Γειά σας

lak100

RetroWannaBe
Joined
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
50
Αντιδράσεις
5
Καλησπερα σας ειμαι ο Δημητρης 22 ετων απο Καστορια. ειμαι λιγο της αποψης καθε περυσι και καλυτερα. μου αρεσει η disco μουσικη ειμαι φαν των 90s γενικα και στην τηλεοραση και στη μουσικη θεωρω οτι εκεινη την εποχη υπηρχε ενας ρομαντισμος που σημερα δεν υπαρχει αναφερομαι στα 90s περισσοτερο γιατι αυτα εζησα. βλεπω ομως ανετα ταινιες των 80s με μουστακα ψαλτη εκεινη η Ελλαδα μου δινει την αισθηση οτι υπηρχε μια χαρουμενη ατμοσφιρα και μια ανεμελια που δεν ξαναηρθε ποτε.
 
Καλώς ήρθες Δημήτρη!!! (πότε θα φάμε?)
 
H παρέα του retromaniax μεγαλώνει όλο και περισσότερο! Καλώς ήρθες Δημήτρη και καλή περιήγηση στο forum!
 
Καλως ηρθες Δημητρη στην ρετροπαρεα μας!

Κανε μια βολτουλα στα περιξ μεχρι να ερθει και το κερασμα! :D

Καλες αναμνησεις! ;)
 
σιγουρα εχω πολλα πραγματα να βρω εδω υπαρχουν πολοι θησαυροι γενικα μου αρεσει η ρετρο φαση να φανταστειται στο κινητο μου εχω cheri cheri lady μεχρι τζιμη πανουση
 
Καλώς τον κι από μένα! :)

Βασικά, το "κάθε πέρσι και καλύτερα" είναι σίγουρα μες στο μυαλό μου από τότε που πρωτοπάτησα στο retromaniax! :)

Έχεις να δεις πολλά και να θυμηθείς ακόμα περισσότερα!

(τούρ-τα, τούρ-τα, τούρ-τααααα! :dribble:)
 
Αν και (πολύ!) μικρός, καλώς όρισες :D

Μα τις λένε έτσι αυτές τις ηλικίες;;; ;)

Τούρτα για να γλυκαθούμεεεεε, το έχουμε ανάγκη!!!
 
Καλώς ήρθες Δημήτρη στην παρέα.

Έφερα μια λίμνη για αρχή

memes-lake-cake-023_sm.jpg

πηγή

και για να γλυκαθούμε παραπάνω έφερα και μερικούς κάστορες :D

img_1639-e1330307273891.jpg

πηγή

Υγ. Τις ωραιότερες εκδρομές τις έχω κάνει στην Καστορία. Ε ρε τι μου θύμισες...
 
αυτο που γοητευει καθε φορα που βλεπω κατι ρετρο ειναι οτι βαζω τον εαυτο να αναρωτηθει ποιες μπορει να ηταν οι συνθηκες της εκαστοτε εποχης/χρονολογιας που ειναι το ρετρο κανω δηλαδη ενα παιχνιδι με τον εαυτο μουυ και προσπαθω να μπω στο κλιμα της εποχης. για παραδειγμα ειδα τους "σαταναδες στα σχολεια" και παρατηρησα οτι δεν εχουν αλλαξει και πολλα σχετικα με την αντιμετωπιση των ναρκωτικων τουλαχιστον απο ορισμενους επισης η ταινια μου εδωσε μια εικονα για το κλιμα γυρω απο τα ναρκωτικα τοτε. Παρεπιπτωντως οποτε παιζει η εφη πικουλα πραγματικα τη χαζευω φοβερη ομορφια πραγματικα και χθες συνηδειτοποιησα οτι επαιζε την οικιακη βοηθo στη λαμψη. Βαλτε με στο club των οπαδων του ρετιρε

Kambia είπε:
Καλώς ήρθες Δημήτρη στην παρέα.
Έφερα μια λίμνη για αρχή

Προβολή συνημμένου 73620

πηγή

και για να γλυκαθούμε παραπάνω έφερα και μερικούς κάστορες :D

Προβολή συνημμένου 73621

πηγή

Υγ. Τις ωραιότερες εκδρομές τις έχω κάνει στην Καστορία. Ε ρε τι μου θύμισες...
ενδιαφερον εχεις ερθει πολλες φορες? που εχεις παει? μπορω να αναφερω καποια πραγματα σχτικα με ταινες που γυριστικαν εδω?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kambia είπε:
Καλώς ήρθες Δημήτρη στην παρέα.
Έφερα μια λίμνη για αρχή

Προβολή συνημμένου 73620

πηγή

και για να γλυκαθούμε παραπάνω έφερα και μερικούς κάστορες :D

Προβολή συνημμένου 73621

πηγή

Υγ. Τις ωραιότερες εκδρομές τις έχω κάνει στην Καστορία. Ε ρε τι μου θύμισες...
ενδιαφερον εχεις ερθει πολλες φορες? που εχεις παει?
 
lak100 είπε:
ενδιαφερον εχεις ερθει πολλες φορες? που εχεις παει?
Πάρα πολλές φορές. Στο τέλος θα έπρεπε να μου παραδώσουν το κλειδί της πόλης :p Έχω γυρίσει όλη την πόλη, το κάθε της στενό και εννοείται δεν γίνεται να πας Καστοριά χωρίς να κάνεις το γύρο της λίμνης (με τα πόδια). Μέχρι και στη σπηλιά του Δράκου έχω μπει ;)

lak100 είπε:
μπορω να αναφερω καποια πραγματα σχτικα με ταινες που γυριστικαν εδω?
Καλύτερα να ποστάρεις στο θέμα, αν υπάρχει, της κάθε ταινίας διαφορετικά δημιουργείς νέο θέμα και γράφεις εκεί. To χρονολογικό όριο στο φορουμ είναι το 1995.
 
εγω ντρεπομαι που το λεω αλλα δεν εχω παει στη σπηλια του Δρακου. οι ταινιες που λεω ειναι μετα το 1995. πχ το στακαμαν γυριστε αρκετο εδω Καστορια αλλα στην ταινια ενω ηταν η σκηνη στη Καστορια λεγανε οτι ειναι Καλαμπακα. Εχει γυρισει εδω ενα βιντεο κλιπ ο καρρας το 1997 Εδω γφυριστηκε μερος του σηριαλ "στη Σκια του Πολεμου" με τζωοτζογλου Ντενιση
 
Πίσω
Μπλουζα