Αναζήτηση ταινίας: An American Werewolf in Paris (1997)

Masquerade

Banned
Joined
15 Ιαν 2011
Μηνύματα
201
Αντιδράσεις
12
Ψάχνω εδώ και καιρό [....] ταινίες, από τις οποίες δυστυχώς δεν θυμάμαι ούτε ηθοποιούς, ούτε ονόματα, απλά μου είχαν κάνει εντύπωση πριν από κάτι χρόνια σαν παιδάκι που ήμουν και θα ήθελα να τις ξαναδώ! :)


[....]


Η άλλη ταινία έχει να κάνει με λύκους και αν θυμάμαι καλά διαδραματιζόταν στο Παρίσι, θυμάμαι μια σκηνή (ίσως να ξεκινούσε έτσι η ταινία) όπου μία κοπέλα απεγνωσμένη, απελπισμένη, αποφασίζει να δώσει τέλος στη ζωή της και νομίζω πως το κτίριο όπου ανέβηκε για να πηδήξει, ήταν η Παναγία των Παρισίων (δεν είμαι σίγουρος), την ίδια στιγμή δύο νεαροί ήταν στο ίδιο κτίριο και πηδούσαν από αυτό με ένα ελαστικό σχοινί, διασκεδάζοντας, έτσι όταν πήδηξε η κοπέλα από το κτίριο, το ένα από τα δύο αγόρια κατάφερε να την πιάσει από το παπούτσι της στον άερα, όπου το παπούτσι βγήκε και η κοπέλα έπεσε στο έδαφος, κοιτάχτηκαν στα μάτια και η κοπέλα το έβαλε στα πόδια, το αγόρι προσπαθούσε να λυθεί για να την προλάβει, αλλά μάταια, γιατί το σχοινί τον ανέβασε πάλι πάνω στο κτίριο, δεν χρειάστηκε πολύ ώρα και πλέον την είχε ερωτευτεί και από εκείνη την στιγμή την έψαχνε, το μόνο στοιχείο που είχε ήταν το παπούτσι της..Δεν θυμάμαι πως συναντήθηκαν ξανά...Επίσης θυμάμαι άλλη μια σκηνή, υπήρχε ένα γκρουπ λύκων όπου είχαν ένα κλαμπ και όταν το μαγαζί είχε κόσμο, τότε έκλειναν τις πόρτες, μεταμορφωνόταν σε λύκους και τους έτρωγαν...Η κοπέλα είχε τον πατέρα της κλειδωμένο σε κλουβί (ήταν λύκος) και τον τάιζε κρέας...επίσης και η ίδια μεταμορφωνόταν σε λύκο χωρίς να το θέλει, σαν κάτι να την ανάγκαζε να το κάνει (γι'αυτό ήθελε να δώσει τέλος στη ζωή της) επίσης έμαθαν ότι υπήρχε κάποιο αντίδοτο και μαζί με το αγόρι έψαχναν να βρουν το αντίδοτο για να μείνει για πάντα σαν φυσιολογικός άνθρωπος...


[....]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[....] είναι το " Ένας Αμερικανός λυκάνθρωπος στο Παρίσι", κάτι σαν ριμέικ του "Ένας αμερικανός λυκάνθρωπος στο Λονδίνο". [....]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το δεύτερο μάλλον αυτό είναι, θα ψάξω να το βρω [....] Ευχαριστώ πάντως :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα