Για μια θέση στην καρδιά - Places in the Heart (1984)

Rinus Cesar

RetroNuts!
Joined
22 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.417
Αντιδράσεις
276
Επειδή εδώ στο retromaniax "ό,τι θυμάμαι χαίρομαι" .... μού ήρθε η "φλασιά" να ανοίξω δύο τόπικς, ένα για κάθε ταινία, οι οποίες δύο ταινίες έχουν το εξής ... "κοινό γνώρισμα" : Πέραν, φυσικά, του ότι γυρίστηκαν την ίδια, χρονολογικά, εποχή [1983 - 1984], τις θυμάμαι με τις πιο όμορφες παιδικές αναμνήσεις, καθόσον τις είδα και τις δύο στο θερινό σινεμά ΜΑΡΙΕΛ του Πόρτο Ράφτη [το μόνο θερινό σινεμά που υπάρχει μέχρι σήμερα εκεί, αλλά, φυσικά, το προτιμώ στην "παλιά μορφή του", όπως ήταν στα 80ς, που είχε τη "λιτότητα & ζεστασιά ενός μικρού σινεμά στην εξοχή" κι όχι όπως έχει γίνει σήμερα], παρέα με τη μητέρα μου, τη συγχωρεμένη τη γιαγιά μου και τον αδελφό μου !!! Α, επίσης και οι δύο ταινίες με έκαναν κι έκλαψα ως παιδάκι 12/13 ετών :cry: :cry: #) .....


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ πάλι θυμάμαι τον τυφλό νοικάρη - Μάλκοβιτς να μπουκάρει θυμωμένος στο δωμάτιο όπου η Φιλντ έπαιρνε το μπάνιο της, χωρίς εννοείται να καταλαβαίνει ότι αυτή βρισκόταν στη μπανιέρα, κι όταν του το είπε, να βγαίνει σκουντουφλώντας στην πόρτα :D . Όχι επειδή ήταν τυφλός, μάλλον επειδή του ήρθε ξαφνικό :cool:
 
Χε χε .... να κι άλλος που έχει δει [και θυμάται] την ταινία :D :D ..... Η 2η "ταινία του σινέ ΜΑΡΙΕΛ στα 80ς", για την οποία θα ανοίξω τόπικ, μάλλον θα ξυπνήσει αναμνήσεις σε πιο πολλούς ... Ίδωμεν ;) ;)
 
Πίσω
Μπλουζα