Η συλλογή μου από ρετρό ταινίες.

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.970
Ενταξει για να ειμαι ειλικρινης δεν κανω ακριβως συλλογη αλλα τοτε που τις μαζευα δεν ειχα τοσο τρελα με το ρετρο. Τωρα ομως εχουν αλλη αξια.

Προβολή συνημμένου 125471

Αγαπημενα τα Νιντζακια, το Bloodsport, και ο Ροζ γατος.

Το Wiz είναι μια ταινία που παίζει ο Michael Jackson και την έψαχνα καιρό καθώς μόνο το Moonwalker έχω δει. Δεν την έχω δει ακόμη βέβαια μαζί με την Αβάσταχτη ελαφρότητα του είναι :p . Το Police Story ήταν η πρώτη ταινία ever που είδα σε VHS.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος ο Johnny ,εχω και εγω αρκετουτσικες οπως οι περισσοτεροι φανταζομαι,το οποιο μου θυμισε εδω και καιρο ηθελα να ανοιξω ενα θρεντ με τις Ρετρο τηλεοπτικες μας σειρες σε DVD βεβαιως..


Αν οχι εγω καποιος!
 
Aardvark είπε:
ηθελα να ανοιξω ενα θρεντ με τις Ρετρο τηλεοπτικες μας σειρες σε DVD βεβαιως..
Θέλω να πάρω 4-5 αλλά όλο περιμένω μήπως βγουν σε Bluray και τα παίρνω τζάμπα σε DVD.
 
Aardvark είπε:
Ωραιος ο Johnny ,εχω και εγω αρκετουτσικες οπως οι περισσοτεροι φανταζομαι,το οποιο μου θυμισε εδω και καιρο ηθελα να ανοιξω ενα θρεντ με τις Ρετρο τηλεοπτικες μας σειρες σε DVD βεβαιως..
Αν οχι εγω καποιος!
Thanks man! Άντε βγάλε κι εσύ φώτο προς τέρψιν οφθαλμών μας :D .
 
Έχω και εγώ VHS σφραγισμένα: Το κουρδιστό πορτοκάλι, Fear and loathing in las vegas, Conan και πολλές άλλες.

Κάπου είχα μια σκουπιδοσακούλα στο χωριό που είχε μέσα ίσως και πάνω από 100 ταινίες με τις θήκες τους όλες 80ς και 90ς. Φοβάμαι ότι πετάχτηκαν από τον πατέρα μου.

Αν τις βρω υπόσχομαι να τις θέσω στη διάθεση του (εδώ) κοινού.
 
PT8 είπε:
Κάπου είχα μια σκουπιδοσακούλα στο χωριό που είχε μέσα ίσως και πάνω από 100 ταινίες με τις θήκες τους όλες 80ς και 90ς. Φοβάμαι ότι πετάχτηκαν από τον πατέρα μου.
Κάτι τέτοια διαβάζω και μου έρχεται μια λυποθυμία. Καλά κι εσύ, εδώ μπόρεσες να κρύψεις αμάξι και μηχανάκι και μια σακκούλα δεν έκρυψες; :p Σε ανάλογη περίπτωση μελλοντικά, βάλε ένα σκύλο να φυλάει τα πράγματά σου. :p
 
Παρα πολυ καλος! Οσο αφορα τη δικη μου συλλογη βλεπω οτι εχουμε αρκετους κοινούς τίτλους οπως το police story, bloodsport, ροζ γατο και τα νιντζάκια!

Παραθετω κι εγω φωτογραφία απο τη δικη μου συλλογη σε VHS και dvd ταινιες που ειναι κατα πλειοψηφία με Bruce Lee, Jackie Chan, Van Damme, Seagal, Jet Li και ντοκιμαντέρ πανω στις πολεμικες τεχνες.. Τα υπολοιπα ειναι καποια ρετρο παιδικά της δεκαετίας του '80 (Το anime "Ρομπεν των δασων", "οι 3 σωματοφυλακες" "Η μαγική σπίθα" (αυτο ειναι παραγωγης 1946) και τελος αρκετες ταινίες των Marx brothers..

DSCN2156.jpg


DSCN2156.jpg
 
Χαχα, όχι Τζον, αυτό έγινε στα πλαίσια εκκαθάρισης της αποθήκης..

Όπως είπα όμως θα ψάξω να βρω τί και αν έχει μείνει τίποτα να τις δώσουμε εδώ σε κάποια εκδήλωση κλπ.
 
Jackie dragon είπε:
Παρα πολυ καλος! Οσο αφορα τη δικη μου συλλογη βλεπω οτι εχουμε αρκετους κοινούς τίτλους οπως το police story, bloodsport, ροζ γατο και τα νιντζάκια!Παραθετω κι εγω φωτογραφία απο τη δικη μου συλλογη σε VHS και dvd ταινιες που ειναι κατα πλειοψηφία με Bruce Lee, Jackie Chan, Van Damme, Seagal, Jet Li και ντοκιμαντέρ πανω στις πολεμικες τεχνες.. Τα υπολοιπα ειναι καποια ρετρο παιδικά της δεκαετίας του '80 (Το anime "Ρομπεν των δασων", "οι 3 σωματοφυλακες" "Η μαγική σπίθα" (αυτο ειναι παραγωγης 1946) και τελος αρκετες ταινίες των Marx brothers..

Προβολή συνημμένου 125542
Καλύτερος από σένα όχι πάντως. Ο μαγικός κόσμος του καράτε θα ονόμαζα τη συλλογή σου! Πολύ ωραία κομμάτια. Εύγε!

PT8 είπε:
Χαχα, όχι Τζον, αυτό έγινε στα πλαίσια εκκαθάρισης της αποθήκης..
Όπως είπα όμως θα ψάξω να βρω τί και αν έχει μείνει τίποτα να τις δώσουμε εδώ σε κάποια εκδήλωση κλπ.
Ωραία! Περιμένουμε τα αποτέλέσματα.
 
Σ'ευχαριστω θερμα Γιαννη! Περισσότερο "Ο μαγικος κοσμος των πολεμικων τεχνων" πιστευω πως θα ταιριαζε αντι για "καρατε" ! Παντως γενικά θεωρω οτι δεν υπαρχει "καλύτερη" ή "χειροτερη" συλλογη επειδη εχω ως φιλοσοφία πως ο καθε ανθρωπος απλα μαζευει αποκλειστικά αυτα που του αρέσουν περισσότερο για να εχει στη κατοχή του, κι ετσι ακομα και 10 ή 15 τιτλους να εχει καποιος ειτε σε βιντεοπαιχνίδια/ταινιες ή οτιδηποτε, ειναι μια χαρα!
 
Mπραβο μαγκες για της συλογες σας και συμφωνω απολυτα με αυτα που λεει ο Jackie δεν εχει σημασια ποσες ταινιες εχει ο καθενας γιατι μπορει να μαζευει αυτα που θελει και του αρεσουν.ΠΧ εγω εχω ολες της ταινιες του james bond οπως και διαφορες αλλες αλλα και πολλες ελληνικες με τσακωνα κλπ γιατι αυτες ηθελα να εχω με τα κουτια τους κλπ.Εξαλου ολοι μας πιστευω εχουμε και ενα σωρο αλλες στο PC μας σε DVD σε σκληρους δισκους κλπ (εκατονταδες ταινιες πχ ;) ) αλλα αυτες που πραγματικα θελουμε της εχουμε στα κουτακια τους.
 
Ευχαριστώ παιδιά να'στε καλά! Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Jackie. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Όσον αφορά τις ταινίες φυσικά και υπάρχουν αρκετές σε σκληρούς δίσκους απλά με κουτί έχουν άλλη χάρη. Πάντως ο Ροζ Γάτος και τα Νιντζάκια είναι must. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα