Δεχθηκα ban και ξαναγραφτηκα..γιατι?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

ΜΥΘΟΣ

RetroN00b
Joined
5 Νοέ 2009
Μηνύματα
6
Αντιδράσεις
0
Ανεβασα ενα post διαφημιστικο για μια εκδηλωση ενος περιοδικου, και την 1η φορα σβηστηκε , και την 2η με μπαναρατε, γιατι?Στειλτε τουλαχιστον ενα pm πριν μπαναρετε!!Αν εκανα καποιο λαθος, διορθωστε με , ωστε να ξαναανεβασω το post μου, οπως πρεπει..Ευχαριστω...
 
Σε καθε forum του πλανητη - και εφοσον εκανες εγγραφη μονο και μονο για να διαφημισεις την επιχειρηση σου (ή το προιον σου) ζητας την αδεια απο τους διαχειριστες.

Δεν βρηκα κανενα σχετικο pm απο σενα και διεγραψα το πρωτο σου ποστ - προφανως καποιος αλλος διαχειριστης θα ειδε οτι επεμεινες να ξαναποσταρεις το ιδιο πραγμα που διαγραψαμε αρχικα - αυτο ειναι spamming - και αναγκαστικα banαρουμε τον χρηστη που το κανει.
 
Paspartoo είπε:
Σε καθε forum του πλανητη - και εφοσον εκανες εγγραφη μονο και μονο για να διαφημισεις την επιχειρηση σου (ή το προιον σου) ζητας την αδεια απο τους διαχειριστες.
Δεν βρηκα κανενα σχετικο pm απο σενα και διεγραψα το πρωτο σου ποστ - προφανως καποιος αλλος διαχειριστης θα ειδε οτι επεμεινες να ξαναποσταρεις το ιδιο πραγμα που διαγραψαμε αρχικα - αυτο ειναι spamming - και αναγκαστικα banαρουμε τον χρηστη που το κανει.

1)Δεν ειναι "προιον" ΜΟΥ.Ειναι κομικ (τεχνη) και ανεβηκε στο αντιστοιχο thread..δεν γνωριζετε αν ειμαι ο καλλιτεχης, ο εκδοτης (για να εχω χρηματικο συμφερον), η απλα ενας φαν του εν λογω περιοδικου, απλα βγαλατε ενα αυθαιρετο συμπερασμα και πραξατε αναλογως...

2)ΔΕΝ γνωριζα οτι πρεπει να ζητησω αδεια για να διαφημισω ενα κομικΣυγγνωμη αν ετσι επρεπε να κανω...ΔΕΝ συμβαινει οπως λετε σε ολα τα φορουμς (ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ), ακομη και αν μια "διαφημιση" ειναι το 1ο ποστ καποιου...Μπορω να σας αναφερω σε pm toylaxiston 5 "μεγαλα" ελληνικα φορουμς οπου δεν ισχυει αυτο...

3)Δεν γνωριζετε αν μπηκα στο φορουμ ΜΟΝΟ για να διαφημισω τημ εκδηλωση/"προιον" μου, ΑΠΛΑ το εικαζετε...

Οπως και να'χει, εγω ζητω συγγνωμη για το οποιο λαθος μου, και παρακαλω αν δεν ειναι μεγαλο προβλημα, οπως ξανασυνδεθω με το αρχικο μου ονομα και mail , και να συνεχισω τα ποσταρισματα μου.

Ευχαριστω πολυ.
 
1. Αν δεις καποιος τριτος το αρχικο nickname σου - και κατοπιν το δευτερο που διαλεξες - θα καταληξει στο ιδιο συμπερασμα με εμας.

2. Ναι, στο zoo δεν συμβαινει - αλλα για τα υπολοιπα καλο θα ηταν να το ψαξεις, κατι που δεν εκανες με το δικο μας.

3. Με πρωτο σου post μια διαφημιση - τι θα σκεφτοσουν εσυ ? Ξερεις ποσες δεκαδες ανθρωποι εχουν ερθει με μονο σκοπο να κανουν ενα διαφημιστικο ποστ και μετα αντε γεια ? γιατι να εχω διαφορετικη αντιμετωπιση σε κατι που καταφανεστατα ειναι μια τετοια περιπτωση ? Ουτε περασες να "συστηθεις" στο αντιστοιχο thread ουτε ποσταρες κατι σχετικο με το αντικειμενο μας οπουδηποτε και τωρα μου λες οτι δεν μπορουσα να ξερω και οτι εικαζω.

Δυστυχως δεν επανερχονται οι banαρισμενοι λογαριασμοι - αν θες οντως να παραμεινεις εδω μπορεις να κρατησεις το τωρινο σου nickname.
 
Η αληθεια ειναι οτι το ειδα τωρα στους κανονες οτι απαγορευεται η διαφημιση προιοντων "τριτων", οποτε φταιω που δεν το ειδα και ξαναζητω συγγνωμη...

Απο κει και περα πιστεψε με δεν ειναι μονο το zoo στο οποιο δεν υπαρχει αυτος ο κανονας...Take my word for it...

Οπως και να'χει στο φορουμ σας, στον τομεα των κομικς, υπαρχουν δεκαδες σχολια και αναλυσεις που εμμεσα διαφημιζουν (ελληνικα και μη) κομικς που κυκλοφορουν ακομη στο εμποριο.Δεν καταλαβαινω γιατι αυτα ΔΕΝ ειναι προιοντα τριτων...

Τελος παντων καναμε κακη αρχη...Δεν χαθηκε ο κοσμος..Ευχαριστω για την φιλοξενια ετσι κι αλλιως...Θα παραμεινω με την τωρινη κατασταση...
 
Καλώς ηρθες Μυθος στην ρετροπαρεα μας και καλη διαμονη στο Retromaniax!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα