Αναζήτηση ταινίας: The Night Flier (1997)

Ευπαλίνος

RetroActive
Joined
12 Αύγ 2009
Μηνύματα
692
Αντιδράσεις
467
Προκειται για μια ταινια τρομου που την ειδα πριν πανω απο 10 χρονια. Πρεπει να ειναι δεκ.80. Θυμαμαι σε γενικες γραμμες το τελος: Ο πρωταγωνιστης βρισκεται σε αιθουσα αεροδρομιου και αυτη γεμιζει με ομιχλη απο οπου αναδυονται ατομα σαν ζομπι. Αυτος τα σκοτωνει και τοτε συνερχεται και βλεπει οτι σκοτωσε ανθρωπους. Τοτε εμφανιζονται αστυνομοι κλπ. Η πρωταγωνιστρια την ιδια στιγμη κοιτα απο το παραθυρο στην πιστα του αεροδρομιου και βλεπει να φευγει ο υπαιτιος ολων αυτων με μια μαυρη καπα. Αυτος γυρνα τοτε και την κοιτα. Αν θυμαμαι καλα ηταν κατι μεταξυ ανθρωπου και ζομπι. Αμεσως μετα μπαινει στο ιδιωτικο του τζετ και απογειωνεται.

Αν σας λεει κατι, θα ηθελα να μαθω για ποια ταινια προκειται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μήπως είναι το Νight flιer του Στ. Κινγκ; Αλλά εκείνο είναι του 1996...
 
RIO εχεις δικιο, ειναι αυτη η ταινια. Νομιζα ηταν παλαιοτερη. Σε ευχαριστω θερμοτατα.
 
Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος, αλλά η συγκεκριμένη ταινία με τρόμαξε αρκετά (αν και ήμουν σε σχετικά μεγάλη ηλικία όταν την είδα).

Με παραξένεψε μάλιστα, γιατί ενώ ξεκίνησε σα "σούπα" στο τέλος "αγρίεψε" απότομα και πολύ.
 
Αρκετά πρωτότυπο σενάριο πάντως. Βρικόλακας πιλότος.
 
exetlaios είπε:
Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος, αλλά η συγκεκριμένη ταινία με τρόμαξε αρκετά (αν και ήμουν σε σχετικά μεγάλη ηλικία όταν την είδα).
Με παραξένεψε μάλιστα, γιατί ενώ ξεκίνησε σα "σούπα" στο τέλος "αγρίεψε" απότομα και πολύ.
Ακριβώς το ίδιο! Πάνω που άρχιζε η απογοήτευση, έρχεται το τελευταίο τέταρτο και σε αφήνει άφωνο. Πολύ έξυπνη αυτή η απότομη κλιμάκωση...
 
και εγω απο αυτα που διαβαζω το night flyer Πιστευω οτι ειναι [edit] Aυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη Medusa Film Sp.a and RTI Sp.A [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομιζω και εγω οτι το τελος της ταινιας ειναι συγκλονιστικο, αριστοτεχνικα στημενο. Αποκλειεται να σηκωθεις μετα ανεμελος και αταραχος.
 
Πίσω
Μπλουζα