Διαφήμιση just hot μπιφτέκια

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.960
Θυμάστε κατά τις αρχές των 90s κάτι κατεψυγμένα μπιφτέκια που λεγόταν just hot;

Η διαφήμιση πήγαινε νομίζω

Just Hot, μόνο τα ζεσταίνεις

Just Hot, γεύση σπιτική
 
δεν θυμάμαι καθόλου το προιόν αυτό, πρώτη φορά διαβάζω γι'αυτό!
 
Αν δεν απατωμαι το ψιλοδειχνει στο επεισοδιο με τα ξυστα στης Ελλαδος τα Παιδια. Οτι δηλαδη εδινε ξυστα μαζι με τα μπιφτεκια.
 
Bεβαιως υπηρχε, δεν τα ειχα φαει ποτε (μπιφτεκια εμποριου; Μπλιαχ!) αλλα ειχε βγαλει μια ωραια συλλογη με disco τραγουδια. Την εχω ακομα σε διπλη κασετα. Τη θυμαμαι γιατι την επαιρνα μαζι μου σε καθε παρτι.

Εικόνα (4)3.jpg

Εικόνα (4).jpg
 
Τέλεια, έχουμε ένα αποδεικτικό στοιχείο. :thumbup:
 
johnny ειχαμε και τη διαφημιση του 1991 στο ποστ αλλα την εσβησα πριν πολυ καιρο γιατι κατι ειχε το βιντεο με θεματα κοπιράιτ (δυστυχως δεν την προλαβες)
 
johnny19818 είπε:
Αν δεν απατωμαι το ψιλοδειχνει στο επεισοδιο με τα ξυστα στης Ελλαδος τα Παιδια. Οτι δηλαδη εδινε ξυστα μαζι με τα μπιφτεκια.[/QUOT
το επεισόδιο έχει τίτλο ''Και αυτοί το ξύνουν'', υπάρχει στιγμιότυπο;
 
johnny19818 είπε:
Αν δεν απατωμαι το ψιλοδειχνει στο επεισοδιο με τα ξυστα στης Ελλαδος τα Παιδια. Οτι δηλαδη εδινε ξυστα μαζι με τα μπιφτεκια.
το επεισόδιο έχει τίτλο ''Και αυτοί το ξύνουν'', υπάρχει στιγμιότυπο με το προιόν;
 
katerinak είπε:
johnny ειχαμε και τη διαφημιση του 1991 στο ποστ αλλα την εσβησα πριν πολυ καιρο γιατι κατι ειχε το βιντεο με θεματα κοπιράιτ (δυστυχως δεν την προλαβες)
Η αλήθεια είναι ότι στο ψαχτήρι μου έβγαλε μια αναφορά της διαφήμισης αλλά όπως λες κι εσύ έχει πέσει το βίντεο. Κρίμα.

BETTY BOOP είπε:
το επεισόδιο έχει τίτλο ''Και αυτοί το ξύνουν'', υπάρχει στιγμιότυπο με το προιόν;
Σε αυτό ακριβώς το επεισόδιο αναφέρομαι. Νομίζω εκεί που είναι ο Κάκαλος με τη Βούλα και ο πρώτος θέλει να ξύσει διακαώς κάτι, του φέρνει η Βούλα κάτι μπιφτέκια. Ίσως είναι αυτά...
 
johnny19818 είπε:
Η αλήθεια είναι ότι στο ψαχτήρι μου έβγαλε μια αναφορά της διαφήμισης αλλά όπως λες κι εσύ έχει πέσει το βίντεο. Κρίμα.


Σε αυτό ακριβώς το επεισόδιο αναφέρομαι. Νομίζω εκεί που είναι ο Κάκαλος με τη Βούλα και ο πρώτος θέλει να ξύσει διακαώς κάτι, του φέρνει η Βούλα κάτι μπιφτέκια. Ίσως είναι αυτά...
ας ξύσει το στρώμα πάγου από τα κατεψυγμένα μπιφτέκια!

Πάντως δεν γνώριζα προιόντα να δίνουν και ξυστά στη συσκευασία...
 
Το λέω με αρκετή σιγουριά καθώς θυμάμαι κι εγώ να δίδονται ξυστά μια εποχή με κάποιο προϊόν και ίσως ήταν αυτά.
 
Θυμάμαι ότι η φωνή στο τραγούδι της διαφήμισης έμοιαζε στον Χρήστο Δάντη, για να μην πω ότι ήταν ο ίδιος. Στο τέλος, κορύφωνε με ένα "Just Hoooooot!".
 
Περιέργως υπάρχουν ακόμη. Τα πέτυχα τις προάλλες σε σούπερ μάρκετ. Κεφτεδάκια νομίζω.
 
Στο πακετακι διαφημισεων υπαρχει η διαφημιση

στο 24.02

1991


αν ειναι εφικτο να καταχωρηθουν μονο αυτες οι δυο διαφημισεις λογω της μεγαλης διαρκειας των διαφημισεων στα πακετακια

υπηρχαν οχι μονο μπιφτεκια και κεφτεδακια αλλα και παναρισμενα κομματια κοτοπουλο απο την εταιρεια ΚΑRNA
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Η αλήθεια είναι ότι στο ψαχτήρι μου έβγαλε μια αναφορά της διαφήμισης αλλά όπως λες κι εσύ έχει πέσει το βίντεο. Κρίμα.

Σε αυτό ακριβώς το επεισόδιο αναφέρομαι. Νομίζω εκεί που είναι ο Κάκαλος με τη Βούλα και ο πρώτος θέλει να ξύσει διακαώς κάτι, του φέρνει η Βούλα κάτι μπιφτέκια. Ίσως είναι αυτά...
η εικονα απο το επεισοδιο 17 της σειρας ''Της Ελλαδος τα παιδια'' με τιτλο ''Και αυτοι το ξυνουν''

IMAGE1.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα