Αναζήτηση ταινίας (Ο πίνακας της Φλάνδρας)

didie

RetroWannaBe
Joined
11 Φεβ 2009
Μηνύματα
44
Αντιδράσεις
3
Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα μία βοήθεια,ψάχνω μία ταινία που είναι μεταφορά ένος από τα αγαπημένα μου βιβλία του Αρτούρο Πέρεθ Ρεβέρτε.Το βιβλίο λέγεται "Ο πίνακας της Φλάνδρας",δεν ξέρω όμως αν η μεταφορά στον κινηματογράφο είχε την ίδια ονομασία με το βιβλίο.

Πίστευω πως όλο και κάποιος θα έχει διαβάσει το βιβλίο και θα έχει δει την ταινία..

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...
 
Οριστε http://www.imdb.com/title/tt0111549/ Καμια σχεση ο τιτλος της ταινιας με αυτη του βιβλιου φυσικα 8)

Το βιβλιο παντως ηταν αρκετα καλο. Για την ταινια δε γνωριζω :)
 
Ωραία ταινία. Έπαιζε μια νεότατη Kate Beckinsale. πολύ καλή και η μουσική της ταινίας. Αν, ήξερε κάποιος να μου πει πως λέγεται ο τίτλος του τραγουδιού, που ακούγεται στην μεγαλύτερη διάρκεια, θα το εκτιμούσα πολύ. Το ψάχνω χρόνια...
 
Μιλάς για soundtrack ή την μουσική επένδυση της ταινίας; Την 2η την έγραψε πάντως ο Philippe Sarde.
 
Eίναι η μουσική που παίζει και στους τίτλους τέλους. Θα το κοιτάξω αυτό με τον Sarde, ευχαριστώ... :)
 
Μπορεί να την βρεις έτσι! Έχει γράψει την μουσική για αρκετά αλλά ίσως δίνοντας τον τίτλο βγάλεις άκρη! Ωστόσο το "Uncovered" ('95) να πούμε πως είχε τον Ελληνικό τίτλο "Θανάσιμη Κίνηση". Είχε κυκλοφορήσει σε VHS στην Ελλάδα αλλά σε DVD δε νομίζω ακόμη...
 
Πίσω
Μπλουζα