Η άχρηστη retro-πληροφορία της ημέρας...

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.328
Αντιδράσεις
1.168
Το ξέρετε οτι ήμουν ένας από τους Graphix Masters, οι οποίοι έστελναν Hints 'n' Tips, στο PIXEL, για ATARI 8-BIT και ATARI ST;

Μας είχαν χαρακτηρίσει και αξιόλογο hacking team!!! (Ερήμι... από Εγγλέζικα περιοδικά τα παίρναμε) :D

Θα ποστάρω τα τεύχη στα οποία έχουν δημοσιευτεί τα Tips, το απόγευμα...
 
Χα ΧΑ χα καταπληκτικο.:biglaugh:
 
DINO είπε:
........Μας είχαν χαρακτηρίσει και αξιόλογο hacking team!!! (Ερήμι... από Εγγλέζικα περιοδικά τα παίρναμε) :D .......
ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥυυυυυυυυυυυυυ ρε !!! Απατεώνες........:biglaugh:

Στο πειθαρχικό ΤΩΡΑ!!!! :behead::lasercannon: :bash: :toilet::gun:
 
Lamerzzzzzz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Τουλάχιστον το παραδέχεται ότι τα βουτούσαν από ξένα περιοδικά... :D
 
"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλλέτω"...

Ε όχι και lamer ρε pooky...( και χωρις emoticon).

Έστω κι έτσι πάντως συνεισφέραμε...

Anyway...

PIXEL τεύχος 61 (Δεκέμβριος 1989) : CRYSTAL RAIDER (ATARI XL/XE)

PIXEL τεύχος 72 (Δεκέμβριος 1990) : BOMBUZAL (ATARI ST)

PIXEL τεύχος 92 (Οκτώβριος 1992) : RODLAND, IVANHOE, NAVY SEALS (ATARI ST)

Δεν το'χαμε κάνει και επάγγελμα...
 
XΑ χα ΧΑ Τους απομυθοποιησες το περιοδικο μιας και αυτοι (συντακτες) τις πληροφοριες τις παιρναν κατευθειαν απο τις εταιριες και οχι απο τον ξενο τυπο .:biglaugh:
 
Πέστα! πέστα! :biglaugh:
 
Επ!!!Έχουμε ακόμη ένα διάσημο μέλος εδώ!!!DINO!!!
 
Παιδιά Νομίζω ότι πολύ λίγα παιδιά μπορούσαν να αγοράσουν (... με το πενιχρό χαρτζηλίκι σε μιά εποχή που για να διαβάσεις τα 100δες περιοδικά θα έπρεπε να ΣΤΕΡΗΘΕΙΣ ... τώρα το Ιντερνετ βοηθάει στο μέγιστο) ... ένα HARDWARE Σπαστήρι , ώστε να βρούν ΚΩΔΙΚΟΥΣ και να βοηθήσουν άλλους Gamer να προχωρήσουν λίγο περισσότερο στο Shadow of the BEAST 1...

Έστω κι έτσι, και έχοντας εικόνα ¨εκ των έσω¨ ... χαίρομαι για την προσφορά των, έστω και αυτού του κόπου πού έκαναν να τα ΞΕΠΑΤΙΚΩΣΟΥΝΕ (χα χα χα) από τα Αγγλικά περιοδικά.

σ.σ. Εγώ (που ήμουνα ... Δισεκκατομυριούχος (...σαν αυτούς στο Περιοδικό Αγόρι)), χρησιμοποιούσα, όταν εκδίδαμε το περιοδικό Professional AMIGA, το ACTION REPLAY III ...

AMIGA action replay 3.jpg
 
Είχα και εγώ αυτο το μαραφέτι απο την (DATEL) και με είχε βοηθησει πολλές φορες.

Θυμάμαι οτι ήταν ακριβό και οτι μπορούσες να κάνεις και αλλα πολλα εκτός του

να βάζεις άπειρες ζωές και ενέργεια στα παιχνίδια!

koioschristos είπε:
σ.σ. Εγώ (που ήμουνα ... Δισεκκατομυριούχος (...σαν αυτούς στο Περιοδικό Αγόρι)), χρησιμοποιούσα, όταν εκδίδαμε το περιοδικό Professional AMIGA, το ACTION REPLAY III ...

Προβολή συνημμένου 36398

Αυτο εδω εννοεις;;;

amr_popup_picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
XAXAXA!!! Που το ξεθάψατε τούτο;

Θεωρώ πως ένα μεγάλο ποσοστό των αναγνωστών που έστελνε tips, δε τα ανακάλυπταν μόνοι τους, αλλά τα έπαιρναν από τον ξένο τύπο.

Για όσους δεν είχαν πρόσβαση ή την οικονομική δυνατότητα να αγοράζουν τα πανάκριβα Αγγλικά περιοδικά ή να έχουν κάποιο μαραφέτι από τα προηγούμενα, πιστεύω πως ήταν χρήσιμα.
 
Πίσω
Μπλουζα