Διαφήμιση The Lord of the Rings (1978)

Gryzor

Human RetroDatabase
Joined
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.759
Αντιδράσεις
69
Με είχε μαγέψει μικρό η έκδοση του 1978 του Lord Of The Rings που είχε γυριστεί με rotoscoping. Βρήκα μία διαφήμιση στο αμερικάνικο Playboy του Φεβρουαρίου του 1979. Enjoy!

lotrj.jpg
 
Δυστυχως απο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει, και γενικως εχει φαει το θαψιμο :)
 
/off topic

Πολύ playboy Gryzor διαβάζεις.... Αλλά είναι ρετρό του '79. Χαλάλι!!!!!!!!!!!!
 
Rakeesh είπε:
Δυστυχως απο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει, και γενικως εχει φαει το θαψιμο :)
Δεν είπα ότι ήταν καλή, απλά ότι με είχε μαγέψει ώς παιδί :)

Από την άλλη, και τις καινούργιες πατάτες τις θεωρώ - η τρίτη ήταν η πρώτη και μοναδική ταινία που έφυγα από τον σινεμά πριν τελειώσει.

Pooky είπε:
/off topic
Πολύ playboy Gryzor διαβάζεις.... Αλλά είναι ρετρό του '79. Χαλάλι!!!!!!!!!!!!
Έχω μία συλλογή αρκετές δεκάδες τεύχη από τα 50s μέχρι τα 80s... Απίστευτα ενδιαφέροντα, και όχι μόνο ελέω του ευνόητου!!!
 
Gryzor είπε:
Δεν είπα ότι ήταν καλή, απλά ότι με είχε μαγέψει ώς παιδί :)
Από την άλλη, και τις καινούργιες πατάτες τις θεωρώ - η τρίτη ήταν η πρώτη και μοναδική ταινία που έφυγα από τον σινεμά πριν τελειώσει.

Έχω μία συλλογή αρκετές δεκάδες τεύχη από τα 50s μέχρι τα 80s... Απίστευτα ενδιαφέροντα, και όχι μόνο ελέω του ευνόητου!!!
Eιναι απο τον ιδιο σκηνοθετη που εκανε το Fire and Ice. Δυστυχως η ταινια ηταν ουσιαστικα ημιτελης. Το ξαναειδα προσφατα και το απομυθοποιησα πληρως αντιθετως με το FIRE AND ICE. Αλλα εκει επαιξε μπαλα και ο Frazetta...
 
Η ταινια κυκλοφορει παντως κανονικα στα videoclubs - ειτε σαν VHS ειτε σαν DVD.
 
Ώπα! Δεν ήξερα ότι υπήρχε και άλλη ταινία με τον Άρχοντα και μάλιστα τόσο παλιά...
 
johnny19818 είπε:
Ώπα! Δεν ήξερα ότι υπήρχε και άλλη ταινία με τον Άρχοντα και μάλιστα τόσο παλιά...
Είναι κινούμενα σχέδια.

Η ταινία αυτή πιάνει τα 2 πρώτα βιβλία, και μετά υπήρχε και το Return of the King που πιάνει το τρίτο.

MV5BMTcxNzUxNjExNV5BMl5BanBnXkFtZTcwNTcwMjgxMQ@@._V1_SY317_CR2,0,214,317_AL_.jpg
The_Return_of_the_King,_1980_film.jpg

MV5BMTcxNzUxNjExNV5BMl5BanBnXkFtZTcwNTcwMjgxMQ@@._V1_SY317_CR2,0,214,317_AL_.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το κατάλαβα αργότερα ότι κάτι δεν πάει καλά αφού στο imdb σε κάθε χαρακτήρα γράφει voice...
 
Πίσω
Μπλουζα