Ενω η βελόνα ταξιδεύει

misha

RetroActive
Joined
24 Φεβ 2010
Μηνύματα
390
Αντιδράσεις
345
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους και τις φίλες έχετε ακουστά για αυτή την

εκπομπή του ραδιοφώνου που παιζόταν τέλη της δεκαέτιας του 80 ηταν μεσονύκτια και ήταν για τις ερωτευμένες αλλά και τις μοναχικές καρδιές?Δυστυχώς δεν ξέρω ποια είναι η παρουσιάστρια ούτε σε ποιο ραδιοφωνικό σταθμό παιζόταν.Αν θέλετε αφιερώστε πεντέμησι λεπτα απο το χρόνο σας για να ακούσετε ένα απόσπασμα απο κασέτα που ανέβασα στο youtube,και τα σχόλια δικά σας.

http://www.youtube.com/watch?v=w9HgEREql9g&feature=youtu.be
 
Λοιπόν, Misha, θα γίνω η πιο φανατική ακόλουθός σου! :)

Δυστυχώς, η εκπομπή δε μου λέει κάτι, ούτε και η παρουσιάστρια!....

Αλλά εκεί που έμεινα κόκκαλο, ήταν όταν άκουσα το τραγούδι "τώρα είμαι καλά" με τη Βόσσου (? και νομίζω σε μουσική Μικρούτσικου?)....

Πήγα πολλά χρόνια πίσω....! :)
 
D@redevil είπε:
Αλλά εκεί που έμεινα κόκκαλο, ήταν όταν άκουσα το τραγούδι "τώρα είμαι καλά" με τη Βόσσου (? και νομίζω σε μουσική Μικρούτσικου?)....
Κι εγώ εκεί σκάλωσα! Αυτό το κομμάτι είχα να το ακούσω από μικρό παιδάκι! Το πετύχαινα στο ραδιόφωνο μικρούλης! Μιλάμε 93-94, άντε 95! Το χα σχεδόν ξεχάσει! Ψάχνοντας και ακούγοντας λίγο καλυτερα διαπίστωσα ότι το κομμάτι λέγεται "Το χαδάκι" και είναι στο άλμπουμ "Με χίλιες στροφές" της Σοφίας Βόσσου, από το 1987.

Ένα μεγάλο μπράβο misha!!! Έχεις ποστάρει απίστευτο υλικό!!!
 
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια να είστε καλά.Εχω να πω πως είμαι φαν της κασσέτας και η αλήθεια είναι πως καμιά φορά μπορεί να βρεθεί αξιόλογο περιεχόμενο σε αυτές.Αυτη την κασέτα την βρήκα σε ενα χωραφι πριν κάποιους μήνες και την πήρα βλέπετε μένω στα μεσογεια και εκει εχουμε αμπελοχωραφα λιγο εξω απο την πόλη.Εχω βρει επίσης 2-3 ακόμα αλλά δεν τις επισκέυασα ακόμα αν δω οτι εχουν αξιολογο περιεχόμενο θα το μοιραστώ μαζί σας. :flower:
 
nwntas είπε:
Ψάχνοντας και ακούγοντας λίγο καλυτερα διαπίστωσα ότι το κομμάτι λέγεται "Το χαδάκι" και είναι στο άλμπουμ "Με χίλιες στροφές" της Σοφίας Βόσσου, από το 1987.
Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Μόλις άκουσα τη φωνή της Βόσσου και τη μουσική του Μικρούτσικου, κατευθείαν προσγειώθηκα στα 80's!

Ούτε καν θυμόμουν τον τίτλο ή το δίσκο!

Ευχαριστώ και πάλι! :)

misha είπε:
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια να είστε καλά.Εχω να πω πως είμαι φαν της κασσέτας και η αλήθεια είναι πως καμιά φορά μπορεί να βρεθεί αξιόλογο περιεχόμενο σε αυτές.Αυτη την κασέτα την βρήκα σε ενα χωραφι πριν κάποιους μήνες και την πήρα βλέπετε μένω στα μεσογεια και εκει εχουμε αμπελοχωραφα λιγο εξω απο την πόλη.Εχω βρει επίσης 2-3 ακόμα αλλά δεν τις επισκέυασα ακόμα αν δω οτι εχουν αξιολογο περιεχόμενο θα το μοιραστώ μαζί σας. :flower:
Εμείς ευχαριστούμε! Όταν βρεις χρόνο ν' ασχοληθείς και με τις άλλες 2-3, θα χαρούμε πολύ να τις ακούσουμε!
 
Επειδη η ηχογραφηση που ειχα κανει τοτε δεν ηταν στερεοφωνικη εσβησα το βιντεο και τωρα που εχω καλυτερα μεσα το ανεβασα με στερεοφωνικο ηχο το ιδιο αποσπασμα της εκπομπης.

 
Πίσω
Μπλουζα