Ανταλλακτικό Wii case.

pooky(1)

MultiDimensional RetroDivinitY
Joined
14 Ιουν 2006
Μηνύματα
9.122
Αντιδράσεις
205
Σήμερα το πιστό μου Wii αρρώστησε άσχημα. Οχι από τη νόσο των χοίρων, αλλά από ένα άσχημο συνδυασμό αρκετών ωρών λειτουργίας, (ξεχασμένο στο on για 24άωρα από την κυρία του σπιτιού) και από μια πτώση της καθαρίστριας που ήρθε να το αποτελειώσει.

Δυστυχώς δεν διαβάζει τίποτε, αν και λειτουργεί κανονικά. Με την ευκαιρία, το άνοιξα και το καθάρισα και από τη σκόνη. Άστε το τι είχε μαζέψει μέσα!!!!

Έρχομαι τώρα στο προκείμενο.

Το εξωτερικό case μετά από 1,5 χρόνια έχει γρατζουνιές. Όχι τίποτε το τρομερό, αλλά σε μένα ΔΕΝ παίζει μηχάνημα που να έχει fault οποιουδήποτε είδους. Είδα σε Ελληνικά μαγαζιά ότι κυκλοφορούν case replacements διάφορων φιρμών. Από χρωματιστά μέχρι διάφανα με leds που αλλάζουν χρώματα την ώρα που λειτουργεί η κονσόλα.

Αξίζει η μετατροπή του Wii με κάτι τέτοιο; Δεν με αφορά το πόσο κοστίζει, ούτε και είναι περιοριστικός παράγοντας αυτό, με γοητεύει η "καγκουριά" με φωτάκια που αλλάζουν χρώματα, (να δείτε το driftάμαξο μου και θα καταλάβετε τι ετσί neon lights.... ) το μόνο μου πρόβλημα είναι αν θα κάθεται καλά το case στη κονσόλα, ή θα έχω κουμπάκια που θα κολλάνε και πορτάκια που θα φεύγουν αριστερά και δεξιά.

Έχει κανείς modάρει το Wii του κατ' αυτό το τρόπο; Έχετε να προτείνετε κάτι;

Σαν εναλλακτική λύση θα του φτιάξω ένα Dragon's Age Theme (η κυρία κάνει θαύματα με ραπιδογράφους..... ) αλλά θα ήθελα πριν τη δική σας γνώμη. :) :)
 
μια χαρά που δεν παίζει το drive, να χώσεις μέσα το SunDrive!

Άντε τυχεράκια για σένα δουλεύει το σύστημα...!

ΛΟΛ

τώρα για τα cases δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, έχεις κανα link από αυτά που βρήκες; Αν κάνουν 15-20ευρώ τότε στάνταρ θα είναι μέτρια...
 
τα chameleon της XCM πρέπει να είναι ΟΚ!
 
εγώ που έκανα το 360 μαύρο με ενα Χ απο πάνω το οποίο αλλάζει χρώματα η αμα θες επιλέγεις εσυ ενα σταθερό χρώμα και έβαλα επιπλέον φωτιζόμενο κουλερ μεσα δεν τρελάθηκα και σκέφτομαι καιρό τωρα να το επαναφέρω στο όμορφο άσπρο
 
στο ebay εχει παρα πολλά σχέδια και χρώματα και πιθανότατα θα σου έρθει και πιο φτηνά. Ένα κινεζικο shell για DS Lite που ειχα παρει απο ebay είχε χάλια καλούπι απο μέσα, βίδες χάρους και ποιότητα πλαστικού ιδιαίτερα ανησυχητικη για φορητη κονσολα αλλά ... απ εξω φαίνεται μια χαρά και τελικά δεν έχει πάθει τίποτα ακόμα. Ειδικά για κονσόλα σπιτιού δεν θα τα φοβόμουν καθόλου (το DS Lite ειναι χάος μεχρι να το δέσω με τις δαχτυλάρες μου). Κι εγω το σκεφτόμουν για μαύρο ή διαφανές αλλά τελικά το άφησα έτσι (και το φωτάκι μέσα ούτε που το συζητάω ν'αλλάξει χρώμα)
 
Κύριοι, αύριο το βράδυ τελικά θα έχω καινούργια Wii μια και αποφάσισα ότι η αγαπημένη μου κονσόλα πρέπει να είναι καινούργια.

Θα έχει modchip αλλά από τη στιγμή που θα παίζει τα backups δεν με ενδιαφέρει πιό.

Η "παλιά" όταν και ΑΝ τελικά επισκευαστεί με το καλό θα αλλάξει κουτί και θα λάβει το Χαμαιλέοντα. Λέω ΑΝ γιατί αν το κόστος είναι πάνω από 80 ευρώ θα πάρω άλλη αμοντάριστη για soft mod η οποία θα καγκουροποιηθεί δεόντως.

Θα σας κρατώ ενήμερους και θα ποστάρω και φωτό.
 
Πίσω
Μπλουζα