Γκαστόν ο γκάφας!!!

pantoleon

RetroN00b
Joined
22 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2
Αντιδράσεις
0
Το πέτυχε κανέανας? Το θυμάστε? Δεν έχω ρίξει ποτέ τόσο γέλιο (ούτε με τον Αρκά)!!!! Απίστευτο. Είχε γυριστεί και μια οχι-και-τόσο-καλή-ταινία με τους χαρακτήρες αλλά άνευ δικαιωμάτων του δημιουργού. :D :D :D
 
Τον θυμάμαι και μάλιστα είναι αγαπημένος..

Κυκλοφόρησε σε 6-7 τεύχη τα μέσα του '90, μεγάλο μέγεθος, έγχρωμο από τις εκδόσεις ΑΛΘΑΓΙΑ.

Σενάριο και σχέδιο του Frauquin.

Υπέροχο χιούμορ και τρελό γέλιο με τις γκάφες του :D

Gas.jpg
 
"Ετοιμοπόλεμο" σε βρίσκω!

Μήπως έχεις καμμιά ιδέα που μπορώ να βρώ κανένα τέυχος γιατί έχω μόνο το 4ο ή το 7ο (που δεν είναι και τέλιο) και παρότι παλιότερα είχα μέχρι τό 5ο με κάποιο τρόπο κατάφερα να τα χάσω...

Έστειλα μέηλ στην Μαμουθκόμιξ και δεν έχουν ιδέα. Δεν τους ανήκει πια καν!!
 
Δεν νομίζω ότι είχε ποτέ τα δικαιώματα η Μαμούθ...

Είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν τεύχη, και εγώ κατάφερα να μαζέψω τα λίγα που έχω με πολύ κόπο και τύχη.(έχω το 1,4,5,6)

Αν θέλεις να σε έχω υπόψην μου, πες μου και θα κοιτάξω. Κάπου είδα το Νο 1 νομίζω..
 
Εγω πρωτογνωρισα το καταπληκτικο αυτο κομικ απο το οπισθοφυλλο του περιοδικου

"Αστραπη" που κυκλοφορουσε γυρω στο 1987.
 
Πιο παλια τον ειχα μαθει στις σελιδες της εφημεριδας Στρουμφ-Παρεα. Εκει ομως ειχε πιο παλιες ιστοριες, υπολογιζω 1950-60

Σημειωτεον, το πρωτο τευχος απο τις εκδοσεις ΑΛΘΑΓΙΑ, ηταν απλα αναδημοσιευση ολων των ιστοριων απο τα οπισθοφυλλα της ΑΣΤΡΑΠΗς :)
 
Ο Γκαστόν με τις απίστευτες γκάφες του το μόνο που καταφέρνει είναι να σπάσει τα νεύρα του προϊστάμενού του.

gaston_lagaffe.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα