Γαριδάκια Puffs

Joined
30 Σεπ 2008
Μηνύματα
667
Αντιδράσεις
92
Ελπίζω να θυμόσαστε όλοι σας τα γνωστά γαριδάκια Puffs τα οποία παίρναμε από τα περίπτερα και το κυλικείο του σχολείου όταν ήμασταν μικροί. Τώρα δεν ξέρω αν αυτά τα γαριδάκια υπάρχουν ακόμα στην αγορά και δεν θυμάμαι ποιά εταιρεία τα έφτιαχνε.
 
Πες τα ντε! Επιτέλους και κάποιος άλλος που τα θυμάται :D ήταν από τα αγαπημένα μου, πολύ μεγάλα σε μέγεθος και γευστικότατα!
 
ηταν κατι γαριδακια σαν τα λοττο αλλα μεγαλυτερα σε μεγεθος σωστα?νομιζω τα εβγαζε η chipita
 
τα εβαζα πανω στο βελαμος και γυρναγα ολο το τετραγωνο με εναν ασυρματο φτιαγμενο απο ξυλο και καλαμακι........
 
Ήταν κάτι "χονδροειδή" γαριδάκια, τα οποία τα θυμάμαι περί το 1976 - 1977, όταν, δηλαδή, πήγαινα ακόμη νήπιο και 1η Δημοτικού !!! Θυμάμαι και το τηλεοπτικό σποτάκι περί το '76, με έναν μεγαλόσωμο μουσάτο να τον ταϊζει μια κοπέλα ένα γαριδάκι Παφφς στο στόμα κι αυτός να μουγκρίζει !!!!

Τέλος, αυτά τα γαριδάκια τα θυμάμαι ως εξής : Στην πρώτη Δημοτικού, την εποχή που ... βγάζαμε δοντάκια και ... πέφτανε τα παλιά τα δόντια για να βγουν καινούρια !!! Στο διάλειμμα του σχολείου πήρα ένα σακουλάκι Παφφς και, εκεί που έτρωγα ένα γαριδάκι, το δόντι που κουνιόταν ... αποκολλήθηκε [πάλι καλά που δεν το κατάπια μαζί με το Παφφς] !!!!! Θυμάμαι που γύρισα σπίτι και διηγιόμουν αυτό το περιστατικό στη μητέρα μου ......
 
Ηταν καπως μεγαλα και οχι τοσο νοστιμα.
 
τα αγαπημένα μου γαριδακια μετα τα VideoSnack! τρομερη γευση αν και καπως "αφρος"...
 
Πίσω
Μπλουζα