Ελληνικές Ταινίες

Shock

Retired Admin
Joined
13 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.315
Αντιδράσεις
230
Καλημέρα. Ανέβηκε το template Movies με τις εξής παραμέτρους:

year = Έτος προβολής (π.χ 1948)

airDay=Πρεμιέρα (π.χ 1948/12/04)

Dur=Διάρκεια

Type= Είδος (1 = Κωμωδία, 2 = Περιπέτεια, 3 = Κοινωνική, 4 = Αισθηματική, 5 = Ιστορική, 6 = Αστυνομική, 7 = Σόου, 8 = Μυστηρίου, 9 = Θρίλερ, 10 = Επιθεώρηση, 11 = Παιδική, 12 = Αισθησιακή)

company= Εταιρία παραγωγής (π.χ Φίνος)


Director
=Σκηνοθέτης

Director2

Director3

Director4

Director5

Director6

senario=Σενάριο

music='Μουσική

author='από βιβλίο του/της '

producer=Παραγωγός

a1 ως a50 = Ηθοποιοί

gs1 ως gs10 = Guest Star

tickets=Εισιτήρια (πόσα εισιτήρια έκοψε)

Trivia=...trivia :)

com=Σχόλια/Πλοκή

Ένα υπόδειγμα μπορείτε να βρείτε εδώ

Καλή αρχή :)
 
Η εισαγωγη θα ξεκινησει για αρχη απο το 1980 και μετα?

Παιδια εγω θα βοηθησω στο περασμα με το που παραδωσω το proof του Phoenix 2
 
Είναι απίστευτο το πόσες πολλές είναι οι ταινίες. Τώρα το συνειδητοποίησα κι εγώ και πραγματικά το 2700++ είναι ιλιγγιώδες.

Κουράστηκα να ποστάρω.

Θα χρειαστεί πολλή δουλειά για να καταχωρηθούν στο DB

:precry: :sealed: :cry:
 
Θα έχεις και τη βοήθειά μας τώρα Nάσο,θα βγει πιο εύκολα από τις βιντεοταινίες !
 
Ρε παιδιά,ξεκίνησα να περάσω κι εγώ καμιά ελληνική ταινία στη DB αλλά,αφού τις καταχωρήσω,δε τις βλέπω στον κατάλογο των ταινιών !!!

Τι γίνεται ;!;!;

Οι ταινίες είναι αυτές που φαίνονται στο post αυτό

Σταμάτησα να περνάω,μια και κάτι κάνω λάθος,αλλά τι ;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
XAXAXAXAXA.

Συγνώμη ρε Μάνο για το γέλιο αλλά....

Είχαμε στείλει σε όλους όσους περνάγανε στην retrodb να μην περάσουν τίποτα μιας και είμαστε σε φάση μεταφοράς σε νέο server

ΔΕΝ είχαμε κάνει ανοιχτό post γιατί θέλαμε να είναι transparent η μεταφορά.

Έπεσες τώρα πάνω στη χρονική στιγμή που την ώρα που έκανες τις καταχωρήσεις έβλεπες τον παλιό server και τώρα βλέπεις τον καινούριο!!!!

ΛΟΛ

Θα προσπαθήσω να τα φέρω στο νέο τους σπίτι...
 
Έχω περίπου το 80% των ελληνικών ταινών στην κατοχή μου. Αν σας λείπει κάποιο στοιχείο πείτε μου να κάνω μια αυτοψία.
 
Φιλε mhmerotategiatipino καλημερα μια που εχεις τοσο μεγαλο αρχειο εχω μια απορια σαν φανατικος του Ψαλτη.Η ταινια με τιτλο ''ΚΑΙ ΠΕΤΑΕΙ ΚΑΙ ΠΗΔΑΕΙ'' δεν ειναι η ιδια ταινια με τιτλο ''ΑΚΑΤΑΜΑΧΗΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ'' ; Επισης εδω http://www.imdb.com/name/nm0699614/ λεει για μια ταινια του Ψαλτη με τιτλο ''ΕΡΩΤΙΑΡΗΣ ΑΠΟ ΚΟΥΝΙΑ'' .Εγω δεν ξερω τιποτα για την ταινια αυτη μηπως εχουμε πληροφοριες παραπανω ;
 
Ναι ιδιες ειναι. Το Αβαντι την κυκλοφορησε ως Και πεταει και πηδαει εγω της αλλαξα τιτλο και την εβαλα στο Ακαταμαχητος πιλοτος στο ραφι. Η αλλη ταινια που λες ειναι βιντεο-ταινια. Να κοιταξω αν την εχει ο Κολιοδημος στο Λεξικο του να σου πω.
 
Αν δεν με απατάει η μνήμη μου, πρέπει να είναι "Εραστής από κούνια".
 
Για τη βιντεοταινία "Ερωτιάρης από κούνια" ρίξτε μια ματιά στη retroDB.
 
στο lolisman's Profile εχω βαλει στο φακελο ελληνικες ταινιες τα εικονιδια απο εναρξεις 60 περιπου ελληνικων ταινιων.Eιναι καλη ιδεα να τις βαλουμε στη RetroDB;
 
Ερωτιαρης απο κουνια (1990). Καλά που μου τη θυμίσατε παιδες, την έχει το club και θα την νοικιάσω!!!
 
lolisman είπε:
στο lolisman's Profile εχω βαλει στο φακελο ελληνικες ταινιες τα εικονιδια απο εναρξεις 60 περιπου ελληνικων ταινιων. Eιναι καλη ιδεα να τις βαλουμε στη RetroDB;
Έχεις κάνει πολύ ωραία δουλειά! Νομίζω ότι θα ήταν σκόπιμο να εμπλουτίσουμε τη βάση δεδομένων με αυτές τις όμορφες φωτογραφίες!
 
Η ΠΡΩΤΗ ΑΠΕΡΓΙΑ (1988)

Παιδιά νομιζω οτι δεν ειναι καταχωρημενη αυτη η τηλεταινια εποχης με τον Κώστα Αρζόγλου

picture.php
 
Έχει περαστεί πλέον! Ευχαριστούμε για την πληροφορία! :)
 
Πίσω
Μπλουζα