Γνώμες για επισκευή/ αντικατάσταση οθόνης τηλεόρασης

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.313
Αντιδράσεις
5.849
Λοιπον μαγκες θελω την γνωμη σας για ενα προβλημα που προεκυψε σημερα.

Εχω το 27 ιντσων LCD Monitor TV του Link Που ακολουθει https://www.lg.com/uk/monitors/lg-M2762DP-tv-monitor το οποιο το εχω στην ουσια για οθονη του πιο καλου απο τα 3 PC που εχω αλλα και για τηλεοραση αμα λαχει αφου υπαρχει και αυτη η δυνατοτητα.Σημερα το μεσημερι εφερε μια ξαδερφη μου τον πιτσιρικα της στο σπιτι και οσο εδεινα στην ξαδερφη μου κατι που ηθελε πηρε ο διαβολος μια σκαλιστη πεταλουδα δωρο απο πρωην (για το μαχαιρι πεταλουδα μιλαω για οποιον δεν καταλαβε) που το εχω σε ενα ραφι και κοπανησε την οθονη που εκεινη την στιγμη την ειχα σε καποιο ελληνικο καναλι.Το αποτελεσμα ηταν να γδαρει την οθονη και να φυγει ενα μικρο κομματακι απο ετσι στο γδαρσιμο.Ο μικρος διαβολος λοιπον αφου επαιξε με τα καναλια και ειδε πως στο μαυρο που δειχνει στην εναλαγη των καναλιων στο σημειο που το χτυπησε φαινοταν φως απο την οθονη πηρε ενα μαρκαδορακι απο αυτα που εχω διασπαρτα και εβαψε το γδαρσιμο μιλαμε για μικροχειρουργικη οχι αστεια με αποτελεσμα να μη φαινεται το χτυπημα στο μαυρο της εναλαγης των καναλιων και με το φτωχο του μυαλο νομιζε πως δεν θα το παρω πρεφα.Φυσικα το πηρα χαμπαρι και πραγματικα μπορει να μην ειναι τεραστιο αλλα ειναι σπαστικο ετσι οπως φαινεται.

Επειδη δεν εχω καμια ορεξη να ξοδεψω λεφτα για αγορα νεου monitor αναλογης ποιοτητας που να ειναι και τηλεοραση γιατι με βολευει οπως ειναι θελω την βοηθεια σας αν γνωριζει καποιος αν αξιζει η αντικατασταση οθονης και ποσο μπορει να κοστιζει γιατι δεν νομιζω να φτιαχνεται με καποιο αλλο τροπο η αν δεν αξιζει να παει στο διαβολο και να λεω πως εχει ενα σκουπηδακι εκει που βαριεμαι να το καθαρισω και να τελειωνει το θεμα :p :fafoutis: :p :fafoutis:

Οποια βοηθεια η γνωμη ευπροσδεκτη και thanks εκ των προτερων.

Παρακατω φωτογραφιες της οθονης το μαυρο σημαδακι ειναι το χτυπημα.

IMG_0273.JPG

IMG_0274.JPG
 
Billy νομίζω οτι βλέπω ένα σκουπιδάκι στις εικόνες του μόνιτορ που μας ανέβασες. Αν δε σου κάνει κόπο καθάρισε το, ειδάλλως άσ το.  Δε βαριέσαι μωρέ, σε 2-3 χρόνια αγοράζεις καινούργια. (Ελπίζω να σε κάλυψε η απαντησή μου)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επειδη δεν εχω καμια ορεξη να ξοδεψω λεφτα για αγορα νεου monitor...... 
 
Θεώρησέ το σκουπιδάκι, δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου η αλλαγή. 

ΥΓ. Τι φτωχό μυαλό ο διαβολάκος, αυτός είναι ιδιοφυΐα,  άκου τι σκέφτηκε, να το βάψει!!!!!!

       Πάντως κάτι τέτοια σε κάνουν να λες: Παρεξηγημένη προσωπικότητα ο Ηρώδης.........
 
Eυχαριστω πολυ για την απαντηση φιλος και πραγματικα εχεις απολυτο δικειο στο υστερογραφο σου.Δηλαδη δε φτανει που κοπανησε την οθονη ειδε κιολας που ηταν φωτεινο εκεινο το σημειο στην εναλαγη των καναλιων με το μαυρο φοντο και το εβαψε αν εχει το θεο του δηλαδη.Πραγματικα παρεξηγημενη προσωπικοτητα ο ηρωδης :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis:
 
Ε είναι γνωστό στην ξαδέρφη και στη θειά δίνεις πιο πολλά
 
Πρεπει να ειναι 9-10 χρονων οθονη. Panel εγω δεν βρηκα για να το αλλαξεις. Αν βρεις panel η αλλαγη δεν ειναι τιποτα δραματικο.

Αλλα αν σκεφτεις οτι βρισκεις καινουριο LG Monitor TV 28'' για 135€, δεν νομιζω οτι αξιζει να ασχοληθεις.
 
Μόνο εγώ γέλασα με αυτό;  :D

:beer:
Eχεις πονηρο μυαλο εσυ γιαυτο και γελασες :fafoutis:

:beer:

Πρεπει να ειναι 9-10 χρονων οθονη. Panel εγω δεν βρηκα για να το αλλαξεις. Αν βρεις panel η αλλαγη δεν ειναι τιποτα δραματικο.

Αλλα αν σκεφτεις οτι βρισκεις καινουριο LG Monitor TV 28'' για 135€, δεν νομιζω οτι αξιζει να ασχοληθεις.
Freak ετσι ειναι φιλε αν θυμαμαι καλα το 2012 το αγορασα.Αν δε σε κανει κοπο βαλε κανα Link για το monitor Που λες στα 135 ευρω να το εχω στα υποψη μου και αν δεν θες να το βαλεις εδω στειλτο μου με PM.
 
Είμαι από τους τύπους που υποστηρίζει ότι όλα φτιάχνονται απλά να αξίζει να φτιαχτούν. Αυτό κατά την γνώμη μου δεν αξίζει εκτός κ αν βρεις δωρεάν ανταλλακτικο (κομματάκι δύσκολο). Σε καμία βδομάδα θα το έχεις συνηθίσει πιστεύω. 
 
Είμαι από τους τύπους που υποστηρίζει ότι όλα φτιάχνονται απλά να αξίζει να φτιαχτούν. Αυτό κατά την γνώμη μου δεν αξίζει εκτός κ αν βρεις δωρεάν ανταλλακτικο (κομματάκι δύσκολο). Σε καμία βδομάδα θα το έχεις συνηθίσει πιστεύω. 
Eχεις απολυτο δικειο φιλος γιαυτο που υποστηριζεις αλλα και για το αλλο το θεμα της συνηθειας γιατι και γω αυτο πιστευω πως που θα παει θα το συνηθισω καποια στιγμη ελπιζω συντομα χαχαχαχαχα :fafoutis:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα