Αναζήτηση ταινίας: The Heavenly Kid (1985)

ΒΑΓΓΕΛΗΣ

RetroWannaBe
Joined
16 Φεβ 2010
Μηνύματα
45
Αντιδράσεις
1
να ροτισω και εγω εναν τιτλο. μια παιδικη παρεα με αμαξια βαζουν κοντρα σε εναν γκρεμο που το ενα πευτη, ομος το παλικαρι εχει αφησει εγγιος την κοπελα του και μετα απο χρονια κανει και το παιδι του οτο ιδιο πραμα αλλα εχει κατεβει αυτος στην γη και το σοζει. αν καποιος την ξερει ασ μου πει τον τιτλο ευχαριστω.............
 
ευχαριστω για την ταινια που δεν μου λετε..............................
 
Βεγγελη φαντάζομαι οτι κανείς δεν την ξέρει για να μην σου λενε τον τίτλο.

Λες να το κάνουν επιλεκτικά???
 
Ο πατερας του παιδιου ειχαι ερθει στη γη με εναν αλλο πεθαμενο και καλα, τον εβλεπε μονο το παιδι του και κανεις αλλος, και προς το τελος τον εστανοταν και η κοπελα αλλα και τον ειδε. συγνωμη παρα φρερθηκα
 
Φιλαρακι μου ναι αυτι ειναι και σε ευχαριστο, αυριο θα τιν εχω στα χεριαμου

και χερομε πολυ γιαυτο, να εισαι καλα
 
ΒΑΓΓΕΛΗΣ είπε:
Φιλαρακι μου ναι αυτι ειναι και σε ευχαριστο, αυριο θα τιν εχω στα χεριαμουκαι χερομε πολυ γιαυτο, να εισαι καλα
Ευχαρίστησή μου! Μένει να βρούμε και του Μιχάλη την ταινία, αν και του πρότεινα μία απ' τον Μάη και δεν λέει ν' απαντήσει...
 
Ελα φίλε , παρε την και απόλαυσε την με Ελληνικούς υπότιτλους:


Όταν ο Μπόμπι πεθαίνει σε αυτοκινητιστικό δυστύχημα, δεν του επιτρέπεται να μπει στον παράδεισο, αλλά πρέπει να μείνει σε ένα από τα χαμηλότερα επίπεδα μέχρι να δουλέψει αρκετά ως φύλακας άγγελος για να του αξίζει τον παράδεισο. Μία από τις δουλειές του είναι ο Λένι, ένα προικισμένο αγόρι, που αγαπά τη συμμαθήτριά του Σάρον που είναι το πιο όμορφο κορίτσι στην τάξη. Αλλά δεν τον προσέχει καν με αποτέλεσμα να είναι έτοιμος να αυτοκτονήσει. Ο Μπόμπι το αποτρέπει και ντύνει τον Λένι, κάνοντάς τον πλέι-μπόι και σκληρό τύπο, ώστε να πάρει αυτό που θέλει, αν και ο Μπόμπι ξέρει ότι αυτό δεν είναι ό,τι καλύτερο. Νομίζοντας ότι η δουλειά του τελείωσε, ο Μπόμπι συνειδητοποιεί ότι η μητέρα του Λένι είναι η πρώην κοπέλα του που έχει παντρευτεί άλλον άντρα. Αν και δεν του επιτρέπεται, της γίνεται ορατός...the-heavenly-kid.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα