Δεν σου αρέσει το νέο ρετρομάνιαξ?'Αλλαξέ το!!!

angel_grig

KAT Resurrector
Joined
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.161
Αντιδράσεις
471
Επειδη

α)δεν αντεχω το νεο ρετρομανιαξ look :(

β)μισω το facebook#)

γ)εαν δεν παει ο Μωαμεθ στο βουνο παει το βουνο στον Μωαμεθ (ή αλλιως εαν περιμενεις απο τους προγραμματισταδες της vbulletin να αλλαξουν το skin φεξε μου και γλυστρισα!!!)

Παρουσιαζω την δικη μου λυση....

Το νεο "moded" retromaniax...



Oπως βλεπετε

α)επανεφερα το παλιο look κατα το δυνατον

β)ξεφορτωθηκα την ενοχλητικη ασπριλα!!

Πως θα το κανετε

1)Σε chrome ή συμβατο browser (πχ srware Iron) πηγαινετε στο store και βαζετε το stylebot

2)μολις εγκατασταθει πανω δεξια στην μπαρα του browser θα δειτε ενα CSS

3)πατατε πανω του και εκει που λεει install style from social γραφετε Retromaniax και το εγκαθιστατε

4)κανετε Refresh και απολαμβανετε νεο ρετρομανιαξ!!

Εαν δεν σας λειτουργησει ετσι τοτε πηγαινετε στο http://stylebot.me/styles/12465 και το βαζετε απο εκει..

Εαν δεν παιξει και ετσι τοτε πατατε πανω στο ccs στην μπαρα του browser, μετα options-backup-import styles και βαζετε αυτο

{"*":{"_enabled":true,"_rules":{}},"stylebot.me":{ "_enabled":true,"_rules":{"":{}},"_social":{"id":1 2464,"timestamp":1452113084}},"www.retromaniax.gr" :{"_enabled":true,"_rules":{"a.h-left.navbar_ark":{"background-color":"#0a0101"},"a.h-left.navbar_articles":{"background-color":"#0a0101"},"a.h-left.navbar_blogs":{"background-color":"#0a0101"},"a.h-left.navbar_home":{"background-color":"#0a0101"},"a.h-left.navbar_retrodb":{"background-color":"#0a0101"},"a.h-left.navbar_social_groups":{"background-color":"#0a0101"},"div.h-clearfix.noselect":{"background-color":"#0a0101"},"div.site-logo.header-edit-box":{"background-color":"#d11010"},"div.toolbar":{"background-color":"#d11010"},"#content":{"background-color":"#e4eaeb"},"div.OLD__post-content.h-padding-vert-xl":{"background-color":"#e4eaeb"},"div.b-post__body.h-restore--on-preview.h-padding-horiz-xxl.h-padding-top-xl.h-padding-bottom-m.h-clearfix":{"background-color":"#e4eaeb"},"td.cell-topic.js-cell-topic":{"background-color":"#f7fbfc"}}},"retromaniax.gr":{"_enabled":t rue,"_rules":{"a.h-left.navbar_ark":{"background-color":"#0a0101"},"a.h-left.navbar_articles":{"background-color":"#0a0101"},"a.h-left.navbar_blogs":{"background-color":"#0a0101"},"a.h-left.navbar_home":{"background-color":"#0a0101"},"a.h-left.navbar_retrodb":{"background-color":"#0a0101"},"a.h-left.navbar_social_groups":{"background-color":"#0a0101"},"div.h-clearfix.noselect":{"background-color":"#0a0101"},"div.site-logo.header-edit-box":{"background-color":"#d11010"},"div.toolbar":{"background-color":"#d11010"},"#content":{"background-color":"#dfeaed"}}}}

Αυτα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό θα το έκανα εγώ αύριο, ούτως ή άλλως! :) (και μάλιστα μόνιμα για όλους τους χρήστες!)

But thanks for the try! :flower:
 
Ευχαριστουμε για την λυση Γρηγορη!

D@redevil είπε:
Αυτό θα το έκανα εγώ αύριο, ούτως ή άλλως! :) (και μάλιστα μόνιμα για όλους τους χρήστες!)
Να το κανεις, εννοειται!! :D
 
ΟΚ Μαριανα!Αναμενουμε!! :)
 
Γι' αυτό σας αγαπάω όλους εδώ! :) Με κάνετε να νιώθω ότι αλλάζοντας μερικά χρωματάκια, είμαι από τους πιο σημαντικούς ανθρώπους στον κόσμο! :flower: (και το λέω παντελώς σοβαρά, χωρίς καμμία δόση ειρωνίας.)

Γεννηθήτω το θέλημά σας, λοιπόν! :)
 
Ακόμη ένα +1 και από εμένα ... ;)
 
Τα χρωματάκια του Κου Resurrector ήταν κουτί! Έκανα μια εικαστική παρέμβαση στις κεφαλίδες των φόρουμ (π.χ. εκεί που λέει "Γενική συζήτηση"), ώστε να θυμίζει ακόμα περισσότερο το παλιό look and feel! :)

Αν θέλετε ν' αλλάξουμε κάτι άλλο, όσον αφορά το χρωματικό, ποστάρετε εδώ και το βλέπουμε! ;)
 
D@redevil είπε:
Τα χρωματάκια του Κου Resurrector ήταν κουτί! Έκανα μια εικαστική παρέμβαση στις κεφαλίδες των φόρουμ (π.χ. εκεί που λέει "Γενική συζήτηση"), ώστε να θυμίζει ακόμα περισσότερο το παλιό look and feel! :)
Αν θέλετε ν' αλλάξουμε κάτι άλλο, όσον αφορά το χρωματικό, ποστάρετε εδώ και το βλέπουμε! ;)
Τωρα,μαλιστα....θυμιζει κατι απο παλια... :D

Thanks a lot dear!!! :thumbup:

Να αλλαξουμε κατι αλλο σε χρωμα ε?..... :wait2:

Να στριμωχναμε πουθενα κανα μπλεδακι σε καποια επιλογη,καποιο κουμπι,κατι?

.... (βλ. SEGA,Sonic,Playmobil blue boxes..... :diablotin: :diablotin: )
 
stayros είπε:
Να στριμωχναμε πουθενα κανα μπλεδακι σε καποια επιλογη,καποιο κουμπι,κατι?

.... (βλ. SEGA,Sonic,Playmobil blue boxes..... :diablotin: :diablotin: )
Δεν υπάρχει περίπτωση! :p
 
Μετά από 10 μέρες, έχω πραγματικά χάσει τη μπάλα (καλά, εγώ δεν το έβλεπα κιόλας, με το κουμπί του παλιού link)...Χαμός...
 
Θα συνηθισουμε...το νεο περιβαλλον του retromaniax...
 
Τελικά δεν αντέχω άλλο, θα το γράψω:

Πολύ ξενέρωμα ρε παιδιά με το νέο Retromaniax!!!!

Χωρίς να θέλω να θίξω στο ελάχιστο τους αγώνες των admins, έχει γίνει πολύ δύσκολο για μένα να συμμετέχω στο forum μετά από αυτή την αλλαγή.

Κατ' αρχήν δεν μπορώ να βλέπω τις ενημερώσεις email από τα thread που έχω ποστάρει, μου τα βγάζει "κινέζικα" σε ενα παλιό iphone 4s που έχω.

Δεύτερον δεν μπορώ να δω στο προφίλ μου τα θέματα που έχω δημιουργήσει.

Τρίτον δεν μου αρέσει ο τρόπος που παραμορφώνονται τα avatar των μελών (αυτό βέβαια είναι το λιγότερο).

Τέλος πάντων είναι αποτρεπτικό για μένα το νέο περιβάλλον και μου στοιχίζει πολύ αυτό γιατί είναι το μόνο φόρουμ που αγαπώ.

Αααα! Τα 'πα και ξεθύμανα!!!! :D
 
Σώτος Σώτος είπε:
Τελικά δεν αντέχω άλλο, θα το γράψω:Πολύ ξενέρωμα ρε παιδιά με το νέο Retromaniax!!!!

Χωρίς να θέλω να θίξω στο ελάχιστο τους αγώνες των admins, έχει γίνει πολύ δύσκολο για μένα να συμμετέχω στο forum μετά από αυτή την αλλαγή.

Κατ' αρχήν δεν μπορώ να βλέπω τις ενημερώσεις email από τα thread που έχω ποστάρει, μου τα βγάζει "κινέζικα" σε ενα παλιό iphone 4s που έχω.
Δεν μπορούμε να βγάλουμε άκρη. Η τελευταία προσπάθεια που λειτούργησε σωστά ήταν στα Εβραϊκά!!!!

Σώτος Σώτος είπε:
Δεύτερον δεν μπορώ να δω στο προφίλ μου τα θέματα που έχω δημιουργήσει.
Μπορείς. Πας στο προφίλ σου. Στο tab "προφίλ" κάτω κάτω έχεις όλες τις επιλογές.

Σώτος Σώτος είπε:
Αααα! Τα 'πα και ξεθύμανα!!!! :D
Καλά έκανες :)
 
Πίσω
Μπλουζα