Επισκευή Brickαρισμένου Wii

ASiC

RetroMaNiaC
Joined
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
648
Αντιδράσεις
79
Είπα κι εγώ να κάνω softmod στο wii μου για να χώσω κανα emulator, video player κλπ κλπ... Κάπου στη διαδικασία, την έκανα τη χαζομάρα μου: έκανα uninstall το iOS 36 αν θυμάμαι καλά και η "τουβλοποίηση" ήταν στιγμιαία! Υπάρχει περίπτωση να σωθεί χωρίς να πάει στην αντιπροσωπεία και μου σηκώσουν το νεφρό; Αλλιώς βλέπω να το σπρώχνω μαζί με τα παρελκόμενα για καμια 30-40?...
 
Η μόνη τουβλοποιήση που δεν έχει ακόμα λύση είναι του Κορεάτικου Wii. Ψάξε καλά στα κατάλληλα forums και υπάρχουν οδηγοί...

Πάντως, ενδέχεται να χρειαστεί να το ανοίξεις για forced booting.
 
αν έβαλες bootmii είσαι εντάξει.

αν όχι, ας πρόσεχες...
 
Saulot είπε:
αν έβαλες bootmii είσαι εντάξει.αν όχι, ας πρόσεχες...
Τώρα αυτό είναι απάντηση;! Έβαλα bootmii, μετά; Του μιλάω όμορφα και στρώνει; Για ειρωνεία μου φαίνεται, όλοι μας πρώτοι είμαστε...

Τέλος πάντων, πήρα ένα καινούριο και το άλλο έφαγε πέταμα στα σκουπίδια. Ότι στρώνει με λεφτά, δε θα μας φάει την ψυχη.
 
ASiC (Ασίκ στο επίθετο; ) έχεις πμ.
 
ASiC είπε:
Τώρα αυτό είναι απάντηση;! Έβαλα bootmii, μετά; Του μιλάω όμορφα και στρώνει; Για ειρωνεία μου φαίνεται, όλοι μας πρώτοι είμαστε...Τέλος πάντων, πήρα ένα καινούριο και το άλλο έφαγε πέταμα στα σκουπίδια. Ότι στρώνει με λεφτά, δε θα μας φάει την ψυχη.
Τη καλύτερη δουλειά έκανες. Το κόστος του Wii είναι μικρό για να σκας και πολύ. Πήρα ένα softmodded και chipped έτοιμο mint like new 90 ευρώ προχτές. Μτχ φυσικά.

Έπρεπε να κρατήσεις το παλιό για ανταλλακτικά όμως.
 
hehe. Εν θερμώ, ίσως το πέταγα και εγώ. Εγώ, δεν έχω δοκιμάσει να το κάνω jailbreak γιατί δεν έχω χρόνο να ψάχνω για μέθοδους απο-τουβλοποιήσης. :)

Εξάλλου με τον χρόνο που έχω για παιχνίδια, προβλέπω να έχω games να παίζω για άλλα δύο χρόνια!
 
jailbreak ---->>> Brickαρισμα----->>>> Thread locked
 
Πίσω
Μπλουζα