Διαγωνισμοί της EUROVISION στο Αρχείο της ΕΡΤ...

ChristosM

RetroNuts!
Joined
15 Απρ 2008
Μηνύματα
1.993
Αντιδράσεις
926
Σε ευχαριστουμε πολυ ford231 για τα βιντεακια. Η δικη μου απορια ειναι η εξης. Μεχρι τωρα γνωριζαμε πως η ΕΡΤ δεν ειχε κρατησει τα βιντεο των eurovision (δεκαετιων 70 και 80), γι αυτο και στα διαφορα αφιερωματα που εκανε, τα πλανα προερχονταν παντα απο ξενα τηλεοπτικα καναλια.

Μου κανει τρομερη εντυπωση, λοιπον, που μεταδοθηκε η βραδια του 1985 απο το αυτο το δορυφορικο καναλι της ερτ πριν λιγα χρονια. Γνωριζεις ποιες αλλες χρονιες (αυθεντικη μεταδοση της ερτ) μεταδοθηκαν σε επαναληψη?

Και παλι ευχαριστουμε για ολα τα βιντεακια σου.
 
ChristosM είπε:
Σε ευχαριστουμε πολυ ford231 για τα βιντεακια. Η δικη μου απορια ειναι η εξης. Μεχρι τωρα γνωριζαμε πως η ΕΡΤ δεν ειχε κρατησει τα βιντεο των eurovision (δεκαετιων 70 και 80), γι αυτο και στα διαφορα αφιερωματα που εκανε, τα πλανα προερχονταν παντα απο ξενα τηλεοπτικα καναλια.Μου κανει τρομερη εντυπωση, λοιπον, που μεταδοθηκε η βραδια του 1985 απο το αυτο το δορυφορικο καναλι της ερτ πριν λιγα χρονια. Γνωριζεις ποιες αλλες χρονιες (αυθεντικη μεταδοση της ερτ) μεταδοθηκαν σε επαναληψη?

Και παλι ευχαριστουμε για ολα τα βιντεακια σου.
Ποτε δεν μεταδοθηκε σε επαναληψη διαγωνισμος τραγουδιου εκτος απο το 2005...το καναλι αυτο ειναι της ΕΡΤ που το 2006 μαζι με την ΝΟVΑ και το MAD δημιουργησανε το ΕΡΤ eurovision για τρεις μηνες μονο και ματαδοθηκανε ολοι οι διαγωνισμοι απο το 1956 μεχρι και το 2005..η ΕΡΤ ειχε μονο στο αρχειο της τον ESC του 1985 αν εχεις θεο...τα υπολοιπα εινα οντως απο ξενα καναλια...
 
ChristosM είπε:
Σε ευχαριστουμε πολυ ford231 για τα βιντεακια. Η δικη μου απορια ειναι η εξης. Μεχρι τωρα γνωριζαμε πως η ΕΡΤ δεν ειχε κρατησει τα βιντεο των eurovision (δεκαετιων 70 και 80), γι αυτο και στα διαφορα αφιερωματα που εκανε, τα πλανα προερχονταν παντα απο ξενα τηλεοπτικα καναλια.Μου κανει τρομερη εντυπωση, λοιπον, που μεταδοθηκε η βραδια του 1985 απο το αυτο το δορυφορικο καναλι της ερτ πριν λιγα χρονια. Γνωριζεις ποιες αλλες χρονιες (αυθεντικη μεταδοση της ερτ) μεταδοθηκαν σε επαναληψη?

Και παλι ευχαριστουμε για ολα τα βιντεακια σου.
Ποτε δεν μεταδοθηκε σε επαναληψη διαγωνισμος τραγουδιου εκτος απο το 2005...το καναλι αυτο ειναι της ΕΡΤ που το 2006 μαζι με την ΝΟVΑ και το MAD δημιουργησανε το ΕΡΤ eurovision για τρεις μηνες μονο και ματαδοθηκανε ολοι οι διαγωνισμοι απο το 1956 μεχρι και το 2005..η ΕΡΤ ειχε μονο στο αρχειο της τον ESC του 1985 αν εχεις θεο...τα υπολοιπα ειναι οντως απο ξενα καναλια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα