Αναζήτηση ταινίας : Lock Up (1989)

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.309
Αντιδράσεις
5.819
Ψαχνω μια ταινια με φυλακη κρατουμενους κλπ και απο τα λιγα που θυμαμαι ειναι πως στην φυλακη εχουν ενα πραγμα σαν συνεργιο αυτοκινητων για να απασχολουνται οι κρατουμενοι και μεσα εκει εχουν ενα αμαξι που το φτιαχνουν συνεχεια αλλα δεν θυμαμαι αν κινηθηκε ποτε.Eπισης στο τελος ταινιας που την ψαχνουν για να αποδρασουν ενας κρατουμενος ριχνει την ιδεα να αποδρασουν σκαρφαλονοντας σε κατι σωληνες αλλα ενας αλλος του λεει πως δεν γινετε αυτο γιατι οι σωληνες καινε και θα καουν οποτε του λεει να πανε απο αλλου.Αυτος ομως που πεταξε την ιδεα στην αρχη για τους σωληνες προδιδει τον αλλον οποτε τους περιμενει καποιος φυλακας και μεσα στην μαχη τελικα ο προδοτης μετανιωνει για την πραξη του και πιανει ενα καλωδιο με ηλεκτρικο ρευμα και το βουταει μεσα στο νερο για να σκοτωσει τον φυλακα και να σωσει τον συνκρατουμενο του.

Δεν ξερω αν βοηθησε καθολου η περιγραφη μου αλλα αν θυμιζει κατι η ταινια σε κανεναν ας ποσταρει.
 
Φιλαρακι εγραψες :thumbup: Αυτη ακριβως ειναι η ταινια ευχαριστω πολυ.

Αφου βρεθηκε η ταινια οποιος admin κλπ θελει ας σβησει το θεμα.
 
stayros είπε:
Μπιλαρα....γερνας και ξεχνας και ξεχνας φιλαρακι..... :p
Ρε ουστ.Εσυ γερασες :p Το θυμωμουνα πολυ καλα το θεμα αυτο φιλαρακι μου αλλα απο τα ονοματα και μονο χωρις περιγραφη που να φανταστω οτι η ταινια ηταν το lock up.Τελικα με καποιες σκηνες που θυμωμουνα ο αρχοντας freaktmp σε χρονο ρεκορ εδωσε την απαντηση.
 
Ας το θυμηθουμε και μια..... ;)

Lock Up - Trailer - (1989) - HQ


Ωραια ταινια με τον Sly στα καλυτερα του και με τον Sutherland σε ρολο γαντι....αυτον του ψυχακια διευθυντη!!!
 
O Ελληνικός τίτλος ήταν ότι να ναι. " Σταλόνε η απόδραση " .... :xm:
 
Εκείνο δεν ήτανε που φορούσανε κάτι κολάρα με εκρηκτικό μέσα και άμα περνούσανε τον φράχτη της φυλακής σκάζανε και τους σκοτώνανε, και ένας τεχνικός αφαιρεί του Σταλόνε από τον λαιμό του και το πετάει σε ένα πηγάδι και σκάει εκεί;Αυτό μου είχε κάνει εντύπωση και θυμάμαι από τότε, μιας και ήμουνα 16 το 89!
 
Uskoke είπε:
Εκείνο δεν ήτανε που φορούσανε κάτι κολάρα με εκρηκτικό μέσα και άμα περνούσανε τον φράχτη της φυλακής σκάζανε και τους σκοτώνανε, και ένας τεχνικός αφαιρεί του Σταλόνε από τον λαιμό του και το πετάει σε ένα πηγάδι και σκάει εκεί;Αυτό μου είχε κάνει εντύπωση και θυμάμαι από τότε, μιας και ήμουνα 16 το 89!
Αυτό είναι στο The Running Man με τον Schwarzenegger, και δεν έχει σχέση με φυλακές η movie :flower:
 
Ωραία ταινία..

Ειδικά αυτή η σχέση μισους μεταξύ Σταλονε και του διευθυντή φυλακών Sutherland καθηλωτικη...
 
Πίσω
Μπλουζα