Η τάξη του retromaniax

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
20.896
Αντιδράσεις
67.372
Προβολή συνημμένου 138464

Μια συνηθισμένη μέρα στη σχολική τάξη του retromaniax....

Διευθυντής Elephadas : Για να κάνω μια γύρα έξω από τις αίθουσες, να δω αν όλα είναι εντάξει. Χθες έπιασα δυο μαθήτριες να διαβάζουν το Φαντάζιο. και όχι τίποτα άλλο , αλλά το εξώφυλλο ήταν απαράδεκτο!


Kambia :
Ησυχία και καθίστε να αρχίσουμε μάθημα! Σταύρο εκεί πίσω σε βλέπω. Βάλε μέσα στην τσάντα τα playmobil σου!

Bambinella : Να δώσω το λεύκωμα στην Αριάδνη γiα να γράψει τι πιστεύει ότι είναι η Αγάπη. Να μην ξεχάσω να συμπληρώσω και το απουσιολόγιο. Μα πάλι λείπει ο metalcandyman;


Stayros :
Ούτε μερικά playmobil δεν μπορούμε να στήσουμε πάνω στο θρανίο. Που θα πάει δεν θα σχολάσουμε, ολόκληρο διόραμα θα φτιάξω....

Angel_grig : Έκθεση. " όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω γιατρός και να έχω πολλούς υπολογιστές για να... "

Metalcandyman : ( Πίσω από το σχολείο). Φιλαράκι αυτή την ώρα δεν μπαίνω στην τάξη. Δεν μου λες , να πάρουμε το παπί να πάμε να δούμε το πρώτο ημίχρονο από τον αγώνα; Και αν πετύχουμε στην επιστροφή τίποτα γκόμενες ας την κοπανήσουμε κι όλη τη μέρα.

Johhny : Φίλε έχεις το νούμερο 132 από τo άλμπουμ του Indiana Jones; Eλα ρε στο ανταλλάσσω με όποια θες, αυτό μου λείπει για να συμπληρώσω...


Rakeesh :
Έκθεση με ελεύθερο θέμα. Ο κοινωνικός προβληματισμός για την σύγχρονη απασχόληση της νέας γενιάς...

Wally : σκάλισμα στο θρανίο... Here our soldies stand from all around the world waiting in a line to hear....

Perlastar : Έκθεση . Το πρόσωπο που θαυμάζω και θα ήθελα πολύ να της μοιάσω κάποτε, είναι η Αγκάθα Κρίστι, Μου αρέσει και ο Κρίστοφερ Λη σαν Δράκουλας αλλά αυτόν δεν μπορώ φυσικά να του μοιάσω.

Εχετλαίος. Ακριβώς έξω από το σχολείο , απέναντι από το κυλικείο λένε πως ξεκινάει ένα υπόγειο καταφύγιο. Ευκαιρία το Σαββατοκύριακο να πάω να το εξερευνήσω.

Daredevil. Θα διαμαρτυρηθώ στο πενταμελές γιατί δεν φέρνουν τσουρεκάκια στο κυλικείο. Αμάν με τις τυρόπιτες , μπουχτίσαμε!

Aardvark : Αχ... να ήμουν τώρα στα ηλεκτρονικά να τερμάτιζα κανα double dragon αντί να γράφω διαγώνισμα....


Dino :
παιδιά είδατε χτες τον κυνηγό στον Αντ1; Ταινιάρα, νομίζω ότι είναι η καλύτερη περιπέτεια που έχω δει!

Nemo : Άσε ρε, εγώ τερματίζω το wolfenstein στο πι κι φι, τι street fighter μου λες τώρα....

Αριάδνη. Νομίζω ότι το χθεσινό επεισόδιο της Κάντυ ήταν το πιο συγκινητικό, αλλά τι να καταλάβουν τα αγόρια από αυτά.....

Betty boop : εεε κορίτσια με ξεχάσατε! θέλω και εγώ να γράψω στο λεύκωμα...

Thor : Τι βαρετή μέρα ..αν πειράξω άραγε στο διάλειμμα την γαλοπούλα στο απέναντι σπίτι λες να με κυνηγήσει. Δεν βαριέσαι τουλάχιστον θα περάσει λίγο η ώρα...

Τony tony : όχι εγώ δεν είδα τον κυνηγό, δεν μου αρέσει το hollywood. Στο Μέγκα είχε τη Λόλα.

Stratulator : Μάγκες τι λέτε, πάμε μετά το σχόλασμα να δούμε τον Γιο του Πάρτα όλα;

Stormwatch : εγώ μέσα. Ωπ παιδιά, ο κύριος κοιτάζει προς τα εδώ...

Θάνος : όχι ρε σεις 32 φορές τον είδαμε αυτή την εβδομάδα. Θα φέρω μια ταινία με τον Προύσαλη... όχι τίποτα κύριε λίγο Blanco ζήτησα από τον stratulator ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
RIO είπε:
Kambia : Ησυχία και καθίστε να αρχίσουμε μάθημα! Σταύρο εκεί πίσω σε βλέπω. Βάλε μέσα στην τσάντα τα playmobil σου!
Δεν θα προλαβαινα ουτε καν να τα μαζεψω.... :eek: o_O .....θα εκανε ντου και θα μου τα αρπαζε....:biglaugh::biglaugh:

Βασιλη,απαιχτος για αλλη μια φορα!!!! :bow: :bow:
 
...και να κερδισω μια μπαλα μπασκετ! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απλα Respect χαχαχαχαχα :bow:
 
Και να φανταστείτε ότι αυτός ο υποκριτής ο elephadas διάβαζε ΦΑΝΤΑΖΙΟ όταν ήταν μικρός (το αγόραζε η μητέρα του)
 
RIO, με εβαλες απουσιολογο, αλλα δεν υπηρξα ποτε και ουτε θα το αντεχα! :cool:

Πολυ ωραιο ολο το κειμενο σου, οπως παντα αλλωστε.
 
Ανυπομονούσα γι'αυτήν την ιδέα, αλλά δεν περίμενα να το φτιάξεις τόσο γρήγορα Rio! Eίσαι κωμικό αστέρι, σίγουρα από τα καλύτερα που έχεις γράψει. Με πέτυχες τέλεια, το φυτό σίγουρα έκθεση θα έγραφε, και το περιεχόμενο της έκθεσης το πέτυχες :D Περισσότερο γέλασα με το ότι "δεν μπορώ να μοιάσω στον Δράκουλα", με αυτό που έγραψες για τον Thor, και το ότι έβαλες τον Metalcandyman έξω από το σχολείο :rofl:

Rio: Ωχ, η κυρία Kambia σαν να με στραβοκοίταξε, κάτσε να κρύψω το πρόγραμμα της τηλεόρασης μέσα στο βιβλίο. Θα έχει ωραίες ταινίες τρόμου απόψε, ανυπομονώ να σχολάσουμε...
 
Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια :[ Τι πιο ωραίο από το να βλέπεις ότι άρεσε το θέμα σου στα μέλη που σατιρίζονται.... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατερινακ: Ωχου δεν θυμαμαι καθολου τι συνεβη στην μυκηναικη περιοδο εγω χτες ταο-ταο εβλεπα και ουρανιο τοξο

Σπιρτουλις: Κοιταξτε βρε τα σχολικα μου στεπ τζουν εχω την καλυτερη κασετινα απο ολες στην ταξη της ρετρο

Λοιπον ο μεταλ ο ριο και η περλα θα καθονταν μαζι και οτι εβλεπαν στις ρετρο ταινιες θα το δοκιμαζαν σε μας ως πλακα
 
Εγώ μπορώ να είμαι το φάντασμα του σχολείου;:sure:

 


(χρειαζόμαστε ένα emoticon αγγελάκι :diablotin: )
 
Crimson Moonlight είπε:
Εγώ μπορώ να είμαι το φάντασμα του σχολείου;:sure: 


(χρειαζόμαστε ένα emoticon αγγελάκι :diablotin: )
Εσυ θα εισαι η καλυτερη στην ρετρο χειροτεχνια καμπανα. Θα φτιαχνεις αγγελακια για τα χριστουγεννα και νεραιδουλες
 
ο αγαπητός RIO πάλι μας έκανε να γελάσουμε με το απίθανο θέμα του!!!
 
Ααααχχχ, ΡΙΟ μου, άμα σε πω ότι έκοψα τα τσουρεκάκια, τι θα πεις?! :D

Απολαυστικός όπως πάντα! :)
 
Εκοψες τον καφς πανε και τα τσουρεκακια μαριαννα χαλασες κοριτσι μου χα χα
 
Βάλε ότι έχει και 5-6 χρόνια που έκοψα και το τσιγάρο... Άστα! :biglaugh:
 
D@redevil είπε:
Βάλε ότι έχει και 5-6 χρόνια που έκοψα και το τσιγάρο... Άστα! :biglaugh:
Στα χα πει εγω να κανεις σε ολα ρεγουλα αλλα δεν μ ακουγες τουλαχιστον πιες κανα τσαγακι τωρα χε χε
 
RIO είπε:
Stratulator : Μάγκες τι λέτε, πάμε μετά το σχόλασμα να δούμε τον Γιο του Πάρτα όλα;

Stormwatch : εγώ μέσα. Ωπ παιδιά, ο κύριος κοιτάζει προς τα εδώ...

Θάνος : όχι ρε σεις 32 φορές τον είδαμε αυτή την εβδομάδα. Θα φέρω μια ταινία με τον Προύσαλη... όχι τίποτα κύριε λίγο Blanco ζήτησα από τον stratulator ....

Video80 : Απουσιάζει γιατί ,λέει, τον 'πόναγε η κοιλιά του'... Αλλά, η αλήθεια είναι ότι έκανε ολονυκτία με "Ιππότη της Ασφάλτου"

και δεν μπορούσε να ξυπνήσει. :p
 
Τι να κάνει το παιδί τέτοια ώρα που βάζουν τη σειρά;

K=ΕΡΤ1-ΙΠΠΟΤΗΣ.jpg

Από το [thread=30200]πρόγραμμα[/thread] της TV τον Ιανουάριο του 1986
 
stayros είπε:
Δεν θα προλαβαινα ουτε καν να τα μαζεψω.... :eek: o_O .....θα εκανε ντου και θα μου τα αρπαζε....:biglaugh::biglaugh:
Εννοείται :D :D

Επίσης θα γράφατε διαγώνισμα για το πως λύνεται ο 4x4 Rubik :p
 
Kambia είπε:
Επίσης θα γράφατε διαγώνισμα για το πως λύνεται ο 4x4 Rubik :p
Ε,αυτο ειναι αδικο τωρα.... :cry:

Ευτυχως που υπαρχουν οι κοπανες για κατι τετοια.... :D :p
 
Πίσω
Μπλουζα