Η μεγάλη κερκίδα, mega 1990-91

ham n huias

RetroN00b
Joined
17 Ιουν 2011
Μηνύματα
16
Αντιδράσεις
8
Αθλητικη εκπομπη που παρουσιαζαν οι Κατσαρος, Σωτηρακοπουλος τη σεζον 91-92. Το "λεπτο προς λεπτο" με τους ιδιους παρουσιαστες προβληθηκε απο την επομενη σεζον.

Αυτη η εκπομπη προβληθηκε στις 7-6-92 στην τελευταια αγωνιστικη του πρωταθληματος.

 
Το "λεπτό προς λεπτό", πάλι ο Κατσαρός και ο Σωτηρακόπουλος δεν το παρουσίαζαν;

Ωπ, τώρα πρόσεξα καλύτερα το μήνημα... #)
 
Απόσπασμα από την αθλητική εκπομπή του Mega ((Μεγάλη Κερκίδα)) με τους Χρήστο Σωτηρακόπουλο και Νίκο Κατσαρό. Μεταδόθηκε τον Ιανουάριο του 1991.

 
Είχα ένα σωρό βιντεοκασέτες με εκπομπές την περίοδο 1992-94 τότε που έπαιζε αγώνες μεσημέρι νομίζω στο mega και είχε συνδέσεις από γήπεδο σε γηπεδο. Η τύχη τους αγνοείται. Ειδικά τα ντέρμπι τα είχα όλα εκείνης της περιόδου.
 
Είχα ένα σωρό βιντεοκασέτες με εκπομπές την περίοδο 1992-94 τότε που έπαιζε αγώνες μεσημέρι νομίζω στο mega και είχε συνδέσεις από γήπεδο σε γηπεδο. Η τύχη τους αγνοείται. Ειδικά τα ντέρμπι τα είχα όλα εκείνης της περιόδου.
Τη δεκαετία του 80,όλοι οι αγώνες πρωταθλήματος (στο κύπελλο δεν ίσχυε το ίδιο) ήταν μεσημέρι (το χειμώνα).Και την άνοιξη μεταφέρονταν απόγευμα.Στα τέλη της δεκαετίας άρχισαν "δειλά-δειλά" να μεταφέρονται μεμονωμένα και κάποια ντέρμπι σε διαφορετική ώρα από τα άλλα ματς.. πχ το ντέρμπι ΟΣΦΠ-ΑΕΚ της προτελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος 1989,είχε αρχίσει ή 7 ή 8 το βραδάκι..
Το ραδιοφωνάκι μου,το μεσημέρι της Κυριακής έπαιρνε φωτιά,με την γνωστή εκπομπή στο κρατικό ραδιόφωνο.
Αυτό ακριβώς έκαναν στο mega..Μετέδιδαν,σχολίαζαν στο στούντιο,έκαναν μικρο-συνδέσεις με τα γήπεδα, έδειχναν και γκολ,αν ήταν τυχεροί τα πετύχαιναν και live..Ό,τι δηλαδή γινόταν στο ραδιόφωνο την δεκαετία του '80 και το "ακούγαμε", τώρα πια,στις αρχές της δεκαετίας του 90 το "βλέπαμε" από το mega..Το οποίο λίγο αργότερα σταμάτησε γιατί κάποια άλλα κανάλια αγόραζαν τα δικαιώματα των αγώνων (όχι όλων) και απαγόρευαν να δείξουν οι άλλοι στιγμιότυπα (όχι live τουλάχιστον)..Μετά ήρθε και η συνδρομητική tv και όλα έγιναν ιστορία.
Το ερώτημα είναι,ποια από τις δύο εκπομπές ήταν αυτή που αναφέραμε, με τις live συνδέσεις κλπ: "Η Μεγάλη κερκίδα" ή το "Λεπτό προς Λεπτό"?
 
Πίσω
Μπλουζα