Δοκιμαστικές λήψεις για τηλεοπτικό σποτ - ποιος και τι διαφημίζει

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.909
ανακαλυψα ενα βιντεο του ΕΟΑ: ενας ηθοποιος πραγματοποιει γυρισμα τηλεοπτικου σποτ σε στουντιο.Επαναλαμβανονται οι ληψεις δυο σκηνων

http://mam.avarchive.gr/portal/digitalview.jsp?get_ac_id=2650&thid=12288

Ποιος ειναι ο ηθοποιος αυτος και τι μπορει να διαφημιζε;

ετυχε να δειτε τη διαφημιση αυτη στην τηλεοραση;

πρεπει να προβληθηκε αρχες με μεσα 80ς
 
Ωραία ανακάλυψη Κατερίνα!

Μήπως δεν ήταν διαφήμιση, αλλά δοκιμαστικό για να παίξει σε κάποια διαφήμιση;

Δηλαδή, του ζήτησαν να στηθεί σε ένα άδειο σκηνικό και να πει τα λόγια του, δοκιμάζοντάς τον αν τα λέει καλά ή αν είναι αρκούντως εκφραστικός.

Οπότε υπάρχει η πιθανότητα να μην έπαιξε στη διαφήμιση, εάν δεν πέρασε τη φάση του δοκιμαστικού.

Στις πληροφορίες τεκμηρίωσης αναφέρει την τριετία 1982-1984.
 
nwntas είπε:
Μήπως δεν ήταν διαφήμιση, αλλά δοκιμαστικό για να παίξει σε κάποια διαφήμιση;Δηλαδή, του ζήτησαν να στηθεί σε ένα άδειο σκηνικό και να πει τα λόγια του, δοκιμάζοντάς τον αν τα λέει καλά ή αν είναι αρκούντως εκφραστικός.

Οπότε υπάρχει η πιθανότητα να μην έπαιξε στη διαφήμιση, εάν δεν πέρασε τη φάση του δοκιμαστικού.
τι να σου πω Νωντα; δεν ξερω

παντως μου φαινεται οτι τον ηθοποιο καπου τον "πετυχα" : σε ταινια ηταν; σε διαφημιση ηταν; δε θυμαμαι.. κι ουτε και ξερω πώς τον λενε

e1.JPG
 
Η φάτσα του κι εμένα κάτι μου θυμίζει... Φάτσα της εποχής! Εκτός κι αν τον μπερδεύω με άλλον.
 
Βρε Κατερίνα, λες να είναι ο κύριος που παίζει σε

τη διαφήμιση, στο 0:13;Έχει μουστάκι, έχει πυκνά φρύδια (σχεδόν unibrow), και το ίδιο χαμόγελο. Λες;
 
nwntas είπε:
Βρε Κατερίνα, λες να είναι ο κύριος που παίζει σε
Το ρωτας βρε Νωντα; Και βεβαια ειναι ο ιδιος!

Πειραζει που σου απαντησα εγω αντι για την Κατερινα;... :)
 
nwntas είπε:
Βρε Κατερίνα, λες να είναι ο κύριος που παίζει σε
ΒΒ καλα εκανες και του απαντησες γιατι εγω δεν την ειχα δει την ερωτηση :)
 

Συνημμένα

  • 1.JPG
    1.JPG
    31,7 KB · Προβολές: 5
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bambinella 100 είπε:
Πειραζει που σου απαντησα εγω αντι για την Κατερινα;... :)
Ε όχι δα! :p

Ίσα ίσα, κάθε πληροφορία καλοδεχούμενη! :thanx2:

Οπότε ξέρουμε ότι τα δοκιμαστικά δεν πήγαν χαμένα. Τουλάχιστον έπαιξε σε κάποια διαφήμιση!

Τώρα μένει να βρεθεί και πώς τον λένε, και στην πορεία μπορεί να ξετρυπώσει κανείς και κανένα άλλο σποτ.
 
nwntas είπε:
Ωραία ανακάλυψη Κατερίνα!Μήπως δεν ήταν διαφήμιση, αλλά δοκιμαστικό για να παίξει σε κάποια διαφήμιση;

Δηλαδή, του ζήτησαν να στηθεί σε ένα άδειο σκηνικό και να πει τα λόγια του, δοκιμάζοντάς τον αν τα λέει καλά ή αν είναι αρκούντως εκφραστικός.

Οπότε υπάρχει η πιθανότητα να μην έπαιξε στη διαφήμιση, εάν δεν πέρασε τη φάση του δοκιμαστικού.

Στις πληροφορίες τεκμηρίωσης αναφέρει την τριετία 1982-1984.

ακριβως,ειναι η διαδικασια που ονομαζεται καστινγκ,δηλαδη η διαδικασια επιλογης του ηθοποιου για την διαφημηση

δεν το ηξερα οτι δημοσιοποιουνται τετοια βιντεο
 
Βρε παιδια,δεν νομιζω να ειναι ο ιδιος αθρωπος αυτος της πρωτης φωτογραφιας και της διαφημισης !!
 
Βρε παιδια,δεν νομιζω να ειναι ο ιδιος αθρωπος αυτος της πρωτης φωτογραφιας και της διαφημισης !!

ειναι καστινγκ επιλογης ηθοποιου για διαφημηση και οχι δεν ειναι ο ιδιος ηθοποιος
 
Πίσω
Μπλουζα