Η Δίκη (1991 ΕΤ2)

Εγω παντως θα τον δικαζα για την παντοφλα και την περουκα.
 
Προσέξτε τους ηθοποιούς που παίζουν στην πολύ καλή σειρά του Λειβαδίτη. Ηθοποιοί άντρες και γυναίκες με προσωπικότητα, άψογη σκηνική παρουσία, τέλειο παίξιμο, ηθοποιία υψηλού επιπέδου, ντύσιμο προσεγμένο έως άψογο. Και κάντε την σύγκριση με τους ηθοποιούς των τελευταίων ειδικά ετών. Ηθοποιία κάτω του μετρίου. εμφάνιση ντύσιμο και στύλ που προκαλούν αδιαφορία έως αποστροφή. Δυστυχώς όσο εξελίσσεται χρονικά η κοινωνία μας το επίπεδο και το στύλ των ανθρώπων που την απαρτίζουν ειδικά των νεώτερων γενιών ακολουθούν μια υποκουλτούρα χαμηλοτάτου επιπέδου. Τα κοστούμια και τα ταγέρ των ανδρών και των γυναικών της σειράς ομολογουμένως άψογα με υψηλότατο επίπεδο γούστου και αισθητικής. Δείγμα μιας αισθητικής και μιας εποχής που μας έχει εγκαταλείψει μάλλον οριστικά.
 
εγω τη δεσποινιδα γαρδερακη προσεξα
αστειευομαι εχει πολυ καλο καστ ,πολυ καλοι ηθοποιοι οπως σε ολα του θανου λειβαδιτη
 
Πρέπει να είναι η μόνη σειρά του Λειβαδίτη, που δεν έχω δει...
 
Τρέιλερ για την Αστυνομική- Δικαστική σειρά ( Η ΔΙΚΗ ) με τον
Θάνο Λειβαδίτη που προβλήθηκε το 1991
Το τρέιλερ μεταδόθηκε το 1990 στην ΕΤ-2.
Αφηγητής όπως και στις σειρές με το Θάνο Λειβαδίτη "Οι Δίκαιοι" ΥΕΝΕΔ(1974-1976) , "Οι Αξιόπιστοι" ΥΕΝΕΔ(1982), "Οι Ιερόσυλοι" ΕΡΤ2 (1983-1984), "Η Βεντέτα" ΕΡΤ2 (1986-1987), ο Κώστας Σκώκος (1940-2013) με την χαρακτηριστική βροντερή φωνή του.
 
  • Like
Reactions: RIO
Πίσω
Μπλουζα