Αστέρια από χώμα (1983 ΕΡΤ)

tvseriesfan548

RetroWannaBe
Joined
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
82
Αντιδράσεις
29
Αστέρια από χώμα (1983), ΕΡΤ


Πρεμιέρα: Παρασκευή 30/9/1983



RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Αστέρια_από_χώμα

Η σειρά του 1983 με τον Ανδρέα Μπάρκουλη και την Γιούλα Γαβαλά που είχε την τρίτη υψηλότερη θεαματικότητα η οποία άγγιξε το 74%.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ, μα πολυ αγαπημενη μου σειρα.(Το εγραψα και στο θεμα της sunset για τις αγαπημενες μας σειρες). Αναρωτιεμαι γιατι δεν επαναληφθηκε ποτε. Ειναι πιθανο να εχει σβηστει? Δεν ξερω τι να υποθεσω...

Ακομα εχω στα αυτια μου το τραγουδι των τιτλων, ερμηνευμενο απο μια γυναικεια φωνη... Κατι Περαστικο, λεγοταν...

Πιο πολυ ομως θυμαμαι τη θαυμασια παρουσια της Γιουλας Γαβαλα, που πρωτοεμφανιστηκε στην τηλεοραση μεσα απο αυτο το σηριαλ.
 
Κρίμα που το θέμα είναι φτωχούλι σχετικά. Ας το εμπλουτίσουμε λίγο. :)

asteriaapoxoma1.png
 
Ποτε δεν καταλαβα γιατι μια τοσο καλη σειρα δεν ακουστηκε οσο της αξιζε και πολυ περισσοτερο γιατι δεν ξαναπροβληθηκε.

Αυτη η φωτογραφια ειναι κατι σπανιο και ξεχωριστο απο το λατρεμενο μου σηριαλ. :thanx2:
 
Η πρωταγωνίστρια της σειράς, Γιούλα Γαβαλά...

vgv.png
 
Ο Ανδρέας Μπάρκουλης (στο ρόλο του Νίκου Αστέρη) και η Γιούλα Γαβαλά σε μια σκηνή της σειράς:

IMG_20150923_0001.jpg
 
Υπεροχη φωτογραφια, nick, και σε ευχαριστουμε πολυ!

Τι λες; Υπαρχει καμια περιπτωση να δουμε καποτε και τους τιτλους αρχης (η τελους) της σειρας;
 
Πριν τους τίτλους ας δούμε και μια άλλη φωτογραφία με τους 2 πρωταγωνιστές:

IMG_20150923_0002.jpg

Εδώ οι τίτλοι αρχής όπως τους είχε κρατήσει ο φίλος Argiris Kostouros στο προσωπικό του αρχείο και τον οποίο ευχαριστώ πολύ, όπως και τον Panos Dimitriou που μεσολάβησε....

[video=youtube_share;jrlt-cdLeOY]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο,τι και να πω ειναι λιγο, nick!

Ειχα να δω παρα πολλα χρονια εστω και μια μικρη σκηνη απο τη σειρα και σημερα μου εδωσες μεγαλη χαρα....Σε ευχαριστω θερμα!
 
Ένα απόσπασμα με την Θεανώ Ιωαννίδου και την Γνωστή σε όλους μας Λουίζα Μητσάκου η οποία πλέον διαμένει στο Λονδίνο:

[video=youtube_share;K-lOaR48DXQ]

 
πω πω ρε παιδιά τι μου θυμίσατε!απ' τις πρώτες σειρές που παρακολουθούσαμε οικογενειακά όταν εγκατασταθήκαμε στην Λαμία (απ' την Αθήνα που είχαμε έρθει) και πήγαινα τότε α δημοτικού κι όμως την θυμάμαι αυτή την σειρά
 
μια πολυ καλη σειρα ,σε ιδεα της γιουλας γαβαλα με την ιδια και τον αντρεα μπαρκουλη,στους πρωταγωνιστικους ρολους
κριμα και για αυτην που δεν σωζεται και δεν θα την δουμε ποτε ξανα
σειρα ουσιας με πραγματικες καταστασεις
 
Υπέροχη σειρά με πολύ καλό πρωταγωνιστικό δίδυμο Γαβαλά και Μπάρκουλη με τρομερή χημεία μεταξύ τους και έντονο ερωτισμό που ξεχείλιζε εμφανώς στο σήριαλ. Αυτός ο ερωτισμός απεικονιιζόταν πολύ έντονα μεταξύ των δύο ηθοποιών σε σημείο που από ένα σημείο και μετά λειτουργούσαν και οι δυο τους πέρα από τα στενά όρια του σήριαλ σαν να ζούσαν πραγματικά τον έρωτα τους. 'Αλλωστε αυτή η χημεία τους λειτούργησε τόσο ευεργετικά που ενσάρκωσαν με την ίδια επιτυχία τους ρόλους τους στο πολύ πετυχημένο μετά από λίγα χρόνια σήριαλ "Το μυστικό του ΄Αρη Μπονσαλέτη".
Αισθησιακή, λαμπερή και πολύ όμορφη η δυστυχώς προωρα χαμένη Γιούλη Γαβαλά έδεσε καταπληκτικά με τον all time classic επιφανή γόη Ανδρέα Μπάρκουλη. Τα καυτά φιλιά τους στο σήριαλ ήταν κυριολεκτικά καθηλωτικά, η έντονα αμοιβαία έλξη τους και το απόλυτα πετυχημένο αποτέλεσμα, απογείωσε το σήριαλ και δίκαια αγαπήθηκε από το κοινό και αυτό φάνηκε από τα πολύ υψηλά ποσοστά τηλεθέασης.
 
Πίσω
Μπλουζα