Επιτέλους, και πάλι Amiga.

cyberknight

RetroActive
Joined
1 Mαϊ 2009
Μηνύματα
220
Αντιδράσεις
8
Την βρήκα σε ένα παλιατζίδικο σε πολύ κακή κατάσταση και την έσωσα. Το καλό είναι πως ήταν πακέτο με περίπου 200 δισκέττες και ένα digitiser, και όλα αυτά για 50 ?. Είναι μια Amiga 600HD και είχε κατεστραμμένο disk drive και ήταν τόσο βρώμικη που χρειάστηκε να την απολυμάνω και να την καθαρίζω για τρεις ημέρες. Αλλά σήμερα μου ήρθε το καινούργιο disk drive από Amigakit και το PCMCIA adapter για .ADF transfer και μπορώ να πω πως ξαναείμαι επισήμως αμιγκάς. :D
 
Σε παλιατζιδικο?? :D

Μεγιες!
 
Παραδόξως δεν φαίνεται υπερβολικά κίτρινη. Μήπως η μπήχλα την προστάτεψε από την αλλαγή χρώματος των πλαστικών; :)
 
"Ανέστησες την πεθαμένη" δηλαδή ! ;) ;)

Ωραίος ρε φίλε.Έχει και σκληρό είπες ε ;Aκόμη καλύτερα !
 
'Ευγε νέε μου,from now on you are walking to the "path"
 
Ευχαριστώ παίδες. Τώρα ψάχνω για καμιά 1200 ενώ έχω και ένα Minimig καθ οδόν.
 
Καλώς τον Cyberknight και καλώς ήρθες.

Συγχαρητήρια για την επιχείρηση διάσωσης και καλόπαιχτη η Amiga!

Είσαι στο forum 4 μέρες και πας για το δεύτερο μηχάνημα ήδη; Αυτό θα πει κάψιμο!!!!! Μπράβο!!!!!!!!!!! :D :D

(Μήπως στους κανονισμούς θα έπρεπε να μπει κανένα warning του στυλ "ξεχάστε τις οικονομίες σας all ye who enter here???" )
 
Pooky είπε:
Είσαι στο forum 4 μέρες και πας για το δεύτερο μηχάνημα ήδη; Αυτό θα πει κάψιμο!!!!! Μπράβο!!!!!!!!!!! :D :D
Χα,χα,σωστή παρατήρηση !!

Pooky είπε:
(Μήπως στους κανονισμούς θα έπρεπε να μπει κανένα warning του στυλ "ξεχάστε τις οικονομίες σας all ye who enter here???" )
Δεν είναι κακή ιδεά ! :p
 
Lost Vikings με τη μία, ε; :D
 
Βασικά το Lost Vikings ήταν πάνω , πάνω στην ντάνα των δισκεττών. Είχα τέτοια συγκίνηση που δούλευε ρολόι η Amiga που αυτό βρήκα , αυτό έβαλα.
 
Είναι πάντα συγκινητικές οι Amigoδιασώσεις ! Καλόπαιχτη σου εύχομαι !
 
cyberknight είπε:
Βασικά το Lost Vikings ήταν πάνω , πάνω στην ντάνα των δισκεττών. Είχα τέτοια συγκίνηση που δούλευε ρολόι η Amiga που αυτό βρήκα , αυτό έβαλα.
Και πολύ καλά έκανες, ήταν φοβερά υποεκτιμημένο.
 
Other_Reality είπε:
Είναι πάντα συγκινητικές οι Amigoδιασώσεις ! Καλόπαιχτη σου εύχομαι !
αυτό ξαναπέστο...η δική μου με την 1230iv και τους ...τόνους whdload πλέον ξαναζεί δεύτερη νεότητα! :cool:

όσο ασχολούμαι τόσο καταλαβαίνω τι μηχάνημα είχα τότε!!! :D
 
Kαλοπαιχτο το ευρημα cyberknight. H A600 ηταν και δικο μου παλιο απωθημενο (μεχρι προσφατα!!). Οπωσδηποτε βαλε να παιξεις και το Santa's Xmas Caper και ας πλησιαζουμε προς το καλοκαιρι.. ;)
 
Βασικά θα εκτιμούσα λίγη βοήθεια όσον αφορά το τι μπορώ να βρω για να την κάνω πιο "ολοκληρωμένη". Έχω ήδη το EasyADF kit.
 
Την έκανες τη λάθος ερώτηση...

Κάτσε να δεις ο Rygar τι κατάλογο θα σου βγάλει τώρα !!
 
manos426f είπε:
Κάτσε να δεις ο Rygar τι κατάλογο θα σου βγάλει τώρα !!
Μπα.. μαλλον θα τον προτρεψει να παρει 1200 και να την γεμισει με καλουδια, μιας και την 600αρα δεν την παει με τιποτα ο Rygar μας!!! :)
 
Σωστό κι αυτό Φίλιππε !
 
Πίσω
Μπλουζα