Εφυγε η Ροζιτα Σωκου

Μια συμπαθητική φιγούρα που έγινε ευρέως γνωστή από το σόου "να η ευκαιρία", αρχές της δεκαετίας του 80 (σε ηλικία περίπου 60 ετών!). Mακάρι να ζήσουμε τα χρόνια της. Πάντως δε σας κρύβω ότι ακούγοντας τα μαντάτα, σφίχτηκα λιγάκι αν και δεν τη γνώριζα προσωπικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πολύ κρίμα, αν και υπέργηρη. Θυμάμαι έβλεπα το "Να η Ευκαιρία" κυρίως για τη "θεία Ροζίτα" γιατί μου άρεσε πολύ η γλυκιά φωνή της. Πολύ συμπαθητικός άνθρωπος. Ας είναι καλά όπου κι αν πάει...
 
Το "Να η ευκαιρία" υπήρχε και ήταν δημοφιλέστατο, στη δεκαετία του 70. Ίσως είχε διακοπεί και ξανάρχισε? Το βλέπαμε οικογενειακώς αλλά εγώ λόγω ΕΜΠ δεν είχα πάντα την ευκαιρία. Η Σώκου ήταν και τότε στο πάνελ και η κριτική της ήταν πάντα εύστοχη ακόμη κι αν δεν συμφωνούσαμε πάντα με τη βαθμολογία. Αυτή είχε συνδεθεί περισσότερο από κάθε άλλον με την εκπομπή. Και βέβαια χαιρόσουν ν' ακούς αλάνθαστα ελληνικά, πράγμα σπάνιο στην εποχή μας.
 
Τι θυμάμαι κι εγώ από ο Να η ευκαιρία. Μου ηταν πολύ συμπαθής. Ο Μπιμπίλας την αποχαιρέτησε πολύ γλυκά. Ελαφρύ το χώμα, ελπίζω να ήταν καλός άνθρωπος.
 
Τι θυμάμαι κι εγώ από ο Να η ευκαιρία. Μου ηταν πολύ συμπαθής. Ο Μπιμπίλας την αποχαιρέτησε πολύ γλυκά. Ελαφρύ το χώμα, ελπίζω να ήταν καλός άνθρωπος.
Ήταν καλός άνθρωπος και η καλύτερη μητέρα.
 
Πίσω
Μπλουζα