Αναζήτηση τίτλου σειράς Νο 5

θανος

RetroJunkie™
Joined
18 Αύγ 2009
Μηνύματα
2.242
Αντιδράσεις
601
αυτη την σειρα την θυμαμαι στην ετ1 εποχη 1994-95 και αφορουσε μια παρεα παιδιων που ειχαν εναν αυτοσχεδιο τηλεοπτικο σταθμο και μετεδιδαν ειδησεις θυμαμαι οτι ειχαν προβληματα επειδη ο σταθμος ηταν παρανομος και τους κυνηγαγαν για να τον κλεισουν καποιο παιδι το θυμαμαι και σε μια αλλη σειρα τα πιτσιρικια επισης της ετ1 ο σταθμος εκανε συνεχεια διαφιμηση σε ενα μπακαλικο τον ιδιοκτητη του οποιου επαιζε ο ηθοποιος μιχαλης γουναρης http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9C%CE%B9%CF%87%CE%AC%CE%BB%CE%B7%CF%82_%CE%93%CE%BF%CF%8D%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%B7%CF%82 και θυμαμαι την ατακα που ελεγε παρτε και εναν τσιρο μπακαλιαρο κερασμα απο μενα σπαω το κεφαλι μου να θυμηθω πως την ελεγαν και δεν μπορω θυμαμαι μονο ενα τραγουδακι στην αρχη για κατι νουμερα νομιζω 5 5 κανει 10 κατι τετοιο το περιεργο ειναι οτι οσο κι αν εψαξα στην φιλμογραφια του συγκεκριμενου ηθοποιου δεν βρηκα τιποτα σε σημειο που στο τελος θα πιστεψω οτι ημουν ο μονος που εβλεπε αυτη την σειρα υπαρχει μηπως κανεις που να μπορει να βοηθησει??
 
Θάνο η σειρά αυτή είναι σίγουρα από την ΕΤ1 ή μπορεί να είναι και ΕΤ2; Το 1994-1995 που την είδες ήταν σε επανάληψη ή παιζόταν για πρώτη φορά; Με έχεις βάλει σε ψάξιμο. Ειλικρινά δεν την θυμάμαι αλλά θα ψάξω..
 
nick είπε:
Θάνο η σειρά αυτή είναι σίγουρα από την ΕΤ1 ή μπορεί να είναι και ΕΤ2; Το 1994-1995 που την είδες ήταν σε επανάληψη ή παιζόταν για πρώτη φορά; Με έχεις βάλει σε ψάξιμο. Ειλικρινά δεν την θυμάμαι αλλά θα ψάξω..
δεν πιστευω να ειναι ετ2 στην ετ1 την εβλεπα θυμαμαι σε ενα επεισοδιο ειχε ερθει η υπευθυνη ενος σουπερμαρκετ και τους προτεινε να διαφιμιζουν αυτο αντι για το μπακαλικο που διαφιμιζαν και ο υπευθυνος του μπακαλικου ειχε θυμωσει και του λεει ο ενας μικρος ε αλλο η δουλεια και αλλο η φιλια και του απανταει και αυτο εγω σας το μαθα και σε ενα αλλο επεισοδιο ηταν ενας αστυνομικος (σαν να μου φαινεται οτι τον επαιζε ο φρανκο αλφονσο χωρις ωστοσο να ειμαι και σιγουρος) που προσπαθουσε να κοψει τα καλωδια με τα οποια εκαναν αναμεταδοση γιατι ο σταθμος ηταν παρανομος
 
Θανο η σειρα που ψαχνεις ειναι η ιδια που αναφερεις κι εδω ;
 
θανος είπε:
αυτη την σειρα την θυμαμαι στην ετ1 εποχη 1994-95 και αφορουσε μια παρεα παιδιων που ειχαν εναν αυτοσχεδιο τηλεοπτικο σταθμο και μετεδιδαν ειδησεις θυμαμαι οτι ειχαν προβληματα επειδη ο σταθμος ηταν παρανομος και τους κυνηγαγαν για να τον κλεισουν καποιο παιδι το θυμαμαι και σε μια αλλη σειρα τα πιτσιρικια επισης της ετ1 ο σταθμος εκανε συνεχεια διαφιμηση σε ενα μπακαλικο τον ιδιοκτητη του οποιου επαιζε ο ηθοποιος μιχαλης γουναρης http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9C%CE%B9%CF%87%CE%AC%CE%BB%CE%B7%CF%82_%CE%93% CE%BF%CF%8D%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%B7%CF%82 και θυμαμαι την ατακα που ελεγε παρτε και εναν τσιρο μπακαλιαρο κερασμα απο μενα σπαω το κεφαλι μου να θυμηθω πως την ελεγαν και δεν μπορω θυμαμαι μονο ενα τραγουδακι στην αρχη για κατι νουμερα νομιζω 5 5 κανει 10 κατι τετοιο το περιεργο ειναι οτι οσο κι αν εψαξα στην φιλμογραφια του συγκεκριμενου ηθοποιου δεν βρηκα τιποτα σε σημειο που στο τελος θα πιστεψω οτι ημουν ο μονος που εβλεπε αυτη την σειρα υπαρχει μηπως κανεις που να μπορει να βοηθησει??
Μήπως αναφέρεσαι στην τηλεοπτική σειρά "Διόδια" ('88); Εάν είσαι σίγουρος για το '94-'95, δεν αποκλείεται να είχε προβληθεί σε επανάληψη. Αλλιώς πάμε στο '97 και στο "Mega" με την τηλεοπτική σειρά "Είμαστε Στον Αέρα" ('97-'98). Για ρίξε μια ματιά στους τίτλους αρχής αν σου λένε τίποτα:

 
μιας και το ξαναβρηκα οχι τα διοδια δεν ειναι η σειρα ειχε να κανει με τηλεοπτικο σταθμο το χοντρο παιδακι (γιωργος λουρας λεγεται) επαιζε και στα πιτσιρικια αργοτερα δεν ξερω αν επαιζαν και τα υπολοιπα παιδια δεν μπορω να θυμηθω παντως ειναι δεκαετια του 90 σιγουρα
 
Πίσω
Μπλουζα