Θεατρικη παρασταση με το Βασιλη Τσιβιλικα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

katerinagm

RetroN00b
Joined
11 Μάρ 2012
Μηνύματα
5
Αντιδράσεις
0
Καλησπερα! Ειμαι νεα εδω οποτε συγχωρεστε με αν κανω λαθος.

Ψαχνω για τον τιτλο μια θεατρικης παραστασης με τον λατρεμενο μου Βασιλη Τσιβιλικα.

Αρχες του 2008 ημουνα αθηνα για ιατρικους λογους και ειδα μια παρασταση του.εχει κολλησει το μυαλο μου και δεν μπορω να θυμηθω τον τιτλο ουτε και το θεατρο που παιζοταν.

Υπαρχει κανενας που να ξερει?
 
Καλησπερα. Μπορεις να βρεις καποιες πληροφοριες εδω.

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%BB%CE%B7%CF%82_%CE%A4%CF%83%CE%B9%CE%B2%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE%BA%CE%B1%CF%82

Κατεβα στις θεατρικες παραστασεις και πατα στο κουτακι διπλα στο "Ετος" ωστε να ταξινομηθουν χρονολογικα. Η τελευταια που καταχωρηθηκε ειναι "Πως να κλέψετε τους κληρονόμους σας" (2007), δεν ξερω αν ειναι αυτη που ψαχνεις.

Μπορεις ομως να μας πεις και αλλες πληροφοριες, οπως ηθοποιους ή υπόθεση.
 
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Το ειδα αυτο.Δυστυχως δεν ειναι αυτη η παρασταση που ειδα.

Δεν θυμαμαι τιποτα αλλο,σαν να εχω κανει delete ενα πραγμα.Το μονο που θυμαμαι ειναι το ποτε γιατι ειχα ανεβει Αθηνα για εξωσωματικη.
 
Μηπως εννοεις το "Δεκα το Καλο" του Φειντω;

Καλώς όρισες και καλή παραμονή στο site
 
ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα .

μπορεις να μου δωσεις παραπανω στοιχεια?
 
Σύμφωνα με κάποια στοιχεία που διαθέτω έπαιζαν οι: Τσιβιλίκας, Αδριανού, Μαυρομάτη, Ζαχάρωφ, Γιαννόπουλος, Χατζηκουτσέλης. Αν δεν απατώμαι πρέπει να ήταν στο Περοκέ.
 
αυτο πρεπει να ηταν

εχουμε τιποτα για την υποθεση?
 
Θα ειναι ομως το τελευταιο που θα σου γραψω, μιας και το φορουμ αφορα τη ζωη στα 80s, οποτε καταλαβαινεις, οτι φευγουμε εκτος θεματολογιας :)

Υποθεση:

Ερωτικά τρίγωνα στην Ελλάδα του 1930 με πρωταγωνιστή έναν αμετανόητο, παντρεμένο Καζανόβα. Η ερωτική συμπεριφορά του μπερδεύει στη σκηνή δεκατέσσερις ήρωες, που προέρχονται από τις παρυφές των ανακτόρων του Μεσοπολέμου μέχρι τον «Μάγκα του Πειραιά». (αθηνόραμα)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα