Ηell Night (1981)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Metalcandyman
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.333
Αντιδράσεις
5.968
Πριν 12 χρονια ενας αντρας μεσα στην τρελα του σκοτωνει την γυναικα του και τα 3 απο τα 4 παιδια του και μετα κρεμιεται στο οικογενειακο μεγαρο.12 χρονια μετα 4 κοπελες στο κολεγιο που ειναι ετοιμες να μπουνε στην αδελφοτητα αλφα,σιγμα,ρο πανε στο συγκεκριμενο μεγαρο για να περασουν την δοκιμασια και να μπουνε στην αδελφοτητα(μια απο της 3 ειναι η Linda Blair το κοριτσακι απο τον εξορκιστη).Οι υποληποι της αδελφοτητας αρχιζουν και κανουν διαφορα για να της τρομαξουν μεχρι την στιγμη που αρχιζουν οι φονοι.

H ταινια ειναι παρα πολυ καλη.Εχει πολυ καλη μουσικη πολυ καλη ατμοσφαιρα εχουμε ενα μεγαλο στοιχειωμενο μεγαρο,πολλους φονους,και εναν μυστηριωδες δολοφονο.Γενικα ειναι κλασικη ταινια με καλο σεναριο και πολυ καλη ιστορια.Απο τα καλητερα θριλερ των 80s.

 
Ωραία ταινία. Linda Blair , 80ιλα, μυστήριο... τι άλλο θέλει κάποιος. για να απολαύσει μια ταινία το βράδυ; :D
 
Τωρα ειδα πως υπαρχει thread για αυτη τη ταινια!

Δεν μου αρεσε ιδιαιτερα,γιατι ενω γενικα δεν αποζηταω παντα τη ρεαλιστικοτητα στα εργα σε αυτο δεν μου σταθηκε φυσιολογικη η υπαρξη αυτου του εγκαταλελειμμενου μεγαρου με αυτη τη διακοσμηση!Ακομα δεν ειχε ουτε πολυ gore και σε αρκετα σημεια σερνοταν με πολλα χασμουρητα!Το φιναλε ηταν ομως πολυ καλο!

To stranger in our house 1978 με την Linda Blair απο τη νουβελα summer of fear το εχει δει κανεις?Ειναι καλο?

[h=1][/h]
 
argy είπε:
Τωρα ειδα πως υπαρχει thread για αυτη τη ταινια!Δεν μου αρεσε ιδιαιτερα,γιατι ενω γενικα δεν αποζηταω παντα τη ρεαλιστικοτητα στα εργα σε αυτο δεν μου σταθηκε φυσιολογικη η υπαρξη αυτου του εγκαταλελειμμενου μεγαρου με αυτη τη διακοσμηση!Ακομα δεν ειχε ουτε πολυ gore και σε αρκετα σημεια σερνοταν με πολλα χασμουρητα!Το φιναλε ηταν ομως πολυ καλο!

To stranger in our house 1978 με την Linda Blair απο τη νουβελα summer of fear το εχει δει κανεις?Ειναι καλο?
Φιλε argy την εχω δει αλλα και την εχω καταχωνιασμενη καπου μαζι με αλλες σε καποιο DVD.Η ιστορια σε γενικες γραμμεσ ειναι αυτη.Η Rachel ζει με την οικογεννεια της σε μια φαρμα οταν σε ενα δυστηχημα η αδερφη της μανας της και ο αντρας της πεθενουν η κορη τους julia ερχετε να μηνει με την rachel και την οικογεννεια της.Στην αρχη φαινεται αθωα,λιγομιλητη και ντροπαλη αλλα μετα καταφερνει να απομακρυνει απο την rachel τους γοννοις της τους φιλους της και της κλεβει και τον γκομενο.Μετα η rachel απο κατι πραγματα που βρισκει καταλαβεινει οτι η ξαδερφη της ασχολειται με την μαυρη μαγεια.
Δεν με ενθουσιασε ποτε πολυ η ταινια και ουτε ειναι και πολυ τρομακτικη.Περιμενα πολυ περισσοτερα μονο και μονο οταν ειχα δει οτι ειναι του wes craven.Γενικα παντως βλεπετε ανετα και δεν μπορω να την χαρακτηρισω βαρετη.Και οι ερμηνειες δεν ειναι ασχημες.Θα σε προτεινα να την δεις μονο και μονο για να σου λυθει η απορια αν ειναι καλη η οχι :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα