Ερώτηση για την ταινία "Ο Μόδιστρος"

Rakeesh

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.582
Αντιδράσεις
1.737
Πριν λιγο επαιζε την εν λογω ταινια και μου φαινεται οτι εκανα μια ενδιαφερουσα ανακαλυψη. Σε μια φαση παινει στο στουντιο του Παραβα μια νοστιμουλα κοπελα που μιλουσε παραξενα, η οποια του εκανε παραπονα για ενα ρουχο και ετα παζαρευαν ποσα λεφτα πρεπει να του δωσει κλπ.

Λοιπον ο τροπος ομιλιας της κοπελας μου θυμισε τη μυστηριωδη Βικυ Γραμματικά την οποια οι περισσοτεροι ξερουμε απο το χαρακτηριστικο της ρολο στο Κωνσταντινου και Ελενης. Παντως στη βαση μας δεν υπαρχει συσχετιση με την ταινια Μοδιστρος. Μπορουμε να επιβεβαιωσουμε αν εμφανιζεται το ονομα της στους τιτλους της ταινιας;

Αν ειναι η ιδια, ενα εχω να πω: πως γινεται ο ανθρωπος μεγαλωνοντας... :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Στους τιτλους της ταινιας δεν υπαρχει το ονομα της ηθοποιου αυτης.

[video=youtube;xcln3-wfRZo]

Μηπως υπαρχει η σκηνη που περιγραφεις;

Ειδα κι εγω λιγο την ταινια αλλα δεν προσεξα τη συγκεκριμενη σκηνη.

Θα ειχε ενδιαφερον αν επιβεβαιωναμε την ηθοποιο που ψαχνουμε...

Πάντως και στη retrodb δεν εμφανιζεται το ονομα της ηθοποιου.

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j...QJSU-ZnwCuhH8g
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
οτι δεν παιζει η γραμματικαστην συγκεκριμενη ταινια,δεν την ειδα προχθες και δεν μπορω να φερω τη σκηνη τη συγκεκριμενη στο μυαλο μου γιατι εχωκαι χρονια να δω την ταινια,παντως δεν ειναι σιγουρα αυτη
 

1@zagourin[/USER]

εμενα γιατι μου φαινεται οτι ειναι το ιδιο προσωπο στις εικονες παραπανω;

 
Η Βίκη Γραμμάτικα ήταν στο Κωνσταντινου και Ελένης που έκανε στην νοσοκόμα.

Στον Μόδιστρο ήταν η Βάνα Λεκαράκου, η οποία έπαιζε και στον Αρχιψεύταρο με τον Πάντζα.
 
Θε ελεγα οτι η τοτε-Λεκαρακου μοιαζει με την τωρα-Γραμματικα κατα καποιο τροπο. Ανετα θα μπορουσε να ειναι το ιδιο προσωπο με διαφορά 30-40 χρονων. Αυτο που μου χτυπησε πιο πολυ ομως ηταν ο τροπος ομιλιας.

Ευχαριστω πολυ για την ερευνα και για τον κοπο που μπηκες. Κριμα που επεσα εξω :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα