Βοήθεια για το Tomb Raider Anniversary

Joined
29 Αύγ 2007
Μηνύματα
287
Αντιδράσεις
21
Εντάξει φαίνεται ότι είμαι γκαντέμης :banghead: :behead: ή με κυνηγάει... :mitsotakis:

Λοιπόν αντάλαξα το Halo 2 όπως θα ξέρετε με αυτό γιατί το πρώτο δεν μπορούσα να το εγκαταστήσω. Λοιπόν εκεί που νόμιζα όλα καλά πάω να παίξω στο Croft manor. Μετά από 2 ώρες παιχνιδιού κάνω quit, αφού γίνονταν αυτόματα τα Checkpoints και νόμιζα ότι σώζεται αυτόματα. Μπαίνω μετά από λίγο και με βγάζει από την αρχή. :eek: :icon_cry: Πώς γίνεται αυτό??? Δεν μπορείς να σώσεις το παιχνίδι χειροκίνητα το έψαξα γίνονται αυτόματα τα saves-checkpoints μόνο που δε δουλεύουν και άμα το κλείσεις χάνεις όλη τη πρόοδο και πας από την αρχή. Φταίει που το παιχνίδι είναι κόπια ή έτσι είναι και το αυθεντικό? :confused:

-Όσοι το χετε παίξει ή ξέρετε τί τρέχει μπορείτε να βοηθησετε? Υπάρχει τρόπος να σώζω τα παιχνίδια???

:help: :help: :help:
 
Ριξε μια ματια εδω...κατι τετοια παθαινα και το PC gaming για μενα πεθανε μετα το ανεπαναληπτο Unreal Tournament...

Επισης

Usually after every major puzzle, the game will auto-save, which is very handy to have. In addition, especially for the PC version, you can manually save whenever you want to too. Personally, I'm very trigger-happy when it comes to saving, so being able to do so, especially in an adventure game where one bad move can mean death, saved me some agony. But sometimes the manual saving interferes with the auto-save, so after miscalculating a jump and losing a bunch of health, I wanted to reload to a manual save but would end up a little further back to an auto-save.
Aντε να βγει στη σοβαρη πλατφορμα το Νοεμβρη να το απολαυσω :tease:
 
Noεμβρη βγαινει για 360 :biglaugh:.

Να'σαι καλα με εκανες και γελασα πρωινιατικα.
 
Wally, πώς κάνεις Manual save στο croft manor??? :confused:

-Πού βρήκες τη παράθεση???
 
Ξέρετε αν το παθαίνω αυτό επειδή είναι κόπια ή και το αυθεντικό για πισι τα ίδια?? :confused:

Willy, από χτές ψάχνω στο Ίντερνετ και αυτό που μου έδωσες το βρήκα χτες μόνο που δε βοήθησε. Στη παράθεση που έδωσες δεν μπορείς να κάνεις Manual saving στο Croft manor. Σε ποιά νούμερο το βρήκες αυτό?? (Είναι 240 όλα)
 
Dr Malcolm Betruger είπε:
Σήμερα αγόρασα το Halo-2. Έχω Windows XP και όχι Vista, αλλά ο πωλητής με διαβεβαίωσε ότι αν ακολουθήσω κάποιες συγκεκριμένες οδηγίες τότε παiζει και στα XP.


Dr Malcolm Betruger είπε:
Λοιπόν αντάλαξα το Halo 2 όπως θα ξέρετε με αυτό γιατί το πρώτο δεν μπορούσα να το εγκαταστήσω.


Dr Malcolm Betruger είπε:
Ξέρετε αν το παθαίνω αυτό επειδή είναι κόπια ή και το αυθεντικό για πισι τα ίδια?? :confused:


Eμενα παντως με μπερδεψες....!
 
manos426f είπε:
Eμενα παντως με μπερδεψες....!
Είναι σαφές τί λέω. Αγόρασα τη κόπια (4 ευρώ) από το πωλητή. Μόλις του είπα δεν τα κατάφερα να το εγκαταστήσω, μου λέει οκ πάρε άλλο στη θέση αυτού. Του δίνω το Halo-2 και παίρνω το Anniversary. Όσο για την ερώτηση μου είναι σαφής. Ρώτησα αν έχω το πρόβλημα επειδή αυτό που παίζω δεν είναι αυθεντικό ή το πρόβλημα είναι γενικότερο και για τα αυθεντικά για την έκδοση για πισι. Στο Ίντερνετ διαβάζω ότι πολλοί έχουν το πρόβλημά μου. Τώρα δε νομίζω να έχουν όλοι κόπιες (υποθέτω) γιαυτό σας ρωτάω αν ξέρετε κάτι. Ελπίζω να έγινα κατανοητός τώρα-αν όχι ρώτα ότι θες. ;) :)

-Κατα τα άλλα έχω ευχάριστα νέα που ελπίζω να διαρκέσουν γιατί ποτέ δεν ξέρεις... Έκανα delete το default profile και έκανα καινούργιο. Τώρα τα σώζει κανονικά. Θέλω να πιστεύω δεν θα αντιμετωπίσω άλλα προβλήματα, γιατί το παιχνίδι δείχνει πολύ καλό και θέλω να το ευχαριστηθώ.

Thank you all :) :)
 
Ευτυχώς δεν είχα άλλα προβλήματα. Τελείωσα το croft-manor και το 25% του κανονικού παιχνιδιού. Μιλάμε έχω λιώσει. Αρκετά καλό μέχρι στιγμής, πολύ προσεγμένο παιχνίδι και όχι πολύ βαρύ. Καλοί γρίφοι και σενάριο, γραφικά και ήχος. Check it out.
 
65% του παιχνιδιού... Θα μαθαίνετε τη πρόοδό μου, θέλετε δε θέλετε... χεχεχε

Τώρα σοβαρά, τα σπάει πολύ καλύτερο απτο Legend. Πάρτε το.
 
Τι να σου πω μάλλον θα γέρασα..Εγώ ξεκίνησα και κόλλησα στην αρχή δεν μπορούσα να περάσω την γέφυρα άκου να δεις..Αχχχχ πάνε οι καλές εποχές που έπαιζα το tomp raider II με τις ώρες και φυσικά το τελείωσα!
 
To Tomb II βγήκε και για Spectrum??????? :D :D:D
 
Όχι αλλά βγήκε ένα καλύτερο..Saboteur I,II:D
 
akmakas είπε:
Τι να σου πω μάλλον θα γέρασα..Εγώ ξεκίνησα και κόλλησα στην αρχή δεν μπορούσα να περάσω την γέφυρα άκου να δεις..Αχχχχ πάνε οι καλές εποχές που έπαιζα το tomp raider II με τις ώρες και φυσικά το τελείωσα!
Λες στο Περού, μια γέφυρα που σπάει και πέφτεις κάτω και έχει κάτι λύκους?? Αν ναι με το που τους σκοτώνεις, πας στην άκρη της γέφυρας (το πάνω μέρος που θες να προχωρήσεις) πηδάς και πιάνεσαι από μια προεξοχή της γέφυρας. Ανεβαίνεις και συνεχίζεις. Αν δεν είναι αυτό, περιέγραψέ μου λίγο πιο λεπτομερώς πού λές, να σε βοηθήσω.
 
Dr Malcolm Betruger είπε:
Λες στο Περού, μια γέφυρα που σπάει και πέφτεις κάτω και έχει κάτι λύκους?? Αν ναι με το που τους σκοτώνεις, πας στην άκρη της γέφυρας (το πάνω μέρος που θες να προχωρήσεις) πηδάς και πιάνεσαι από μια προεξοχή της γέφυρας. Ανεβαίνεις και συνεχίζεις. Αν δεν είναι αυτό, περιέγραψέ μου λίγο πιο λεπτομερώς πού λές, να σε βοηθήσω.
Μη κουράζεσαι Dr M.B. Δε βλέπεις οτι είναι παππούς? :biglaugh::biglaugh::biglaugh:

Δεν αντέχει τέτοιες συγκινήσεις........:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα