Ε.Π.Τ.Α : Έχω ενα τεύχος...

theoritikos

RetroMasteR
Joined
2 Ιουν 2006
Μηνύματα
1.226
Αντιδράσεις
120
Το οποίο δεν έχει σκαναριστεί ακόμα. Το διέσωσα απο μια ξαδέρφη μου πριν χρόνια πριν πεταχτεί στα σκουπίδια (να σκεφτείτε είχε πολλά τεύχη sprite και computer για όλους :icon_cry: το ξέρω θέλω ξύλο για την αμέλεια μου να τα σώσω!)

Δεν θυμάμαι πιο τεύχος είναι, αλλά είναι το εορταστικό τεύχος που έκλεινε ενα χρόνο ύπαρξης, ήταν διπλό και είχε μια συνέντευξη από τον υπεύθυνο της Ocean Hellas.

Η κατάσταση του είναι πολύ καλή, τα μόνα ελαττώματα είναι πως το εξώφυλλο είναι λίγο διαλυμένο και σε μια διαφήμιση λείπει ένα κομμάτι (μάλλον το λογότυπο από το διαφημιζόμενο προϊόν).

Όταν πάω στο πατρικό μου σπίτι στα Τρίκαλα θα το πάρω για να το σκανάρει κάποιος απο εσάς (δεν έχω scanner)
 
μπράβο theoritikos,

χαιρομαι που θα γίνεις και πιο πρακτικός :biglaugh:

τώρα για το ξύλο, μάλλον θα το μοιραστείς με όλους εμάς (και ειδικότερα κάποιους συγγενείς μας...) που πέταξαν τέτοιους "θησαυρούς" ειδικά μετά το Στρατό και διάφορες μετακομίσεις :icon_cry:
 
Αυτό το Σαβ/κύριακο θα πάω στα Τρίκαλα και θα πάρω το τεύχος μαζί μου. Όποιος έχει scanner και μένει Αθήνα ας επικοινωνήσει μαζί μου για το πως θα πάρει το τεύχος.
 
theoritike βλέπω πως πήρες ζεστά το θέμα.Συγχαρητήρια...... :thumbup:
 
Όπως σας υποσχέθηκα βρήκα το τεύχος και το έφερα μαζί μου.

Το τεύχος είναι το νούμερο 10, το εξώφυλλο είναι σε μαύρα χάλια και το οπισθόφυλλο είναι τσαλακωμένο.

Έβγαλα και μερικές φωτογραφίες για να το δείτε καλύτερα και να μου πείτε αν αξίζει να το scanάρει κάποιος η όχι.

Aν αξίζει ας μου στείλει κάποιος pm που έχει scanner, και μένει Αθήνα.

To εξώφυλλο :

viewer.php
(έζησε και καλύτερες στιγμές..) :animeek:

Το οπισθόφυλλο :

viewer.php


Και η κομμένη σελίδα :

viewer.php
 
το μόνο που έχω και δεν έχω ανεβάσει ακόμη είναι το τεύχος 17..

οπότε, αν κάποιος έχει το ν.10 τουλάχιστον το εξώφυλλο, ας postarei...

theoritikos, many thanks :thumbup:

ισως πρέπει να ξεκινήσεις scanning τις μέσα σελίδες κανονικά και για το εξώφυλλο βλέπουμε..

για το οπισθόφυλλο dont worry...
 
fgbrain είπε:
ισως πρέπει να ξεκινήσεις scanning τις μέσα σελίδες κανονικά και για το εξώφυλλο βλέπουμε..

για το οπισθόφυλλο dont worry...
Εμμ, δεν έχω scanner! Πως θα γίνει η δουλειά? :confused:

Οι photos που έβαλα ειναι απο φωτογραφική μηχανή.
 
παιδες εχω τευχη 1,2,5,6,7,8,9,17,18,19 αν μπορω να βοηθησω ειμαι θεσσαλονικη
 
...akmakas ακούς;;;;;; Tέτοιες ευκαιρίες δεν χάνονται !! :D
 
Όπως είπα και εχθές με τον playmobil θα βρεθούμε κάποια στιγμή..Τα τεύχη σου φίλε μου υπάρχουν δεν ξέρω ακριβώς τα νούμερα διοτι τα έχει φίλος μου απλά ακόμη δεν ασχολήθηκα.
 
παιδιά έχω αρκετά amiga format, atari format, riscos user, acorn user... ενδιαφέρουν αυτά;;
 
@playmobil

@theoritikos

@akmakas

τι απέγινε με τα σκαναρίσματα? θα δουμε φως?? :confused:

περάσανε μήνες... :icon_cry:
 
Εσυ που είσαι βρε fgbrain σε χάσαμε!
 
γεια σας

Μπορει καποιος να δει στις αγγελιες καποιου Ε.Π.Τ.Α αν υπαρχει τηλεφωνο που τελειωνει σε 29374?
 
Πίσω
Μπλουζα