Αποσυρση τωρα [Αmstrad 6128]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.888
Moνο με 99.000δρχ και το παλιο σου 6128 επαιρνες ενα ολοκαινουργιο PC και το καλυτερο ,το πολυαγαπημενο σου cpcακι επηγαινε σε κοινοφελη ιδρυματα.

Απο οτι γραφει εδινες και τα spectrum αλλα αυτα πηγαιναν στον καδο κατευθειαν. :D

picture.php
 
Αρα αν ειχες παρει τον 6128 120.000, εχανες μονο 50.000...
 
Kαι ξερεις ποσοι προεβησαν στην κινηση,ε?

Γεμισαν τα σχολεια Spectrum! :p

Ρε ουστ. Στο σχολειο μας, οι PCαδες ζουσαν στη "παρανομια". Θεωρειτο κουσουρι η κατοχη PC. :)
 
Πωπω τι μου θυμησες τωρα...Ετσι πηρα το 1640 εγω.Με την αποσυρση.Τι ψησιμο φαγανε θυμαμαι οι δικοι μου δε λεγεται.Στο DPL ενα μαγαζακι κατω απο την Ομονοια απο κει που ειχα παρει και τον 6128 εκανα την τραμπα αν δεν κανω λαθος.Παντως δεν ειδα κανενα 6128 να πηγαινει σε σχολειο.Μπορε βεβαια και να γινε αλλα δεν εμαθα τιποτα πανω σε αυτο.
 
@wally Και τωρα κουσουρι ειναι :) :)
 
όταν το έκανε αυτό η amstrad τα είχαν ξεφορτωθεί ήδη τα cpc οι περισσότεροι

σιγά μη περίμεναν την απόσυρση.

τα απέσυρε η us gold με τα conversion που έκανε στο cpc.

:points:

california_games.png


C=64

california_games_05.gif
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποιά εποχή ακριβώς έγινε αυτή η "απόσυρση";
 
Υπαρχει στον οκτωβρη του '91.
 
Εγώ αυτό που συνειδητοποίησα και μου έκανε τη μεγαλύτερη εντύπωση από όλη την διαφήμιση είναι ότι το ΦΠΑ ήταν μόνο 8%! Τί έγινε ρε παιδιά; Τότε ήταν είδος πρώτης ανάγκης οι υπολογιστές και τώρα είναι είδος πολυτελείας;
 
Μετα αναρωτιωμαστε γιατι πατωσε ο Ικαρος,ο Gigatronics KAT κτλ
 
Δεν βαριέσαι gapan, οι υπολογιστές είναι το μόνο πράγμα τα τελευταία 20 χρόνια που ακολουθεί αρνητικό πληθωρισμό. Περισσότερη δύναμη για λιγότερα λεφτά! :)
 
εγώ ρε παιδιά θεωρώ πιο χρήσιμο για έναν ρετρομανιακό το 6128 διότι είναι γεμάτο αναμνήσεις...το 1640 και το 1512 δεν μου λένε τίποτα συγκριτικά!
 
Πίσω
Μπλουζα