Θυμαστε το EOL;

noobsaibot

RetroActive
Joined
7 Σεπ 2007
Μηνύματα
230
Αντιδράσεις
17
Τον καιρο εκεινο (του dos) νομιζω οτι ηταν το καλυτερο σπαστηρι e.o.l(elixir of life) καταπληκτικο προγραμμα!το χε βγαλει το pc master και θυμαμαι οτι παταγες το scroll lock 2 φορες εγραφες τις καταχωρησεις που σου δινε και μετα επανεκινηση ξαναφορτωνες το eol εγραφες τις καταχωρησεις και ... απειρες ζωες!Θυμαμαι οτι ειχα σπασει το rick dangerous ειχε γινει πανικος!ειχαν πεσει ολοι οι φιλοι πανω μου για να το αντιγραψουν και να τους δειξω πως δουλευει!Θυμαμαι οτι καθε μηνα το pcmaster εβγαζε κωδικους για παιχνιδια(καταχωρησεις eol) αξεχαστες εποχες! :cool:
 
Να πώ την αλήθεια το συγκεκριμένο δεν το θυμάμαι..αλλα θυμάμαι πως την εποχή εκείνη τα περιοδικά έβγαζαν πολύ καλα συνοδευτικά προγραμματάκια, demos και ότι άλλο φανταστείς. Πολλά από αυτά custom made από τους αναγνώστες του περιοδικού !!!
 
ναι ετσι ηταν! τα λεγομενα public domain(νομιζω πως τα public domain ειχαν ξεκινησει απο χρηστες c64)
 
χαχαχ καλό το EOL, αλλά εγώ ήμουν πιο αναβαθμισμένος στον 386sx μου...

Game Wirard PRO (software Action Replay)

image3253pn.jpg


image3238ui.jpg


image3247rm.jpg


εδώ βλέπουμε την τελευταία έκδοση του...
 
Elixir of Life! Με κινδυνο να κανω λαθος, νομιζω οτι ο συντακτης του ηταν Ελληνας, κ μαλιστα ειχε το ονομα..... Ερρικος Καλυβας...;;; Θυμαμαι καλα, ή οχι....;;;

Παντως ειχα βαλει απειρες ζωες σε πολλα και διαφορα.... Alley Cat, Digger, Rick Dangerous , Shinobi, Prehistorick......... !!!!
 
DOS, ΕΟL και ξερο ψωμι :D Καλως ηρθατε στα 1989 (ή καπου εκει γυρω). Θυμαμαι να το συζηταμε με ρετροσυμμαθητες στα διαλειμματα ειδικα οταν το πρωτοανακαλυψαμε και παθαμε πλακα. Στο Rick Dangerous θυμαμαι ειχα κανει παρθενικη χρηση. Αξεχαστες δημιουργικες εποχες!
 
Πίσω
Μπλουζα