Η/Ο ρετρό μου φίλη/ος

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
417
Η φιλία είναι σημαντική για οσους έχουν την τύχη αυτή να υπάρχει στη ζωή τους. Δεν μιλάω για παρέα αλλά για φίλους που μεγαλώσαμε μαζί, που γνωριζόμαστε χρόνια, που δεν μας πείραξαν και δεν πειράξαμε ποτέ, που αγαπήσαμε χωρίς όρους και ήταν αμοιβαίο, που, που, που...

Είχα την τύχη να γνωρίσω τον ρετρό μου φίλο στη δεκαετία του ΄80.

Είχα επίσης την τύχη να έχω στη ζωή μου από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου τη ρετρό μου φίλη και ξαδέρφη Huanita από τη δεκαετία του '70. Δεν χωράνε σε λέξεις τα αισθήματα γι' αυτό απλά θα χαμογελάσω και θα πω ευχαριστώ... :)

Εύχομαι να απαντήσετε ότι έχετε κι εσείς...
 
Τον κολητο μου τον ηξερα απο το νηπιο. Βρεθηκαμε πιο κοντα οταν σε μια εκδηλωση οι γονεις μας βρηκαν κοινους γνωστους. Αλλο κοινο ειναι οτι ημασταν απο τα λιγοτερο δημοφιλη παιδια της ταξης: ενω εγω σηκωνα καζουρα απο τα αλλα παιδια, αυτος ηταν ευτραφης και γκαφατζης.

Οσο μεγαλωναμε, δεν ειχαμε κανενα κοινο στα ενδιαφεροντα και στις επιλογες, αλλα εξακολουθω να ειμαι πιο ανετα μαζι του παρα με καποιο ξαδελφο και εχω μια ελευθερια που ξερω οτι δε θα παρεξηγηθει.

Επισης κανουμε μαζι διαφορα εφηβικα καφριλικια (Για να δωσω μια (αντρικη) εικονα: κανουμε ελευθερα ολους τους ηχους σωματικων λειτουργιων χωρις παρεξηγηση :D ή αυτοκινηταδα στη Σολωνος τα μεσανυχτα και βαθμολογηση των εργαζομενων #) )
 
Δυστυχώς ο γείτονας και φίλος μου που μεγαλώσαμε επί 21 συναπτά έτη δεν είναι πια φίλος και ο λόγος είναι ένα παλιοπάρκινγκ αλλά και άλλα που βγήκαν στη φόρα έπειτα. Δε με χαροποιεί η συγκεκριμένη κατάσταση καθώς πραγματικά είχαμε περάσει πολλά μαζί. Το πιο περίεργο είναι ότι ενώ είμασταν μια χαρά ένα χειμωνιάτικο βράδυ που ως συνήθως τα λέγαμε, από τότε κόπηκε μαχαίρι ακόμη και η καλημέρα. Κρίμα...
 
Η πιο ρετρό μου φίλη είναι η κουμπάρα μου που την γνωρίζω από πρώτη δημοτικού και είναι από τα άτομα που της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη. Όταν βλέπω φωτογραφίες μας από το δημοτικό , χαμογελάω και σκέφτομαι πως ήμασταν και πως καταντήσαμε. :D . Την δεύτερη πιο ρετρό μου φίλη την ξέρω από το γυμνάσιο και με αυτή με συνδέει κουμπαριά και την έχω συνδυάσει περισσότερο με τα χρόνια του λυκείου που η διασκεδασή μας ήταν η καφετέρια. :p
 
krios είπε:
...Είχα επίσης την τύχη να έχω στη ζωή μου από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου τη ρετρό μου φίλη και ξαδέρφη Huanita από τη δεκαετία του '70. Δεν χωράνε σε λέξεις τα αισθήματα γι' αυτό απλά θα χαμογελάσω και θα πω ευχαριστώ... :)

Εεεεεεμμμ, απαντώ και εγώ στο θέμα με μιά μικρούουουουουουουουλα καθυστέρηση, (ώρες ώρες θυμίζω Ραν Ταν Πλαν...
:p )


Για την Κριό, ό,τι και να γράψω είναι λίγο...
:wub: :wub: :wub: είναι η αδερφή μου, ο φύλακας άγγελός μου, ο άνθρωπός μου που πάντα είναι εκεί για μένα... τα όσα μου έχει δώσει δε φτάνουν 2 ζωές να τα "επιστρέψω"... :thanx2: :thanx2: :thanx2:

 


Με πολλές ρετρό κολλητές μου, μας χώρισαν η απόσταση και οι οικογενειακές υποχρεώσεις...



Με τη διπλανή μου στο Γυμνάσιο είμαστε αγαπημένες μέχρι και σήμερα ενώ έχουμε κουμπαριάσει με την αδερφή της, επίσης κολλητή μου από τα χρόνια του Γυμνασίου...


 


Εύχομαι ο Θεός να τους δίνει δύναμη να με αντέξουν και τα επόμενα χρόνια... :biglaugh:
 
βρε χουαν ειστε καρδιακες φιλες με την κριος και δεν εχεις πει τιποτα :D τοσα χρονια! ξεροντας την κριος από το λιγο εδώ θα σου πω πως πέτυχες διανα
 
Πίσω
Μπλουζα