ΘΑΝΑΣΙΜΟ ΔΙΛΗΜΜΑ

tzias57

RetroMasteR
Joined
6 Mαϊ 2008
Μηνύματα
1.314
Αντιδράσεις
462
Η Ταινία του Νίκου Φώσκολου με Τόνια Καζιάνη και Λάκη Κομνηνο και είχε θέμα τις αδίστακτες φαρμακοβιομηχανίες ! Προβλήθηκε από τον ΑΝΤ1 στις αρχές της δεκαετίας του 90. Ύστερα από αυτην προβλήθηκε η ταινία "Εκείνη η γυναίκα"

ιδού το τρείλερ

http://www.youtube.com/watch?v=3My6gWxqA1k

και τα στοιχεία της ταινίας

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%98%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF_%CE%B4%CE%AF%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%BC%CE%B1

Η ταινία κυκλοφορεί και σε DVD αλλά δεν ξέρω που να την βρω για να την αγοράσω. Αν ξέρει κάποιος ας μου πει
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eνδιαφέρουσα ταινία. Πολύ Φωσκολική! ,διαδραματίζει ενα θέμα που ειταν τοτε μεγαλος κοινωνικός προβλιματισμος.(περι τα τέλη των 1980ς).

Είχα την τύχη να αγοράσω το DVD απο το παλαι ποτε δισκοπολειο της Αθήνας Metropolis,στην απιστευτη τιμή των 2 ευρω.Θα χει 8-10 χρόνια.

Πιθανον να την βρείς (ως μεταχειρισμένη πια) στην Ηφαιστου και παραλευρος σε μαγαζια.

Η ταινια κατα την γνώμη παρακολουθειτε δύσκολα απο τους θεατές σύμερα.Ειδικά τους νεώτερους σε ηλικία.Γιατι διαδραματίζει ενα θέμα που χει χιλιοειποθει στο παρελθόν ,και που έχει ξεχαστει πια ,και δεν ενδιαφέρει τον τηλεθεατή.

Εγω την παρακολούθησα ολη (σχεδόν 3 ωρες έχει διαρκεια) μόνο και μόνο απο νοσταλγία εκήνης της εποχής.

Η Βανέσσα Τζελβέ (δυστιχος) στη...δύση της καριέρας της , που ενώ ο Φώσκολος της εδινε ελπίδες για να την καθιερώσει σε καποιο καθημερινό σιριαλ τελικα δεν τα βρίκανε.

Κρίμα ¨(
 
Τzias57 τι μας θύμησες τώρα!

Η Φωσκολειάδα ζει. Ειδικά στο τέλος του βίντεο που βλέπουμε την ίδια σκηνή με αυτήν της Βίρνας Δράκου στην Λάμψη λίγα χρόνια μετά. Επανάληψης πατήρ εστί Φώσκολος!

Μπορείς να αγοράσεις την ταινία εδώ απ'ότι είδα!
 
Έχω την εντύπωση ότι ίδιο τίτλο είχε και μια σειρά του MEGA την οποία θυμάμαι αμυδρά στις αρχές της δεκαετίας του 90.Στο τέλος της σειράς κάποιοι είχαν απαγάγει ένα παιδάκι και το σκότωσαν.
 
Πίσω
Μπλουζα