Η αξεπέραστη Yvonne Hutton

aNwDyNos

RetroN00b
Joined
27 Δεκ 2010
Μηνύματα
141
Αντιδράσεις
246
Δείγματα της δουλειάς της αδικοχαμένης Βρετανίδας καλλιτέχνιδας Yvonne Hutton, που "έφυγε" στα 50 της χρόνια, το 1992.

Burndean - Rovers (F.A. Cup Final 1974).jpgWayne's Wolves.jpg
 
Στην αρχή νόμιζα ότι είχε γίνει κάποιο λάθος με τις εικόνες βλέποντας το όνομα μιας γυναικάς και σχεδία με ποδοσφαιρικους αγώνες ( βασικά μου θύμισε κάτι απο Ερίκ Καστέλ ) και το έψαξα λίγο... :)

Απο ότι λοιπόν διάβασα στην Wikipedia η Υβόν Χάτον ήταν γνωστή σχεδιάστρια κόμικς απο την Βρετανία οπου έγινε διάσημη για το κομικ "Roy of the Rovers" που εξιστορούσε την ζωή του ποδοσφαιριστη Roy Race που έπαιζε μπάλα για την φανταστική ομάδα Malchester Rovers.

RotR_comic_%28no_1%29.jpeg


Περισσότερα εδώ
 
Τελευταία επεξεργασία:
:)Ακριβώς αγαπητή! Είμαι μεγάλος θαυμαστής της δουλειάς της. Και για την ακρίβεια, είναι Melchester Rovers ;)

Να όμως και η πρώτη σελίδα της σειράς "Roy of the Rovers" που φιλοτέχνησε η Yvonne, στο περιοδικό "Tiger" της 1ης Ιουλίου 1967.
Tiger_RotR_1-7-1967.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Βασικά είμαι άρρεν και μάλλον σε μπέρδεψε το αβαταρ που έχω βάλει με την αγαπημένη μου ηθοποιό.

Δεν πειράζει συμβαίνουν αυτά με την ανωνυμία και τα νικ στα φόρουμ. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Να είσαι καλά φίλε! :D

Βασικά είμαι άρρεν και μάλλον σε μπέρδεψε το αβαταρ που έχω βάλει με την αγαπημένη μου ηθοποιό.
Το... φοβόμουν αυτό, sorry :confused:
Η "Παναγία" από το έργο του Τζεφιρέλι, όντως με μπέρδεψε... ;)
 
Πίσω
Μπλουζα