Θα αγοράζατε Sinclair...

pooky(1)

MultiDimensional RetroDivinitY
Joined
14 Ιουν 2006
Μηνύματα
9.122
Αντιδράσεις
208
Αν γυρίζατε ΣΗΜΕΡΑ 25 χρόνια πίσω και ξέρατε ότι ξέρετε σήμερα για την πορεία των μηχανημάτων; Αν ναι τι θα αποφεύγατε; Τι παραπάνω θα θέλατε σε αυτά που ήδη είχατε; Τι θα αποφεύγατε;

Προσωπικά και πάλι θα ξεκινούσα με το ZX-Spectrum, ποτέ μου δεν μετάνιωσα την αγορά αυτού του θρύλου και όχι υπολογιστή. Αλλά θα αγόραζα ένα καλό μόνιτορ για να αποφύγω τη φαγωμάρα ποιός θα κάτσει μπροστά στην τηλεόραση.

Πάντως ποτέ και πάλι ποτέ δεν θα αγόραζα με τίποτε Amstrad.........
 
CBM 64 ξανά και ξανά ! :biglaugh:

Ειδικά μετά τις παιχνιδάρες που έγραψα μέσω ΜΜC 64 από το TOSEC set του συναγωνιστή Maddog !
 
:diablotin: :diablotin: ΑΙΡΕΤΙΚΕ!!!!!! :diablotin: :diablotin:
 
...το αυτό επιχειρώ και στην Α1200 με το adf transfer proggy και την pcmcia καρτούλα που χτύπησα λείαν προσφάτως ... :thumbup: :thumbup:
 
τα 8bit ειναι Spectrum..ολα τα αλλα οδοντοκρεμες

Pooky θα οργανωσουμε κανα παρτυ στις 23? :D
 
από την άλλη βέβαια και ο Atari μου δεν πάει πίσω ,ειδικά μετά τις τελευταίες releases των DBUG...

...δεν ξέρω, αλλά τα έχω παίξει με όλα αυτά τα μηχανάκια...ΕΧΩ ΛΑΛΗΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ...:biglaugh: :biglaugh:

Η πρώτη μου επαφή με computer ήταν βέβαια το lunar Jetman στον θρυλικό Speccy, το οποίο φορτώνω time to time .

ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΥΠΟΓΕΙΟ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΩ !!!!

ΟΛΑ ΤΑ ΑΓΑΠΑΩ....ΟΛΑ :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
geoanas είπε:
...το αυτό επιχειρώ και στην Α1200 με το adf transfer proggy και την pcmcia καρτούλα που χτύπησα λείαν προσφάτως ... :thumbup: :thumbup:
Χμμ Να υποθέσω πως πας να μας σπάσεις τα νεύρα? :D

Φίλε geo σε λίγους μήνες θα έχω έτοιμο το δικό μου υπόγειο....Ένα τελείως ρετρο χώρο για να ακουμπίσω τα μωρά μου!!!
 
Θέλω και φωτογραφίες από την υπόγα σου akmaka....:biglaugh:

(Ελπίζω να με καλέσεις για το καλό !)
 
pooky είπε:
Αν γυρίζατε ΣΗΜΕΡΑ 25 χρόνια πίσω και ξέρατε ότι ξέρετε σήμερα για την πορεία των μηχανημάτων; Αν ναι τι θα αποφεύγατε; Τι παραπάνω θα θέλατε σε αυτά που ήδη είχατε; Τι θα αποφεύγατε;
.......

//////////////////////////////////////////////////////

______________Heresy Alarm ______________

/////////////////////////////////////////////////////

C64 και παλι ασφαλως.

Εν αναμονή σύστάσης της GRM Iεράς Eξέτασης ....

Υ.Γ.

Και αντί για το #%$%#%$% το Pc1640 μια Amiga βέβαια ,(άντε :diablotin: έστω ένα Atari STE λόγω midi )
 
αν είχα σήμερα λουκάνικα ..μια μουστάρδα θα την ήθελα για να πω την αλήθεια χεχεχε...
 
Χρηστο,απο μια 3ημερη σε Amigo,Nemo :behead: :D
 
λυπών πέρα από το πείραγμα θα γούσταρα να είχα ένα είναι μαστ για έναν συλλέκτη ...εχουν στην elx 2-3 αλλά είναι off

col-spectrum.jpg


Akmaka?? μήπως είναι κάπως έτσι η αποθήκη σου??

specshed2.jpg


άσε που σας φαντάζομαι τους ZXαδες όταν ήσασταν μικροί να είστε κάπως έτσι χεχε ωραία χρόνια...μήπως σε αυτή την φώτο αναγνωρίζουμε όλοι μας κάποιον "γνωστό" μας?? χμμ για να με δω στον καθρέφτη....

kariyerwa7.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν γυρίζατε ΣΗΜΕΡΑ 25 χρόνια πίσω και ξέρατε ότι ξέρετε σήμερα για την πορεία των μηχανημάτων; Αν ναι τι θα αποφεύγατε; Τι παραπάνω θα θέλατε σε αυτά που ήδη είχατε; Τι θα αποφεύγατε;
Εγώ πάλι Amstrad θα έπαιρνα :D
 
Telonie,Keeper 3 μερες BAN
 
Δεν με νοιάζει , θα ποστάρω απο το Bansville :tease: :tease:
 
Amigos είπε:
Akmaka?? μήπως είναι κάπως έτσι η αποθήκη σου??
specshed2.jpg
Χε χε Amigos σε πρόλαβα...αυτή την φώτο την είχα ανεβάσει εγώ στο φόρουμ προ πολλού..Πράγματι αυτό είναι το σπίτι των ονείρων μου!!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα