Αξέχαστα κινηματογραφικά φιλιά

nouarra

RetroN00b
Joined
18 Σεπ 2011
Μηνύματα
26
Αντιδράσεις
1
Σκέφτηκα μετά τις ατάκες να θυμηθούμε αξέχαστα, ρομαντικά , παθιασμένα φιλιά, φιλιά που άφησαν ιστορία!

 


Πρώτα τα κλασσικά :


 


" From here to eternity" Burt Lancaster - Karen Holms απίστευτο φιλί με φόντο τα νερά του Ειρηνικού!



from-here-to-eternity-1953--630-75.jpg
Προβολή συνημμένου 127381

 


Δεύτερο κλασσικό , "Gone with the wind" Clark Gable - Vivien Leigh



Ρεντ Μπάτλερ και Σκάρλετ ο Χάρα φιλί με background την φλεγόμενη Ατλάντα



gone-with-the-wind-1939--05-630-75.jpg
Προβολή συνημμένου 127382

 

 


Εχω και άλλα πολλά αλλά το καλύτερο μου είναι από την ταινία "Cinema Paradiso" και είναι δυο σκηνές!



Το πρώτο φιλί .. Μετά από ώρες, μέρες προσμονής φτάνει η πολυπόθητη στιγμή!


 


[video=youtube_share;mIoambABq5g]


;)  


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δε θα το πιστεψεις, αλλα εδω και πολυ καιρο ειχα στον νου μου να ανοιξω ενα τετοιο θεμα! Με προλαβες, αλλα χαλαλι σου γιατι ειναι πολυ ωραια τα φιλια που εβαλες. Απο μενα εχεις και το πρωτο σου Ευχαριστω μεσα στο φορουμ.

Θα επανελθω με φιλια την επομενη φορα.... :D
 
Ενδιαφέρον θέμα! Μπράβο.

Θα σκεφτώ κάποια κινηματογραφικά φιλιά εκτός από αυτά που ανέφερες και θα επανέλθω τις επόμενες ημέρες. Ειδικά ο παλιός αμερικανικός κινηματογράφος είχε τέτοιες σκηνές-σταθμούς, όπως ήταν η Μπέργκμαν και ο Γκραντ στο Νοτόριους του Χίτσκοκ! :)
 
Όντως πολύ ωραίο το θέμα! Μπράβο κι από μένα!
 
[video=youtube;BSD5-Zy4_LY]

Όπως είπε και η sunset89, στο θέμα φιλί θεωρώ ότι το "Υπόθεση Νοτόριους" παίρνει το χρυσό μετάλλιο :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sophia loren - marcello mastroianni στην ταινια " i girasoli "

[edit] dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η λατρεμενη μου Ντορις Ντει σε ενα φιλι που της δινει ο υπεροχος Ροκ Χαντσον ως......direct answer! Νομιζω πως ειναι απολυτα σαφης..... :)

Pillow Talk - 1959

[edit] Αυτό το βίντεο διαθέτει περιεχόμενο από το χρήστη Universal Pictures (ZEFR), o οποίος το έχει αποκλείσει για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να πάμε και λίγο πιο μετά.. Το φιλί του Happy end στο "When Harry met Sally" με την αλλαγή του χρόνου.

 


Στο Jerry Maquire "You complete me" εκείνος , "You had me at hello" εκείνη και το φιλί!


 


[video=youtube_share;NpWAlvWNZj0]


 


Και τέλος ακόμη πιο μετά το φιλί στην βροχή στο " The Notebook"



MV5BMTk3OTM5Njg5M15BMl5BanBnXkFtZTYwMzA0ODI3._V1._%20%20SY317_.jpg



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nouarra είπε:
..." From here to eternity" Burt Lancaster - Karen Holms απίστευτο φιλί με φόντο τα νερά του Ειρηνικού!
Για την τιμή των όπλων, :p η Deborah Kerr υποδύθηκε την Karen Holms στο "From here to eternity" ("Όσο υπάρχουν άνθρωποι" )
 
Breakfast at Tiffany's



BreakfastatTiffanysKiss.jpg

Πηγή: Imdb

 
A Place in the Sun (1951)



Cleopatra (1963)

lizt_burton_cleopatra_kiss.jpg
 
Kαι φυσικά το πρώτο που δόθηκε στον κινηματογράφο...

 
Πίσω
Μπλουζα