Γκολ

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.461
Αντιδράσεις
1.057
Αν δεν κάνω λάθος, το έβγαζε η ίδια εταιρία που έβγαζε το ΑΓΟΡΙ.

Είχε αποκλειστικά ποδοσφαιρικές ιστορίες.

Πήρα 1-2 τεύχη αλλά το βαρέθηκα γρήγορα.

Πρέπει να "άντεξε" κάμποσα χρόνια.
 
Nαι, κι εγω ισα που το θυμαμαι..Ελαχιστα τευχη του διαβασα.
 
Αν και δεν ημουν του fan συγκεκριμενου οποτε επεφτε στα χερια μου π.χ σε κατασκηνωσεις το τιμουσα μα μονο αθλητικα και αυτο.
 
Και για να καταλάβουν και οι υπόλοιποι για τι μιλάμε:

Περιοδικό "Γκολ"

Μια έκδοση της Ελληνικές Περιοδικές Εκδόσεις ΕΠΕ

Κυκλοφορία 1ου τεύχους: 12 Ιουνίου 1987

picture.php


Αναφέρω ιστορίες ενδεικτικά:

Δυο απίθανοι γκολτζήδες


Οι τρομεροί δίδυμοι'



Τερματοφύλακας



Στραβοκάνης



Ο Μπίλλυ και τα σπορ



Τζόννυ Κούγκαρ



Το μυστικό του Σάιμον
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βασικά δε μου άρεσε θυμάμαι, να διαβάζω ποδοσφαιρικές ιστορίες στα κόμικς... Προτιμούσα να παίζω το real thing...

Παρ'όλα αυτά διαθέτω αρκετά τεύχη του εν λόγω περιοδικού και για σήμερα σας έχω το πρώτο τεύχος του "Γκολ", αγορασμένο από τότε που κυκλοφόρησε, με το χαρτζηλίκι μου (αν και να τελείωνε το χαρτζηλίκι, πάντα είχα εξτρα επιδότηση για την αγορά κόμικς!) :D

picture.php


12 Ιουνίου 1987

Επισημαίνω το γεγονός οτι είναι αγορασμένα από τότε που ήμουν παιδί, καθώς έχουν μεγάλη συναισθηματική αξία για μένα...

Γενικά το 95% της συλλογής μου, είναι δικά μου!
 
Πριν λίγο καιρό κοίταζα το πρώτο τεύχος που είχε βγει πριν αρχίσει το Ευρωμπάσκετ του '87... Εχει στο κέντρο αφιέρωμα και συνέντευξη του Πολίτη όπου προβλέπει ότι μπορούμε να βγούμε μέχρι... πέμπτοι και κάτω! :D
 
DINO είπε:
Βασικά δε μου άρεσε θυμάμαι, να διαβάζω ποδοσφαιρικές ιστορίες στα κόμικς... Προτιμούσα να παίζω το real thing...Παρ'όλα αυτά διαθέτω αρκετά τεύχη του εν λόγω περιοδικού και για σήμερα σας έχω το πρώτο τεύχος του "Γκολ", αγορασμένο από τότε που κυκλοφόρησε, με το χαρτζηλίκι μου (αν και να τελείωνε το χαρτζηλίκι, πάντα είχα εξτρα επιδότηση για την αγορά κόμικς!) :D

picture.php


12 Ιουνίου 1987

Επισημαίνω το γεγονός οτι είναι αγορασμένα από τότε που ήμουν παιδί, καθώς έχουν μεγάλη συναισθηματική αξία για μένα...

Γενικά το 95% της συλλογής μου, είναι δικά μου!
δεν ειχα χασει τευχος του σε φαση....ειχε ιστοριες full μπαλα.... μεχρι και για το πρωταθλημα του subbuteo ειχε αρθρακια.

....και φυσικα το 1το τευχος με τον μητσαρα να δεσποζει στο εξωφυλλο ειναι hardwired μεσ'την κιοφαλα μας...
 
Πίσω
Μπλουζα