Βαβουροπατάτες - Potato Head Kids (1985)

Αυτο το αθλιο παιδικο με ειχε τρελανει εκεινα τα χρονια.Σε τοπικο καναλι της περιοχης μου που εβαζε ασημενια γερακια,αστυνομο σαινη,αστροπιστολα και πολλα αλλα που περιμενα να δω,οταν ειχαν ξεμηνει απο επεισοδια εβαζαν συνεχως της βαβουροπατατες.Οταν περιμενα λοιπον να δω καποιο απο αυτα που μαρεζαν και ξεκινουσε το ηλιθειο τραγουδακι απο της βαβουροπατατες ηθελα να μπω μεσα στην τηλεοραση και να της αρχισω στα μπουνιδια :rant:
 
Εκτός του ότι γέλασα με τα νεύρα που είχε με την τηλεόραση ο metalcandyman :D με έκανε να θυμηθώ ότι κι εγώ έχω περάσει κάτι παρόμοιο: Θυμάμαι αρκετές φορές να περιμένω για άλλα παιδικά και να αρχίζουν οι βαβουροπατάτες! Απογοητευόμουν και ποτέ δεν με τράβηξε σαν παιδικό για να κάτσω να το δω. Απλά μου άνοιγε την όρεξη για πατάτες και επίσης για ένα διάστημα μπέρδευα τον τίτλο και μου είχε κολλήσει να το λέω "Γλυκοπατάτες"!
 
θυμάμαι απλά σε διαφήμιση κινουμένων σχεδίων τις Βαβουροπατάτες, σε βιντεοκασέτα με τα Μικρά μου πόνυ...
 
Ένα μόνο θα πώ: ΣΑΤΑΝΙΚΟ ΚΑΡΟΤΟ ΘΡΙΛΕΡ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! από τον εφιάλτη της σοκολατότουρτας! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :headbang:

 


Μου άρεσαν πολύ αυτές οι πατάτες, σε κάθε βιντεοκασέτα με το μικρό μου πόνυ ή τα παιδιά του ονείρου είχε κι από ένα επεισόδιο. Είναι από τα πιό αστεία παιδικά που έχω δεί. Είχα κι ένα παιχνίδι μ' αυτές στοv υπολογιστή.
 
Πίσω
Μπλουζα