Ελληνικός Κινηματογράφος και Σφαλιάρα!

seras89

RetroN00b
Joined
24 Φεβ 2015
Μηνύματα
1
Αντιδράσεις
2
Γεια σας και καλώς σας βρήκα! Άνοιξα αυτό το θέμα διότι χρειάζομαι την βοήθεια σας και τις γνώσεις σας!

Θέλω να δημιουργήσω ένα βίντεο με τις "σφαλιάρες" και τις "καρπαζιές" του παλιού Ελληνικού κινηματογράφου!

Όπως είναι λογικό δεν θυμάμαι όλες τις σκηνές από όλες τις ταινίες! Θέλω να μου πει ο καθένας σας οποιαδήποτε σκηνή θυμάται, από κωμωδία μέχρι δράμα, οποιαδήποτε ταινία. Από καρπαζιές τύπου Τζανετάκου-Βουτσά μέχρι ερωτικές σφαλιάρες ζήλιες Βουγιουκλάκη-Παπαμιχαήλ!

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη απλά δώστε κάποιες αυτονόητες πληροφορίες (τίτλος ταινίας, δεκαετία κλπ).

Σας ευχαριστώ πολύ!
 
Τι να πει ο κακόμοιρος ο Τζανετάκος. Και από ποιόν δεν τις έχει φάει... :animlaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το θύμα, μια κωμωδία όπου ο Αλέκος Τζανετάκος δέχεται σφαλιάρες από τον Κώστα Βουτσά

Πατέρα κάτσε φρόνιμα, όπου ο Αλέκος Τζανετάκος δέχεται σφαλιάρες από τον Λάμπρο Κωνσταντάρα

Το κλωτσοσκούφι, ο νεαρός άτακτος γιος της οικογένειας, Στέφανος Ληναίος δέχεται καρπαζιές/χαστούκια από τον Αλέκο Αλεξανδράκη
 
Ο Κούρκουλος έριχνε πολλές σφαλιάρες σε Καλογήρου και λοιπούς κακούς, σε διάφορες ταινίες... :D
 
βλεπε ταινιες οπου επαιζε ο αλεκος τζανετακος στις μισες περιπου ετρωγε τις σφαλιαρες του
 
Πίσω
Μπλουζα