Αναζήτηση τίτλου παιδικού: The Sour Cream Village

Max_brain

RetroWannaBe
Joined
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
53
Αντιδράσεις
5
Θυμαμαι αμυδρα μια οικογενεια ,που ειχε ενα παιδι....η μαμα φιλοδοξη τραγουδιστρια,μενανε σε μια πολη...το παιδι η8ελε να παει σε ενα χωριο οπου εμεναν ενας γατος κ ενας σκυλος...κ τελικα το παιδι κ ο μπαμπας πηγανε,αλλα η μαμα εμεινε στη πολη για να τραγουδησει....

κουλα ακουγονται ετσι πως το λεω...αλλα αν μπορουσατε να δειτε τις εικονες στο μυαλο μου 8α καταλαβαινατε σιγουρα...

καμια ρωσσικη παραγωγη απο αυτες πρεπει να ταν....
 
Ναι ρωσική παραγωγή πρέπει να ήταν, όμως η τεχνοτροπία δεν ήταν τύπου Μπόλεκ και Λόλεκ. Είναι λίγο δύσκολο να περιγραφεί, οι χαρακτήρες και τα τοπία έμοιαζαν ζωγραφισμένα, αν βγάζει νόημα!

Ο Γάτος ήταν πιο ώριμος και υπεύθυνος και κάπνιζε πίπα νομίζω. Ο σκύλος ήταν πιο αφελής και το καλοκαίρι πήγαινε για κυνήγι με το όπλο του. Το χειμώνα το παιδί ήθελε να κάνει Χριστούγεννα μακριά από την πόλη, στο σπίτι του Σκύλου και του Γάτου όμως η μαμά έπρεπε να μείνει πίσω και να συμμετάσχει σε χριστουγεννιάτικο τηλεοπτικό πρόγραμμα. Στο τέλος όμως, τη βλέπουμε και αυτή να έρχεται στο εξοχικό σπίτι (μέσα στα χιόνια, απρόσβαστο) και να παρακολουθούν το χριστουγεννιάτικο πρόγραμμα που μάλλον τελικά ήταν μαγνητοσκόπηση.
 
Ααα το θυμάμαι κι εγώ αυτό...

Ο μπαμπάς να πηγαίνει το δέντρο σε κάποια σκηνή...

Ένα πουλι θυμάμαι που είχε μια περίεργη φωνή...

Κάτι με έναν ταχυδρόμο...

Και στο τέλος τη μητέρα να πηγαίνει και να βλέπουν τη χριστουγεννιάτικη εκπομπή όντως μαγνητοσκοπημένη (τραγουδούσε εκείνη) και να λέει την ατάκα οτι δεν μπορεί να είναι χωρίς την οικογένεια της και χωρίς το χωριό...
 
Κρίμα που δεν μπορούμε να τα έχουμε αυτά.

Δεν υπάρχουν πλέον...

Ήταν η καλύτερη εποχή των Καρτούν αυτή...
 
prostokvashinodvd.gif


http://www.adoptedfromrussia.com/catalog/item/2151390/1933195.htm#image_1

Αυτό δεν είναι;

Ελπίζω να μην έκανα βλακεία που πόσταρα το λινκ.Αλλά νομίζω πως τέτοιο λινκ επιτρέπεται ε...;
 
Τελικά υπάρχουν 3 επεισόδια σε αυτό.

Το πρώτο λέγεται Three From Sour Cream Village

Το δεύτερο Vacation in Sour Cream Village

Και το τρίτο Winter in Sour cream Village

Θυμάμαι τα δύο τελευταία αλλά το πρώτο δεν θυμάμαι να το έχω δει.

Νομίζω ήταν στις κασσέτες με τα επεισόδια από την Ελληνική Μυθολογία....
 
Πίσω
Μπλουζα