Δεν έχεις case για το ΙΒΜ PC σου; Φτιάξε ένα!

angel_grig

KAT Resurrector
Joined
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.161
Αντιδράσεις
471
Ο τύπος στο παρακάτω βίντεο αφου ειδε και..αποειδε για να βρει ενα αυθεντικο κουτι για ΙΒΜ 5150 αποφασισε να το φτιαξει μονος του απο MDF!Eτσι με 10 δολλαρια και μιας εβδομαδας δουλεια κατεληξε στο παρακατω αποτελεσμα:


Αν και εχει βαλει ενα pentium II (αντι για original pc) το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο (τουλαχιστον απο το video!).(Mετα το 4:00 λεπτο στο βιντεο μπορειτε να δειτε σταδιακα την κατασκευη)
 
Χωρις τον κοκκινο διακοπτη στο πλαι, δεν εντυπωσιάζομαι!

266729-ibm-pc-5150-power-switch.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλη πατεντα...αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα του κρατησει... :xm:

Το MDF και γενικα το ξυλο ειναι πολυ καλοι αγωγοι θερμοτητας!:burn:
 
stayros είπε:
Καλη πατεντα...αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα του κρατησει... :xm:
Το MDF και γενικα το ξυλο ειναι πολυ καλοι αγωγοι θερμοτητας!:burn:
Σωστος αλλα για περιστασιακη χρηση μια χαρα ειναι...αν μαλιστα σκεφτεις ποσο δυσκολα (και ακριβα) βρισκεις μια original case..
 
Εμμμ, κακοί αγωγοί υποθέτω ότι εννοείς Σταύρο μου... :xm:
 
Καλοι,κακοι...εκει θα κολλησουμε? :)

Το νοημα το πιασατε παντως... ;)

Μακαρι να του κρατησει,αλλα δεν το βλεπω... :xm:

Παντως να μου το θυμηθεις....αυτος πρεπει να εχει ελληνικα γονιδια...για τετοια πατεντα....:biglaugh:
 
angel_grig είπε:
Ο τύπος στο παρακάτω βίντεο αφου ειδε και..αποειδε για να βρει ενα αυθεντικο κουτι για ΙΒΜ 5150 αποφασισε να το φτιαξει μονος του απο MDF!

Eτσι με 10 δολλαρια και μιας εβδομαδας δουλεια κατεληξε στο παρακατω αποτελεσμα:

stayros είπε:
Παντως να μου το θυμηθεις....αυτος πρεπει να εχει ελληνικα γονιδια...για τετοια πατεντα....:biglaugh:

Με βαση τα στερεοτυπα ,αν ειχε ελληνικα γονιδια (και μαλιστα αν δουλευε στο δημοσιο ) ,

θα ηθελε 10 λεπτα δουλεια , και θα στοιχηζε ..... 150Ε( σχεδον ενα βδομαδιατικο). :diablotin:
 
Nemo είπε:
Με βαση τα στερεοτυπα ,αν ειχε ελληνικα γονιδια (και μαλιστα αν δουλευε στο δημοσιο ) ,
θα ηθελε 10 λεπτα δουλεια , και θα στοιχηζε ..... 150Ε( σχεδον ενα βδομαδιατικο). :diablotin:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Καλα μιλαμε ....respect...δεν παιζεσαι... :bow: :bow:
 
Δεν θα πάθει τίποτα. Μια χαρά θα του κρατήσει. Το MDF ειδικά είναι καλό insulator. :)
 
Πίσω
Μπλουζα