Αχ Ελένη! (1992 MEGA)

πολυ ωραια σειρα

εκει νομιζω ξεκινησε η Ραντου να κανει καριερα

απο τις πιο κωμικες ηθοποιους για μενα
 
Μου άρεσε πάρα πολύ αυτή η σειρά παιδιά! Από την αρχή έδειξε η Ράντου το ταλέντο της. Την έβλεπα και τα επόμενα καλοκαίρια που το MEGA έβαζε επαναλήψεις. Χαρακτηριστικότατο το μουσικό θέμα του Βασίλη Παπακωνσταντίνου. Θυμάμαι την σκηνή που πάντα έπαιζε στα διαφημιστικά του ΜEGA για την σειρά:

Γεωργιάδου: Γιώργο είσαι ένα σκουλήκι, Ελένη και συ είσαι ένα σκουλήκι! Και οι 2 είστε ένα σκουλήκι!

Ράντου: 2 σκουλήκια!!!!!
 
Τρέιλερ από την κωνική σειρά του mega


((Αχ Ελένη)) με την Ελένη Ραντου στον πρωταγωνιστικό ρόλο



μεταδόθηκε το 1992



[edit]"ΑΧ ΕΛΕΝΗ me..." The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.

 


Sorry about that.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά μακάρι να την ξαναδείξει ή να μπει στο webtv του mega!Τους έστειλα μήνυμα και ελπίζω να εισακουστεί η επιθυμία μου!Ίσως είναι η μόνη από τις πραγματικές megalicious classic κωμωδίες,που δεν υπάρχει πουθενά.
 
thebest20 είπε:
Παιδιά μακάρι να την ξαναδείξει ή να μπει στο webtv του mega!Τους έστειλα μήνυμα και ελπίζω να εισακουστεί η επιθυμία μου!Ίσως είναι η μόνη από τις πραγματικές megalicious classic κωμωδίες,που δεν υπάρχει πουθενά.
ναι αλλα οχι να την βαλει με καμια εξισου καλη σειρα και να μην ξερουμε ποια να ψηφισουμε.....τωρα θα μου πεις καμια δεν εχει μεινει που να μην εχει βαλει το μεγκα που να ειναι της ταξεως του αχ ελενη
 
Εγω πάντως έτσι και το βάλει στην ψηφοφορία, θα ψηφίζω μέρα-νύχτα για να βγει..
 
Πολύ ωραία σειρά, και με πολλές ατάκες! Όμως έχω την εντύπωση ότι ήταν και είναι λίγο αδικημένη και παρεξηγημένη..
 
Ευχάριστα νέα!Η σειρά θα ξεκινήσει να προβάλλεται σε επανάληψη από το Σάββατο 13/7 στις 9.00 το πρωί,και κάθε Σαββατοκύριακο,με 2 επεισόδια κάθε φορά.
 
Τέλεια. Ευτυχώς που υπάρχει και το Retromaniax και μαθαίνουμε το πρόγραμμα της τηλεόρασης!
 
το αχ ελενη μπηκε πριν απο λιγο στην καινουργια ψηφοφορια του μεγκαλισιους...ψηφιστε να βγει δαγκωτο!!!!!
 
Ήδη πήρε τη ρεβανς από τον Λεβέντη και τον γλυκούλη
 
Δεν υπάρχει περίπτωση να μην κερδίσει! Οι σειρές με τις οποίες συναγωνίζεται είναι τουλάχιστον τραγικές!
 
Η Ελένη Ράντου, την οποία θεωρώ άξια συνεχίστρια της παράδοσης της Ρένας Βλαχοπούλου στην ελληνική κωμωδία, έδειξε από νωρίς το ταλέντο που την διακατέχει! Αυτή η σειρά ήταν που την έβαλε στην καθημερινότητά μας και την καθιέρωσε σαν αστέρι, τόσο της τηλεόρασης όσο και του θεάτρου. Το ότι έχει διαπρέψει και στους τρεις τομείς της δουλειάς της, συμπεριλαμβανομένου και του κινηματογράφου, της προσθέτει κάτι που πολλοί σύγχρονοί της ηθοποιοί δεν διαθέτουν! Ελενάρα, συνέχισε γερά!!!
 
...και βγήκε με άνεση. Οι άλλες δύο επιλογές ήταν σκουπίδια, όσοι τις ψήφισαν είναι απλά πολύ μικρής ηλικίας.
 
Θεικο το επεισοδιο με τον Μητροπάνο ψυχολόγο!

Εχουν παίξει και η Μενεγάκη, ο Πάριος, η ελενη δημου και πολλοι άλλοι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα