Διπλο desktop και 5.1 σε Win7

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
Μετα απο καιρο αποφασισα να συνδεσω τη δευτερη εξοδο της ATI καρτας μου στον προβολεα. Τρυπησα τοιχο, αμολησα ενα HDMI και ετοιμος.

Τα προβληματα που αντιμετωπιζω:

1)Η μονη ρυθμιση που βρισκω ειναι το Extended Display. Mε αυτο το τροπο για να παιξω ενα video στο προβολι, το ανοιγω στο monitor και το σερνς στην ακρη του desktop μεχρι να παει ολο στο αλλο display (προβολεας).

Απο εκει και μπρος δεν εχω κανεναν ελεγχο. Το προβολικο ειναι στο σαλονι, δεν υπαρχει οπτικη επαφη, ουτε full screen τον Media Player Classic δεν μπορω να κανω!

Yπαρχει καμια freeware εφαρμογη που να μου δινει ενα αξιοπρεπες management των 2 displays?

Υπαρχει τροπος να εχω ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ displays και οχι extended

2)Στελνω τον ηχο με οπτικη απο το PC στον ενισχυτη αλλα στελνει μονο στερεοφωνικο σημα!

Κανω default το S/PDIF

attachment.php


To Advanced μου δινει μονο stereo επιλογες!

attachment.php


help :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
θέσε τον προβολέα σαν την προεπιλεγμένη οθόνη.

Όσο για τον ήχο, έχεις βάλει τους οδηγούς στης κάρτας ήχου ή τους default των windows?

Αν έχεις τους προεπιλεγμένους των windows εγκαθιστάς ASAP, τους δικούς της οδηγούς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θελω προεπιλεγμενο το monitor διοτι στο προβολι συνηθως βαζω στα πιτσιρικια κανα εργακι για να κατσω στο PC να δουλεψω...
 
για το multimonitor..http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/hydravision.aspx
 
Στα win μονο clone και extended natively. Αν θες κατι άλλο θές ξεχωριστό πρόγγραμμα
 
Πίσω
Μπλουζα