Αναζήτηση τίτλου ξένης ταινίας Νο. 3

lefteris_mcmlxxxiv

RetroN00b
Joined
17 Mαϊ 2010
Μηνύματα
7
Αντιδράσεις
2
Γεια και χαρά σε όλους...

Ψάχνω να βρω τον τίτλο μιας ταινίας, σκηνές της οποίας είχα δει μες στη δεκαετία του 90. Η σκηνή που θυμάμαι περισσότερο ήταν μία με έναν άνδρα να είναι ζωσμένος με εκρηκτικά (τα οποία του τα φόρεσαν φυσικά αυτοί που θα τον δολοφονούσαν, δεν ήταν καμικάζι ο τύπος) και αυτόν βρισκόταν μες σε έναν απομονωμένο χώρο, σαν studio ηχογράφησης, πίσω από ένα μεγάλο τζάμι. Από την άλλη μεριά βρίσκονταν μάλλον όσοι απειλούσαν να τον ανατινάξουν και γι αυτό στο πρόσωπο του πρώτου φαινόταν καθαρά ο τρομος... λέει σε κανέναν τίποτα η παραπανω σκηνή;

Ευχαριστώ πολύ.
 
χμμμ.. κατι παει να μου ερθει, αλλα για βοηθα λιγο.. οποιοδηποτε στοιχειο.. εστω εναν ηθοποιο που έπαιζε? κάτι παραπάνω απο εκείνη τη σκηνή ή οτιδήποτε άλλο?ο ζωσμένος με εκρηκτικά ήταν λευκός? το έργο είναι αμερικάνικο?

επίσης, σορρυ για το οφτοπικ, αλλά ήθελα να πω ότι μ άρεσε πολυ το avatar σου, ο Eddie Van Halen ειναι χαλαρά ο αγαπημένος μου κιθαρίστας ever!! :)
 
πιστεύω είναι ο "Γύρος του θανάτου", με τον τυπά που δούλευε σε τσίρκο και μπήκε στο τριπάκι για μια γυναίκα να πουλήσει τα όργανά του και στο τέλος ζώστηκε με τα εκρηκτικά, έκανε το κόλπο του και ανατινάχτηκε...

[edit] Ο λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εγω παλι σκεφτηκα αυτο..

blown away- jeff bridges, 1994

http://www.imdb.com/title/tt0109303/

[edit] Ο λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα