ΒΟΤΚΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ

Vaggelis2000

RetroNoob
Joined
14 Αύγ 2021
Μηνύματα
6
Αντιδράσεις
14
Καλησπέρα παιδιά!
Ως γνήσιος φαν των 90's και των early 00's, θα μνημονεύσω στο πρώτο μου φόρουμ μία σειρά η οποία ανέδειξε με υποδειγματικό τρόπο (κατά τη γνώμη μου βέβαια) την Ελληνική κοινωνία της εποχής εκείνης. Με τα καλά και τα κακά της. Με τις προκαταλήψεις της και με την αγνότητα που τη χαρακτήριζε. Για να συνοψίσω όμως την άποψη μου για τη σειρά αυτή, θα αναφέρω τα προτερήματα και τα ελαττώματα της σειράς αυτής κατά τη δική μου ταπεινή γνώμη: ΠΡΟΤΕΡΗΜΑΤΑ: 1: Έξυπνο και ιδιαίτερο σενάριο το οποίο πραγματεύεται ένα επίκαιρο κοινωνικό θέμα με όμορφο και σχετικά τολμηρό (για τα ελληνικά δεδομένα) τρόπο. 2.Χαρακτηριστικές και ευχάριστες ερμηνείες από το σύνολο του καστ. Προσωπικά ξεχωρίζω τις ερμηνείες του Κώστα Κόκλα (Σπύρος), του Ρένου Χαραλαμπίδη (Βαγγέλης) και του Γιώργου Βουλτζάτη ( ο ένας και μοναδικός Νώντας χαχαχ). 3. Επίσης, όμορφη μουσική υπόκρουση και σωστή σκηνοθεσία από τον γνωστό και έμπειρο σκηνοθέτη Βασίλη Θωμόπουλο.
Τώρα όσον αφορά τα αρνητικά, ίσως η σειρά σε μερικά επεισόδια κάνει μία κοιλιά η οποία δε δικαιολογείται από το μικρό εύρος των επεισοδίων της (33 επεισοδία), μα κατά τα άλλα δεν μπορώ να βρω άλλα αρνητικά.
Για πείτε και εσείς τη γνώμη σας... Είναι η σειρά αυτή υποτιμημένη ή όχι; Συμφωνείτε με όσα έγραψα ή διαφωνείτε;
Καλό Σαββατοκύριακο να έχετε και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού!
 

Συνημμένα

  • 787.jpg
    787.jpg
    91 KB · Προβολές: 1
Πίσω
Μπλουζα